Atgriezties pie raksta

Skaistākā eglīte Ogrē – Ausekļa prospektā 2

Ogres novada pašvaldība decembra beigās izsludināja iespēju iedzīvotājiem balsot par skaistāko iestāžu un uzņēmēju izrotāto eglīti Ogrē. Aptaujā saņemtas 2304 atbildes, no kurām visvairāk, 1605 balsis, atdotas par eglīti nr.12, kas atrodas pie Ziemassvētku vecīša Ausekļa prospektā 2 un ko izrotājusi Jaunogres vidusskola.

Gan Ogres iedzīvotāji, gan pilsētas viesi pamanīja, cik skaisti ir izrotāta pilsēta, gaidot Ziemassvētkus. Ziemassvētku rotas Ogrē katru gadu kļūst aizvien krāšņākas un gada tumšākajā mēnesī pilsētā rada gaišu svētku noskaņu. 2018. gadā novada pašvaldība ieviesa jaunu pieeju centra rotāšanā, Ogres vēsturiskā centrā ar gaismas virtenēm aptinot koku stumbrus. Turpinot iesākto dekorēšanas koncepciju, 2019. gada nogalē svētku rota tika nesta uz augšu, ar apgaismojuma virtenēm dekorējot koku zarus. Turklāt dažādās pilsētas daļās (Pārogrē, Kartonfabrikā, Jaunogrē, Mālkalnes prospektā) svētku rotā tika ietērptas vairākas augošas un uzstādītas egles.


2019. gadā pašvaldība ieviesa vēl kādu jaunu Ziemassvētku tradīciju - konkursu Ziemassvētku eglīšu stāsts. Ogres iestādes un uzņēmumi izveidoja savu Ziemassvētku eglīšu stāstu, dažādās vietās pilsētas teritorijā izdekorējot 19 eglītes (gan augošas, gan uzstādītas). Katrai eglītei tika piešķirts savs konkursa numurs, sagatavota īpaša karte, uz kuras tika atzīmētas eglīšu atrašanās vietas un tās uzstādītājs. Decembra beigās pašvaldība aicināja ikvienu apmeklēt šīs eglītes, novērtēt tās un līdz pat 8. janvārim nobalsot par skaistāko. Aptauja ir slēgta un rezultāti apkopoti. Iedzīvotāji par skaistāko atzinuši egli, kas atrodas pie Ziemassvētku vecīša Ausekļa prospektā 2 (1605 balsis), 2. vietā atstājot eglīti pie Lielā karoga Brīvības ielā 34 (183 balsis), 3. vietā – eglīti Kalna prospekta un Bērzu alejas krustojumā (128 balsis), 4. vietā - eglīti Jaunogres rotaļu laukumā Vidus prospektā 25 (81 balss), 5. vietā – eglīti Ogres Zilo kalnu dabas parka pakājē pie Mālkalnes prospekta satiksmes apļa (50 balsis).


Eglīti, kura saņēmusi vislielāko iedzīvotāju ievērību, rotājis Jaunogres vidusskolas kolektīvs. Kā solīts, pašvaldība šīs eglītes rotātājiem nogādās specbalvu. Izrotātās 19 eglītes tiks novāktas šīs nedēļas laikā. Pašvaldība ir pateicīga visiem, kuri atbalstīja un piedalījās ar idejām izrotāt eglītes, un aicina būt atsaucīgiem arī nākamgad.


Ogres novada pašvaldība atgādina, ka par pilsētas skaisto Ziemassvētku rotu pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs priecāties līdz pat Ogres pilsētas jubilejas mēneša sākumam - 3. februārim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45685

13. janvārī, 11:59, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Vakar Slimnīcas egle meža nostūrī • 14. janvārī, 13:22
Tradīcija būtu, ja stādīšanai piemērotā laikā un vietā dotu iespēju skaistām, dzīvām, mazām eglītēm, kuras ar laiku izaugs lielākas. Ogrē mēsdienās esam izauguši tik tālu, lai saprastu, ka greznajam pilsētas oficiālajam rotājumam nebija vajadzīgas tādas šķidras piedevas! Īpaši to apliecināja no meža nestā,"izgreznotā" eglīte ar 10 violetām stikla bumbiņām (Nr.19), kas skumji šūpojās vējā. Kāpēc bija jāuzspiež šāda ideja, ja visu varēja risināt savādāk un vai vispār vajadzēja. Attopieties!
Nika • 14. janvārī, 11:36
-> vispār Drīzāk centrā - Brīvības ielā, pie skolām, virzienā uz promenādi - bija pārāk daudz dažādu eglīšu un balsis "sadalījās" starp šīm eglītēm. Mūsu ģimene arī balsojām par vairākām eglītēm centrā. Turklāt arī Mālkalnes daudzstāvenēs un Ausekļa deviņstāvenēs dzīvo daaudz vairāk cilvēku nekā, piem., Bērzu alejā. Tāpat kā vēlēšanās - latvieši sadrumstaloti starp partijām (eglītēm), bet vinnē ..Jaunogres vsk., kas balso par savējiem...
... • 14. janvārī, 00:43
Katram sava. Viskaistākā egle bija Mālkalnes skvēriņā, kura nemaz netika pieminēta konkursā. Bet man šogad patīk tieši Zilo kalnu pakājē esošā skaistā mazā eglīte. ( nejaukt ar aplī esošo biedu)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet