Atgriezties pie raksta

Pašvaldība turpina attīstīt ideju par laivu piestātnes izbūvi Ogrē

Ogres novada pašvaldība tai piederošajā nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 45 plāno izbūvēt laivu piestātni, aģentūru LETA informēja Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.

Pagājušā gada nogalē domē pieņēma lēmumu par metu konkursa "Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi" žūrijas komisijas nolikuma apstiprināšanu un konkursa žūrijas komisijas sastāva ievēlēšanu.


Vakar, 16.janvārī, Tautsaimniecības komitejas sēdē bija iekļauti divi jautājumi, kas saistīti ar šo projektu: viens par izmaiņām minētās komisijas sastāvā un otrs par investora piesaisti šī projekta īstenošanā. 


Tautsaimniecības komitejas sēdē rosināja izdarīt grozījumu metu konkursa "Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi" žūrijas komisijas sastāvā, Ogres novada būvvaldes vadītāja vietnieka, arhitekta Ilgvara Salmaņa vietā iekļaut Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāju Aiju Romanovsku. Savukārt par atbildīgo sekretāri iecelt Juridiskās nodaļas juriskonsulti - iepirkumu speciālisti Diānu Šiku.


Tā kā pašvaldība projekta "Laivu piestātne" īstenošanai nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 45 ir paredzējusi piesaistīt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un investoru līdzekļus, metu konkursa žūrijas komisijas sastāvu plānots papildināt ar projektam "Laivu piestātne" piesaistītā investora pārstāvi, jo investora kā komisijas locekļa viedoklis būtu svarīgs, vērtējot konkursā iesniegtos metus un priekšlikumus īstenojamajām funkcijām.


Komitejas sēdē skatīja arī jautājumu par investoru piesaisti Ogres novada pašvaldības projekta realizācijai "Laivu piestātne" un konkursa vērtēšanas komisijas izveidi, kas nosaka investora piesaistes komisijas sastāvu, uzdevumus un tiesības.


Sapožņikovs skaidroja, ka sagatavotais lēmumprojekts, kas vēl jāapstiprina domes sēdē, paredz, ka dome apstiprina investora piesaistes konkursa komisijas sastāvu un termiņu, kādā organizējams minētais konkurss. Konkursā tiks izvirzītas Ogres novada pašvaldības interesēm atbilstošas prasības stratēģiskajam partnerim un vērtēta pretendentu reputācija un pieredze šāda veida darījumos, kā arī vēlme un redzējums attīstīt nekustamo īpašumu, veicinot sabiedriskās dzīves kvalitātes uzlabošanu Ogres novadā un sekmējot sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu nodarbinātību Ogres novadā.


Par konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētāju rosina iecelt Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci Danu Bārbali, savukārt par komisijas locekļiem Ogres novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Māri Siliņu, infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāju Aiju Romanovsku, Nekustamo īpašumu pārvaldes nodaļas nekustamo īpašumu speciālistus Pēteri Āboliņu un juridiskās nodaļas vadītāju Ronaldu Vītolu.


Ogres novada pašvaldības nekustamais īpašums Rīgas ielā 45, Ogrē, atrodas pie autoceļa Rīga - Daugavpils, Daugavas krastā - pie robežas ar Ikšķiles novadu. Ēka padomju laikā bija Ogres trikotāžas kombināta sūkņu stacija. Vieta ir uzskatāma par Ogres vārtiem, jo tā ir pirmā ēka, ko redz autoceļa izmantotāji un Ogres viesi, kā arī iedzīvotāji.


Sapožņikovs norāda, ka pašlaik šī ēka vieš degradētas būves iespaidu. Tajā pašā laikā šī vieta ir unikāla ar iespējām popularizēt Ogri kā modernu, inovatīvu, plaukstošu kūrortpilsētu.


Projekts "Laivu piestātne", izstrādājot Ogres pilsētas mazās ostas un rekreācijas teritoriju, kas nodrošinātu mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru, kā ilgtermiņa prioritāte ir iekļauts Ogres Attīstības plānā 2014.-2020.gadam, tā nepieciešamību pamato arī biedrības "Ūdensmalu attīstībai" iesniegums, kurā norādīts, ka "Publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied zeme" projektā "Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstība" ("DaugavAbasMalas") ekspedīcijas laikā Ogres un Ikšķiles novados Rīgas HES ūdenskrātuves Ogres aizsargdambis tika ievērota kā vieta ar attīstības potenciālu. 


Teritorija ir iecienīta vietējo iedzīvotāju un tūristu pastaigu vieta, kuru bieži izmanto arī velobraucēji, makšķernieki, skrituļslidotāji, skrējēji, kā arī citi aktīvās atpūtas cienītāji.


Pašlaik Ogrē nav attīstītas ūdenstūrisma vietas ar laivu, ūdensmotociklu nomu, izbraucieni ar kuģīti, un kā stratēģiski izdevīga vieta aktīvā ūdenstūrisma attīstībai iespējama pie bijušās sūkņu stacijas. Biedrības ieskatā vieta būtu droši sasniedzama gan gājējiem, gan velobraucējiem, kā arī, ņemot vērā nekustamā īpašuma atrašanās vietu, tā varētu būt labi piemērota tūrisma vajadzībām, izveidojot ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centru, kas nodrošinātu arī praktiskas ceļotāju vajadzības, proti, labierīcības, telefona bezmaksas uzlādēšanas iespējas, uzkodu un/vai kafijas automātus, kā arī izbūvējot peldošu pontonu laipu, drošu laivu atstāšanas vietu un ierīkojot velosipēdu nomas punktu. Tas sekmētu iespēju tūristiem pavadīt ilgāku laiku Ogres novadā, lai apskatītu pilsētu un tās infrastruktūras piedāvājumu, laivu piestātnes izbūves nepieciešamību pamato pašvaldībā.


Patlaban pašvaldība plāno organizēt metu konkursu "Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi" ar mērķi iegūt vispiemērotāko metu - būvniecības ieceres pirmsprojekta materiālu īpašumam Rīgas iela 45, kas sastāv no zemes vienības 1726 kvadrātmetru platībā un būves (sūkņu stacija), uz kura pamata tiktu izstrādāts būvprojekts un īstenoti Ogres attīstības mērķi. 


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsver, ka nekustamā īpašuma cenu nosaka trīs faktori - vieta, vieta un vieta, un šī vieta ir unikāla - tā atrodas tuvu šosejai un tā ir vienīgā vieta Ogres novadā, kur Daugava pieejama tik tuvu. "Pašlaik iespējas, ko dod pilsētas teritorijai pieguļošā Daugavas upe, esam izmantojuši ļoti maz. Šī vieta būtu ļoti piemērota laivu piestātnes izveidošanai. Uzskatu, ka metu konkurss nodrošinās labu arhitektu iesaisti un sekmēs ideju dažādību, lai mēs varētu izvēlēties vispiemērotāko," uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45731

17. janvārī, 11:55, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

? • 21. janvārī, 12:45
Pašam tagad šķiet, ka ar prāta spējām paspīdēji?
Ostnieks • 21. janvārī, 12:24
Lieliska vieta! Pati labākā visā Ogrē! Pie mums brauks tūkstošiem tūristu no Ķeguma un Salaspils, Ikšķiles. Un apskates objekti tajā apkārtnē arī vislabākie jahtu un laivu īpašniekiem - tieši nekādi! Pilnīgi redzu kā tūristi straumēm tos apmēram 3,5km vienā virzienā iet, lai apskatītu izslavēto Ogres gājēju ielu. Vai lavīsies gar vecā kombināta žogu, lai tiktu līdz Zilokalnu tornim un nopeldētos Dubkalnu karjerā. Cik dārgie hamburgeri Zelta liepā jāapēd, lai caur nodokļiem šis atnāktu atpakaļ?
Māris • 20. janvārī, 12:31
cik gadā būs tās laivas?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet