Atgriezties pie raksta

ATR komisija uzklausīs Vidzemes reģiona pašvaldību pārstāvjus

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisija, turpinot skatīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikumu, šodien uz sēdi aicinājusi Vidzemes reģiona pašvaldību vadītājus, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Komisijas sēde notiks plkst.12.30 Jēkaba ielā 6/8 Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē, 207.telpā.


Pašvaldību reformas likumprojekta pielikumā plānots noteikt jaunizveidojamās novadu pašvaldības. 


Lai uzklausītu novadu vadītāju viedokļus, uz sēdi aicināti pašvaldību priekšsēdētāji no Alūksnes, Amatas, Apes, Cēsu, Gulbenes, Ikšķiles, Jaunpiebalgas, Ķeguma, Lielvārdes, Līgatnes, Ogres, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Smiltenes un Vecpiebalgas novadiem.


Deputāti komisijas sēdē arī aicinājuši piedalīties arī Kurzemes reģiona Ventspils novada un Ventspils pilsētas domju vadītājus.


Iepriekš, lemjot par Latgales reģiona jaunajām pašvaldībām, deputāti atbalstījuši Aglonas novada Grāveru un Šķeltovas pagastu iekļaušanu jaunajā Krāslavas novadā, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzdots vērtēt Kastuļinas pagasta pievienošanu Preiļu vai Krāslavas novadam. Savukārt Varakļānu novada pašvaldībai komisija lūgusi noskaidrot iedzīvotāju viedokli par palikšanu Vidzemē (pie Madonas novada) vai pievienošanos Latgalei (pie Rēzeknes novada). Neizlemts vēl ir arī jautājums par Ilūkstes novadu, un komisija to plānojusi skatīt, tiekoties ar Zemgales novada pašvaldībām un izskatot ierosinājumu par Sēlijas novada izveidošanu.


Kurzemes reģionā komisija atbalstījusi VARAM piedāvājumu par jaunajiem novadiem. 


Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā. Līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 39 pašvaldības.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45954

7. februārī, 11:01, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

Ogre rullē !!!!!!!!!! • 7. februārī, 21:24
YES! Yes! Tiko ziņoja ka Ikšķile būs pie Ogres. Nu dabūs trūkties trapeklis .Rāpos uzceļiem Helmaņa priekšā. Bučos roku un lūgsies piedošanu .Patīkama jauka ziņa.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet