Atgriezties pie raksta

KNAB olu ražotājiem atteicis ierosināt kriminālprocesu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) olu ražotājiem ir atteicis ierosināt kriminālprocesu saistībā ar Ogres novada domes lēmumu pārdot zemi citam olu produkcijas uzņēmumam - SIA "Gallusman", aģentūrai LETA apstiprināja birojā. 

KNAB pārstāvji skaidroja, ka dienests pērn septembrī bija uzsācis resorisko pārbaudi pēc Latvijas Olu ražotāju asociācijas (LORA) iesnieguma. KNAB atbilstoši savai kompetencei izvērtēja Ogres novada domes amatpersonu rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām.


"Gallusman" Latvijā izskata iespējas veidot jaunu olu produkcijas ražotni, ražotnes atrašanās vietai izskatot vairākus variantus - Ogres, Valkas un Tukuma novadus. Uzņēmums ražotnes izveidē līdz 2027.gadam solās investēt vismaz 85 miljonus eiro un radīt līdz 200 jaunu darbavietu.


"Gallusman" iecerējusi Latvijā izveidot modernu olu un olu produktu ražošanas kompleksu, kur kopumā būtu līdz sešiem miljoniem dējējvistu, kam tiktu nodrošināta brīva pārvietošanās ārpus sprostiem. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, 12 jaunputnu kūtis, olu šķirotavas un pārstrādes ēka, biogāzes ražotne, mēslu žāvēšanas un granulēšanas iekārtas, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī seši graudu torņi. Ražotnē nav paredzēts veidot mēslu krātuves. "Gallusman" norāda, ka vismaz 90% no ražotās produkcijas apjoma paredzēts eksportam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45669

10. janvārī, 17:22, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

ola • 12. janvārī, 20:02
Lieliska ziņa. Cilvēkiem nepieciešamas darba vietas. Latvijā nemāk saimniekot, jo esam glupa patērētāju tautas, kurai ražošana ir tuvu 0.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet