Atgriezties pie raksta

« Paveiktais Ogres novada pagastos 2019.gadā

23. janvārī, 11:51, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Komentārirādīt komentārus augošā secībā

secinājums • 29. janvārī, 07:06
Ja par savu naudu (bez kredītiem un ES finansējuma) būvētu , TAD tās izmaksas noteikti nebūtu uzskrūvētas! Te matemātika ir skaidri redzama - taisa lielas tāmes, izdomā darbus, kopējo izmaksu summu palielina un tad no ES fondiem saņem atpakaļ daļu naudas, bet projekts kopā IZMAKSĀ MILZU SUMMAS UN IR DAUDZ PAR DĀRGU ! Kad Helmanim mainīsies domāšana, un viņš sapratīs ka nevar tā šķērdēt valsts naudu???
Jānis • 28. janvārī, 23:25
Un rezultāts protams jāizsaka procentos. Bet tie gan nav kredīta procenti, kā te iepriekš tika apgalvots, bet gan 2020. gadā atmaksājamo saistību apmērs attiecināts pret pamatbudžetu.
Jānis • 28. janvārī, 23:01
Ja tas ko izsaka, tad skaitlis, ar ko te visu laiku lielās domes darbinieki ir 2020. gadā atmaksājamā aizņēmumu summa attiecināta pret 2020. gadā plānotajiem pamatbudžeta ieņēmumiem.
Arvīds Inesei • 28. janvārī, 22:20
Par Tevi var teikt , ka esi muļķe ar enerģiju. Biblliote piesaistīja Eiropas finansējumu 5000 000€ . Kad nodos ekspluatācijā biblioteku šo summu Ogres novads saņems. Sākumā viss tiek celts par kredītu. Tā pat ir ar Pārogres industriālo parku . Tur 4200 000€ ir Eiropas finansējums! Neviens gudrs cilvēks nesalīdzina novadus savā starpā cik eiro kurš aizņēmies. Jo kā var Salīdzināt ķegumu ar Ogri? Tas tiek darîts % atiecībā pret budžetu. Šie skaitļi ogrei ir pozitīvi. Valmierai piemēram ir 11% Bet ja Inesīte nesaprot , vai negrib saprast?
neliela atkape no temas • 28. janvārī, 22:18
ogre esoshie sheptmani slavi dani japani nemiet vera ir viena dala darbinieku, kas piefikse tauta saukto bazaru darba vieta it ipashi pie pusdienu galda, ta ka nav ko apvainoties, ka kadam ir nacies par brivu stradat, tikai delj pasha melites
Skats no malas • 28. janvārī, 22:11
Nu jau pietiek! Dodieties uz dusu! Rīt būs atkal jauna diena (darbadiena)!
Jānis • 28. janvārī, 22:03
Kāpēc viņai nav smadzeņu? Visi saņemtie aizdevumi būs kādreiz jāatdod! Tie taču nav miljonus vērti dāvinājumi. Neticu, ka valsts tos kādreiz tā vienkārši norakstīs!
Jānis • 28. janvārī, 22:02
Kāpēc viņai nav smadzeņu? Visi saņemtie aizdevumi būs kādreiz jāatdod! Tie taču nav miljonus vērti dāvinājumi. Neticu, ka vasts tos kādreiz tā vienkārši norakstīs!
Inessai • 28. janvārī, 21:48
Jāiet skolā, bet diez vai arī tas palīdzes, ja smadzeņu nav
Skats no malas • 28. janvārī, 21:26
Ogres novada mājas lapā par 2020.gada budžetu visu var uzzināt, gan par projektiem, gan par kredītiem u.t.t.!
Inese • 28. janvārī, 21:14
Skaitļus dabūjām, paldies. Tik manuprāt, šajos datos uz 2019. gada decembri nav iekšā šajā 2020. gadā paņemamie ap 6 miljoni bibliotēkai un pie 7 miljoniem Pārogres parkam. Ja kļūdos, lūdzu piedod man, domes grāmatvede, un izlabo. Bet domāju, ka nekļūdos un skaitlim 47.7 miljoni kredītu kopsummai, kas ir uz 2019. gadu, pēc gada būtu jābūt jau par aptuveni 13 miljoni lielākam jeb uz 60 miljoniem. Lūdzu bez agresijas, vienkārši paanalizēsim skaitļus.
Jānis • 28. janvārī, 20:57
Jo lielāka ir aizdevumu pamatsumma un garāks atmaksas termiņš, jo vairāk naudas tiek izšķērdēts procentu maksājumiem. Tie taču nav bezprocentu aizdevumi!
• 28. janvārī, 20:55
Sākās ar pagastiem, bet tagad jau augstos līmeņos!
Juris • 28. janvārī, 20:37
Tā vis tak nav, ka pie iepriekšejaa nekas nenotika, nu gan nieki. Es labi atceros, ka Mālkalnes foršo apli, tāpat lielu Brīvibas asfalta posmu izbūveja viņš. taapat centraalā Brīvības ielas promenāde tika sataisita jau Bartkevica laikā. Helmanis tika pārbida pukes turpu shurpu un stuklaku uztaisija. Kulturas namu nosiltinaja Bartkevica laikaa.Citas ielas taisitas. trubas kaut kadas vilka, manai majai kanalzacija ir jauna. visadas udens un kanalizcijas stacijas modernas. pilsetas stadions, sporta halle. Da kaut vai 1. vidusskolas zaale prieks bastkebolistiem - viss Bartkevica laikaa. nu nevajag taa aprunaat. Lai jau Helmanis nemaas, bet nevar noniecinat ieprieksejo. it ipasi, kad pats pa visadam tiesam vien dzivojas un tik zaudee un aizdomigas shemas tik raadaas. un jaa - kas taa par zelta biboteku ogree pa 8 miljoni? ogres zelta pils?
alfreds • 28. janvārī, 20:32
inese ejam uz randinu, ko tur kautkadus garlaicigus exela ierakstus apspriest pie datora, es ar kad studiereju paliku garlaicigs pat pats sev, iedomajies vienigais, ko es maceju brivdienas izdarit panemt visas gramatas braukt divas stundas uz majam nevienu gramatu neatvert un braukt atpakal uz dienesta viesnicam, nu un ja shadi ir macijushies valsts vaditaji, tad vienigais, ko mak televizora pateitkt es neesmu kompetents un impotenci kompense ar alko autletiem, jo doma, ka kadam skukjim baigi interese marineta galja ar shnjabsiljkju aromatu
Ess • 28. janvārī, 20:31
Skumji lasīt šos visus komentārus.
Ess • 28. janvārī, 20:29
Nav apnicis spriedelēt?
Skaitļi • 28. janvārī, 20:19
Šeit dati no Valsts kases mājas lapas par 2019.g. decembri (saimnieko Helmanis) : a) visu aizņēmumu kopsumma =47,7 milj. b) neatdotā summa uz gada sākumu (janvāris)=30,0 milj. c) neatdotā summa uz gada beigām (decembris)=33,7 milj. Bet šeit dati par 2013.g.decembri (saimnieko Bartkevičs) : a) visu aizņēmumu kopsumma=26,0 milj. b) neatdotā summa uz gada sākumu (janvāris)=16,2 milj. c) neatdotā summa uz gada beigām (decembris)=15,8 milj. Tātad, kā redzams no skaitļiem, pie Helmaņa gadā laikā (2019.g.) neatdotā summa ir pieaugusi no 30,0 uz 33,7 milj., bet pie Bartkeviča (2013.g.) neatdotā summa ir samazinājusies no 16,2 uz 15,8 milj. Protams, aizņēmumu kopsummas starp Helmani un Bartkeviču salīdzināt nevar, tās atšķiras ļoti. Jā, mēs redzam, ka Ogre uzplaukst, tiek remontēts un būvēts uz nebēdu, bet pie Bartkeviča praktiski nenotika nekas. Tikai viens jautājums vai šī mežonīgā attīstība, būvēšanās, ir tik ļoti vajadzīga un tādā steigā, turklāt uz kredīta, un vai tā notiek vislietderīgākajā veidā (laipa pār Ogres upi, Zelta liepa), visoptimālākajā veidā (jaunā bibliotēka), vai netiek pārmaksāts („apzeltītā” tualete) un t.t.? Katrs lai izdara savus secinājumus. Tie būs atšķirīgi. Nav divu vienādu cilvēku.
Inese gudrītim • 28. janvārī, 20:02
Es gribēju, lai domes grāmatvede mums vispirms samelo un Valsts Kases datus es pateiktu pēc tam. Tu visu sabojāji. Bet par procentiem vari te nespīdēt - viens absolūtais skaitlis - Ogres domes 5 gados paņemtie kredīti desmitos miljonu eiro cilvēkiem būs ļoti uztverams. 5 gadu inflāciju cilvēki aptuveni saprot. Bet rādītājs - ilgtermiņa kredītu atmaksas summas attiecība konkrētā gadā pret konkrētā gada pašvaldības budžetu - ir miglains, jo budžets nav konstants, kā arī kredītu var paņemt uz ilgu laiku un maksājums tāpēc vienā gadā būs mazs. Bet tas neparāda to, ko es gribu uzsvērt pirmkārt - milzīgie kredīti objektiem ar neticamām izmaksām. Bet vispār šī agresija par to, ka es norādu uz nenormāli dārgu ēku par 8 miljoni, par kaut ko liecina. Es tieku nolamāta, man grūž sejā procentus, cik viss ir labi. Vai tie agresīvie barojas no siles?
Inesei • 28. janvārī, 18:55
Esi tupa. Absolūtos skaitļus neviens nesalīdzina, jo tos ietekmē inflācija jeb tev saprotamāk cenu izmaiņas. Lai analizētu pieaugumu, izmanto tikai relatīvos skaitļus, t.i., procentus. Apskaties valsts kases datus, beidz demonstēt absolūto stulbumu, to gan nenoslēpsi
«« Iepriekšējā lapa — pavisam 3 lapas — Nākamā lapa »»

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet