Atgriezties pie raksta

Ogres pašvaldība nosaka klašu un skolēnu skaitu 1. un 10.klasēs

Ogres novada dome pieņēmusi lēmumu par 1. un 10.klašu un skolēnu skaitu 2020./2021.mācību gadā pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Nākamajā mācību gadā Ogres pašvaldībā plānots noteikt, ka Jaunogres vidusskolā un Suntažu vidusskolā 1.klasē būs divi klašu komplekti, Ogres 1.vidusskolā - seši klašu komplekti, Ogres sākumskolā - pieci klašu komplekti, Taurupes pamatskolā (tai skaitā Mazozolu un Meņģeles filiālē) - trīs klašu komplekti, savukārt Ogresgala pamatskolā, Ķeipenes pamatskolā, Madlienas vidusskolā (tai skaitā Krapes filiālē) - katrā viens klases komplekts.


Pašvaldībā skaidroja, ka gadījumos, ja reģistrētais izglītojamo skaits 1.klasē būs mazāks par deviņiem skolēniem, tad izglītības iestādēs un to filiālēs tiks veidotas apvienotās klases.


Turpretī vispārējās vidējās izglītības iestādēs nākamajā mācību gadā Jaunogres vidusskolā, Madlienas vidusskolā un Suntažu vidusskolā katrā plānots viens 10.klases komplekts, Ogres 1.vidusskolā, tai skaitā vakara un neklātienes nodaļā - trīs klašu komplektus, bet Ogres Valsts ģimnāzijā - trīs 10.klašu komplektus.


Vienlaikus Ogres pašvaldība pavēstīja, ka izglītības iestādes iesniegušas arī plānoto izglītojamo skaitu skolu 1. un 10.klasēs nākamajam mācību gadam. Tā Ogres Valsts ģimnāzija paziņojusi, ka tās 10.klasēs mācīsies 65 skolēni, Jaunogres vidusskolā - 52 skolēni 1.klasēs un 27 skolēni 10.klasē, Ogres 1.vidusskolā - 130 skolēni 1.klasēs un 76 skolēni 10.klasēs, tai skaitā 20 vakara un neklātienes nodaļā.


Ogres sākumskola pašvaldībai apgalvojusi, ka nākamajā mācību gadā plāno uzņemt 135 skolēnus 1.klasēs, Ogresgala pamatskolā plānots uzņemt 22 skolēnus 1.klasē, Madlienas vidusskolā paredzēts uzņemt 20 skolēnus 1.klasē, bet Krapes filiālē pagaidām nav plānota 1.klase, un 12 skolēni 10.klasē.


Suntažu vidusskolā plānots uzņemt 19 skolēnus 1.klasē, no kuriem divi mācīsies Lauberes filiālē un 14 skolēni 10.klasē, savukārt Taurupes pamatskolā plānots uzņemt deviņus skolēnus 1.klasē, tai skaitā četrus Mazozolu filiālē un trīs Meņģeles filiālē, bet Ķeipenes pamatskolas 1.klasē paredzēts uzņemt piecus skolēnus.


Kopumā Ogres novada skolās nākamajā mācību gadā plānotais pirmklasnieku skaits ir 392, bet 10.klašu skolēnu skaits - 194. Pašvaldībā uzsvēra, ka līdz jaunā mācību gada sākuma šie skaitļi var mainīties.


Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno sakārtot skolu tīklu, nosakot minimālo skolēnu skaitu klasēs.


Piedāvājums minimālajam skolēnu skaitam 10.-12.klasē tiek modelēts uz četru bloku iedalījumu atbilstoši administratīvi teritoriālajai reformai 2021.gadā. Šobrīd tiek plānots, ka Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā minimālajam skolēnu skaitam 10.-12.klasē būtu jābūt robežās no 150 līdz 120 skolēniem, administratīvo teritoriju attīstības centru un Pierīgas novadu vidusskolās - 120 līdz 90 skolēniem.


Administratīvās teritorijas novados vidusskolas posmā būtu jāmācās 45-40 skolēniem, bet teritorijās pie Eiropas Savienības ārējās robežas, kā arī teritorijās, no kurām attālums līdz nākamajai izglītības iestādei ir vismaz 25 kilometri, plānotais minimālais skolēnu skaits 10.-12.klasē varētu būt 30 līdz 25 skolēni.


No 1.septembra vidējā izglītībā tiks sākta pakāpeniska jaunā mācību satura īstenošana, kas vienlaikus paredz vidējās izglītības iestādē izvēles iespējas starp vismaz diviem padziļināto kursu komplektiem. Tomēr pēc IZM domām, jauno kompetencēs balstīto mācību saturu esošā finansējuma ietvaros spēs īstenot tikai tās izglītības iestādes, kurās vidējās izglītības posmā mācās 90 skolēni un vairāk un kurās katrā klašu grupā ir vismaz divas paralēlklases.


IZM iepriekš norādīja, ka šobrīd Latvijā tādas ir 40% vidusskolu, kurās mācās 70% visu vidusskolēnu.


Lai izglītības iestādes varētu nodrošināt padziļināto kursu komplektu īstenošanu, pašvaldībām kā izglītības iestāžu dibinātājiem jāveic vidējās izglītības iestāžu tīkla sakārtošana, nodrošinot iespējas vidējās izglītības posmā iegūt kvalitatīvu, kompetencēs balstītu izglītību, uzsver ministrijā.


Ministrija iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka, turpinoties sarunām ar pašvaldībām, informatīvais ziņojums tiks papildināts un precizēts, un ar gala ziņojumu plašāku sabiedrību iecerēts iepazīstināt martā, kad būs noslēgušās sarunas ar visām pašvaldībām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46223

2. martā, 12:06, Aktualitātes
Leta

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet