Atgriezties pie raksta

Informācija par koronavīrusu

Kopumā pasaulē no 2019. gada 31. decembra līdz 2020. gada 3. februārim ziņots par 17383 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem, ko raisīja jauns koronavīruss (2019-nCoV). Tostarp saslimuši arī 16 veselības aprūpes darbinieki. 362 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši. Neviens mirušais pacients nav bijis no Eiropas.

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. 


2019-nCoV infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta 2019-nCoV pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas. 


SPKC turpina sekot situācijas attīstībai ar jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) uzliesmojumu. Pasaules Veselības organizācija un Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs nav noteicis ierobežojumus ceļošanai un tirdzniecībai. Eiropas Komisija noteikusi, ka katrs ievests 2019-nCoV infekcijas gadījums ir pakļauts epidemioloģiskajai uzraudzībai. Līdz ar to SPKC ir izplatījis rekomendācijas ārstniecības iestādēm un ārstiem kā rīkoties, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas gadījums personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja Ķīnas pilsētu Uhaņu vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma uz Uhaņu, tad nekavējoties jāziņo SPKC.  


NMPD ir apliecinājis gatavību pacienta nogādāšanai stacionārā un Nacionālā references laboratorija ir pilnveidojusi reaģentu klāstu, lai veiktu visas nepieciešamās pārbaudes. 


Lai izvairītos no elpošanas sistēmas infekcijām, nepieciešams:


Bieži mazgāt rokas;


Ievērot distanci ar cilvēku, kurš slimo ar akūtu elpceļu slimību;


Klepojot vai šķaudot, izmantot vienreizējās salvetes, pēc tam nomazgāt rokas. 


Informāciju sagatavoja Oveselība, izmantojot https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/757 aktualitātes

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45905

3. februārī, 17:46, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

<<<<<< • 4. februārī, 12:27
Vakar Rīgā Valdemāra,Dzirnavu,Skolas ielas rajons-indusi un ķīnieši staigā baros.Dzirnavu ielā satiku vismaz 10 ķīniešu tautības cilvēkus.Nu labi ,ka uz ielas,bet veikalos,mācību iestādēs,ārstniecības iestādēs,izklaides vietās tapat viņi atrodas.Viņi macās musu valstī un es nevaru zināt,vai viņš pirms avio sakaru pārtraukšanas ,nav ieradies no Ķīnas,vai nav inficēts.
Malvīne • 4. februārī, 11:32
Pie elpceļu saslimšanas,laikam,būtu jāsauc ātrie,nevis jāiet pie ģim.ārsta.Pat majas vizītē,ja tāda būtu ,nevar slimību droši diagnosticēt,vajadzīgas analīzes.Kamēr staigāsi ar savām analīzēm,tikmēr visa Ogre būs aplipināta.Kā saprotu,tad par infekcijas draudiem tā īsti neviens nedomā.Kad būs ,tad jau redzēs!
distance • 4. februārī, 09:56
sēžot rindā pie ģimenes ārsta, ievērot distanci ar cilvēku, kurš slimo ar akūtu elpceļu slimību, lielākoties tehniski nav iespējams; un ja visi dosies bieži mazgāt rokas uz Ogres centra tualeti, veidosies rindas, kurās gan jau būs kāds klepotājs... pēc salvešu lietošanas atkal jāmazgā rokas, bet kur lai mazgā? varbūt varētu palūgt vēl kādu ieteikumu? :(

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet