Atgriezties pie raksta

Madlienieši aktīvi piedalās pirmajā iedzīvotāju forumā

Pagājušās nedēļas nogalē, 25. janvārī, Madlienas Kultūras namā uz forumu pulcējās madlienieši.

Forumu organizēja Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Siliņš, kurš šajā amatā strādā pavisam neilgi – kopš pagājušā gada 2. decembra. 


“Forumu rīkoju, pirmkārt, ar mērķi saprast, cik liela ir Madlienas pagasta iedzīvotāju atsaucība. Pēc kuplā iedzīvotāju skaita, kuri piedalījās, redzu, ka madlieniešiem ir svarīga sava pagasta attīstība un nākotne. Otrkārt, vēlējos uzklausīt iedzīvotāju viedokļus, kā arī prezentēt savu redzējumu par turpmāko pagasta attīstību,” atklāj J. Siliņš. 


Forumā piedalījās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. “Madlienas forums ir labs piemērs, kā iedzīvotājiem sanākt kopā un paust viedokli un kopējo nostāju par pagasta attīstību. Ir būtiski, ka ir jauni cilvēki, kā šajā gadījumā pagasta vadītājs, kurš vēlas savu enerģiju ieguldīt laukos, lai tur būtu sakārtota vide. Tuvojas administratīvi teritoriālā reforma, un arī madlieniešus satrauc pagasta nākotne, tostarp būtisks ir jautājums par vidusskolas darbu turpmākajos gados. Līdz šim Ogres novada vadība ir saglabājusi katru skolu novadā,  un mūsu nostāja ir nemainīga – skolas ir jāsaglabā. Domāju, ka tā ir svarīga informācija madlieniešiem – skola būs, un to kopīgie spēkiem saglabāsim,” norāda Egils Helmanis. 


Foruma pirmajā daļā pagasta pārvaldnieks iepazīstināja ar viņa izvirzītajām prioritātēm Madlienas pagastā un atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem, kurus bija iespēja iesūtīt jau pirms foruma gan elektroniskā veidā, gan iemetot vēstules pagasta iestādēs un veikalos izvietotajās urnās. Daļa jautājumu tika uzdoti klātienē foruma norises laikā. 


Savukārt foruma otrajā daļā iedzīvotāji varēja paust viedokli par konkrētām nozarēm, rakstot idejas uz sagatavotām lapām, tās izdalot septiņās nozarēs, piemēram, kultūra, izglītība, infrastruktūra utt.… “Šobrīd idejas esam sarakstījuši septiņām jomām. Tās tiks apkopotas un publicētas gan avīzē, gan mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos. Forumā laikā iedzīvotāji varēja pieteikties darba grupām, kurās turpmāk viņi vēlētos brīvprātīgi līdzdarboties un ieguldīt savus resursus, jo nepietiek tikai ar ideju apkopošanu – tās ir jāīsteno. Esmu piedalījies arī citos forumos, kur izskan idejas, bet bieži vien tās tālāk netiek realizētas. Šajā gadījumā mēs veidosim atsevišķas darba grupas, lai tālāk konkrēti strādātu ar ideju realizāciju un sasniegtu izvirzītos mērķus,” skaidro J. Siliņš. 


Ko par forumu domā madlienieši? Lilija Paegle, biedrības “Otrās mājas” vadītāja: “Tas ir iedvesmojoši un rosinoši. Šeit briest idejas. Par šādiem jautājumiem pasākums pagastā tiek organizēts pirmo reizi. Mums ir bijusi sanāksme pirms pieciem gadiem sabiedriskajām organizācijām, lai demonstrētu pagasta iedzīvotājiem, ar ko mēs katrs nodarbojamies. Bet, par pārsteigumu man, atnāca tikai pašu organizāciju cilvēki. Nenoliedzami, šis forums to pārspēj, apliecinot, ka mums vajag nākt kopā, lai paustu savu viedokli un idejas, lai ieguldītu arī savu darbu.” 


Paulis: “Esmu ļoti apmierināts ar apmeklējumu – necerēti daudz madlieniešu ir sanākuši kopā. Varbūt tāpēc, ka ir, kā agrāk teica, jauns pagastvecis. Bija interesanti iepazīties un uzzināt, ko domā par pagasta perspektīvu. Manuprāt, svarīga ir vides sakārtošana, kas ir gadiem aizlaista.” 


Elīza: “Es mācos Madlienas vidusskolā, uz forumu nācu ar konkrētiem jautājumiem un idejām, kas saistītas ar jauniešiem. Ir atzīts, ka Madlienas vidusskola ir viena no aktīvākajām skolām novadā, un mēs, šīs skolas jaunieši, ar to varam lepoties. Arī mums ir jāpiedalās sava pagasta attīstībā.”


Brigita: “Ļoti labi, man patīk, ka ir liela atsaucība. Jaunais priekšnieks ir nopietni gatavojies. Nācu ar saviem ierosinājumiem. Piemēram, par vidi pagastā un mājdzīvnieku īpašniekiem, kas nevīžo savākt aiz saviem dzīvniekiem.” 


Forumā piedalījās arī pašvaldības SIA “Ogres Namsaimnieks” vadītājs Kaspars Grīnbergs, lai pārrunātu jautājumus par daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas iespējām Madlienā. Kā skaidro J. Siliņš, šobrīd šāds pakalpojums pagastā nav pieejams. Foruma norises laikā atklājās, ka māju apsaimniekošanas jautājums pagastā tomēr ir aktuāls, tāpat arī jautājums par māju siltināšanu. 


“Manuprāt, iedzīvotāju forums Madlienā varētu kļūt par ikgadēju pasākumu, kurā pārrunāt līdz šim paveikto, kā arī izvirzīt arvien jaunas attīstības idejas,” atklāj Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs, sakot paldies iedzīvotājiem par atsaucību un dalību forumā, par tajā paustajiem viedokļiem, ierosinājumiem un idejām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45837

28. janvārī, 22:50, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

pensionars • 29. janvārī, 18:18
Pirmās sievas meitas vīrs.MĪĻIE!!! Gaidiet solījumus.
:) • 29. janvārī, 16:54
oop - Helmanis sācis jau priekšvēlēšanu kampaņu un iesaistījis arī savu radagabalu.
pensionāram • 29. janvārī, 13:39
Nebūtu slikti ,ja tas būtu Helmanim radinieks ,bet diemžēl nav !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet