Atgriezties pie raksta

Ogrē intensīvi norit gājēju tuneļa būvniecības darbi

Pateicoties būvniecības darbiem labvēlīgiem laika apstākļiem, ir izdevies apsteigt sākotnēji noteikto laika grafiku gājēju tuneļa izbūvei zem dzelzceļa Ogrē, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu. VAS "Latvijas dzelzceļš" pārstāvji norāda, ka patlaban būvdarbu grafiks tiek apsteigts par aptuveni diviem mēnešiem.

Līdz šim ir veikti inženiertīklu pārbūves darbi, pārbūvēta vidējā sprieguma 20 kV kabeļlīnija un elektronisko sakaru kabeļlīnijas, bet Skolas ielas pusē ir pārbūvēti ārējie siltumtīkli. Tāpat būvniecības vajadzībām demontēti atsevišķi sliežu ceļi, tajā pat laikā nodrošinot vilcienu kustības nepārtrauktību. 


Paralēli inženiertehniskajiem darbiem norit arī paša tuneļa izbūve zem sliežu ceļiem – pamatu būvniecība, sienu un pārseguma plātņu stiegrošana, kā arī veikti sagatavošanās darbi kāpņu un lifta izbūvei no Mālkalnes ielas puses.


Gājēju tuneļa izbūve nodrošinās Ogres iedzīvotājiem un viesiem drošu dzelzceļa šķērsojumu, ņemot vērā intensīvo kravas un pasažieru vilcienu satiksmi cauri pilsētai un lielo sliežu ceļu skaitu. 


Saskaņā ar projektu gājēju tunelis atradīsies zem sliežu ceļiem un tam būs divas ieejas, kas būs aprīkotas ar liftiem, lai nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, kā arī ģimenēm ar ratiņiem. Tuneļa izbūvē tiek izmantots monolīta dzelzsbetons, mākslīgā akmens plāksnes, savukārt ieejas kāpnes tiks veidotas no masīva granītakmens. Tuneļa abos galos esošo liftu sienas būs no caurspīdīga stiklojuma, bet durvīm paredzēta automātiska atvēršanās un aizvēršanās sistēma. 


Būvniecības darbus veic pilnsabiedrība “BMGS-Viadukts”, ar kuru noslēgtais līgums paredz, ka gājēju tunelis ekspluatācijā ir jāpieņem šī gada 20.novembrī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45830

28. janvārī, 11:36, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Hujandris • 1. februārī, 10:31
Labāk būtu man pirti pie mājas uzcēluši!
Andris • 1. februārī, 08:18
Labāk būtu iekšpagalmus sataisījuši!
Es • 31. janvārī, 21:50
Ja lifts būs tāds pats kā centra tunelī, kurš lielākoties nestrādā, tad invalīdiem un bērnu ratiņiem pārvietošanās būs neiespējama.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet