Atgriezties pie raksta

Vēl var pieteikties dalībai arhitektu forumā Ogrē

Līdz 8. martam vēl var pieteikties dalībai Ogres novada pašvaldības rīkotajā arhitektu forumā "Ceļojums uz Ogri – OGRES VĀRTI".

Foruma pirmā daļa norisināsies Ogres novada Kultūras centrā Brīvības ielā 15, Ogrē. Ogres novada pašvaldības pārstāvji iepazīstinās foruma dalībniekus ar arhitektūras attīstību Ogres novadā un Ogres pilsētas attīstības stratēģiju.


Ogres pilsētvidē pēdējos gados ir vērojamas pozitīvas pārmaiņas – ir veikta vairāku vēsturiskās apbūves objektu, tostarp vietējās nozīmes kultūrvēsturiskā pieminekļa – bijušās kafejnīcas “Pie zelta liepas”,  pārbūve, tādējādi gan ievērojami uzlabojot pilsētas ainavu kopumā, gan saglabājot un nākamajām paaudzēm nododot kultūrvēsturiskās vērtības. Līdztekus šiem darbiem ir veikta pilsētas vēsturiskās apbūves teritorijas labiekārtošana – pārbūvēts skvērs pilsētas centrā, kurā ir izveidota brīvdabas skatuve un digitālo strūklaku ansamblis, kā arī labiekārtota teritorija ap vienu no vēsturiskās apbūves ēkām, kurā nu jau vairākus gadu desmitus darbojas Ogres Mākslas skola. Ievērojamas pārmaiņas ir piedzīvojis Ogres novada Kultūras centrs – gan ar pārbūvēto centrālo kāpņu ansambli un Lielās zāles un skatuves iekārtojuma maiņu.


Foruma turpinājumā tā dalībnieki dosies uz konkrēta objekta apskati - kādreizējās sūkņu stacijas ēku Rīgas HES akvatorija krastā Rīgas ielā 45, Ogrē, ko pašvaldība savā īpašumā iegādājās tūrisma jomas attīstībai – ir iecere šo ēku un tai pieguļošo teritoriju pārbūvēt, izveidojot aktīvā tūrisma attīstības centru un laivu piestātni. Ne velti foruma nosaukums ir "Ceļojums uz Ogri – OGRES VĀRTI" – pašvaldība vēlas uzzināt arhitektu viedokli un redzējumu par šī objekta pielāgošanu tūrisma vajadzībām.  


Pēc objekta apskates dabā foruma dalībnieki dosies uz vēl vienu īpašumu, ko pašvaldība pārņēmusi savā īpašumā - bijušo sanatoriju "Ogre" Gaismas prospektā 2/6, Ogrē, Ogres Zilo kalnu pakājē. Kādreizējās sanatorijas ēka glabā unikālas vērtības – mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumus, pašvaldība veic nepieciešamos darbus šī arhitektūras pieminekļa saglabāšanā un meklē risinājumus šī īpašuma izmantošanai mūsdienu apstākļos. Pagājušajā gadā norisinājās ēkas un lielās zāles rekonstrukciju darbi, foruma dalībnieki varēs iepazīties ar paveikto un, sienu gleznojumu iedvesmoti, radoši diskutēt par Ogres novada pašvaldības iecerētā projekta "OGRES VĀRTI" īstenošanas iespējām, kā arī par inovatīvām tendencēm arhitektūrā.


Dalībai arhitektu forumā lūgums var pieteikties līdz 2020 gada 8.martam, pieteikumu nosūtot uz e-pastu aija.romanovska@ogresnovads.lv vai zvanot uz tālr. 65071168.


Informācija ar foruma darba kārtību pieejama ŠEIT. 


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46246

4. martā, 12:17, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet