Atgriezties pie raksta

Rotaļu laukums J.Čakstes prospektā izvirzīts Gada labākā būve finālam

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" žūrija finālam izvirzījusi 41 būvi, tai skaitā pagājušajā gadā izveidoto bērnu rotaļu laukumu Jāņa Čakstes prospektā 1, Ogrē.

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" žūrija – 51 eksperts, kuri pārstāv 26 Latvijas būvniecības nozares profesionālo organizāciju, augstskolas, valsts un pašvaldību institūcijas, nolēma skates trešajai kārtai – finālam virzīt 41 būvi no 90 būvēm, kuras piedalījās skates otrajā kārtā. 


Skates 3. kārta notiks 13. martā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā, bet skates uzvarētāju apbalvošana notiks šī gada 2. aprīlī Latvijas Universitātes Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, Rīgā. 


Skates trešā kārta ir publiska. Finālā iekļuvušās būves prezentēs to būvētājs/pasūtītājs, stāstot par būves tapšanas gaitu un pamatojot, kādēļ šī būve pretendē uz nosaukumu „Gada labākā būve Latvijā 2019”, kā arī atbildēs uz žūrijas un interesentu jautājumiem. Uz skates 3. kārtu ir aicināts ikviens interesents bez maksas.


Skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2019. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi. 


Skate "Gada labākā būve Latvijā" notiek jau 22 gadu. Skate tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem objektus novērtē nozares labākie eksperti, kurus darbam žūrijā deleģējušas nozares profesionālās organizācijas. 


Skati "Gada labākā būve Latvijā 2019" organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu "Būvinženieris". Skate" Gada labākā būve Latvijā 2019" notiek pateicoties ģenerālsponsoram PERI un sponsoriem TIKKURILA, SAINT-GOBAIN, BIM SOLUTIONS, NORMA S, MAPEI, MITEK un S.B.C.. 


Jau informējām, ka skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" otrajai kārtai tika izvirzītas trīs būves no Ogres pilsētas. Nominācijā "Pārbūve" tika izvirzīta Ogres novada Sociālā dienesta ēka (Upes prospektā 16), nominācijā "Inženierbūve" - Jāņa Čakstes prospekta pārbūve (2.kārta), savukārt nominācijā "Ainava" - bērnu rotaļu laukums Jāņa Čakstes prospektā 1. 


Jāatzīmē, ka arī iepriekšējos gados vairākas būves no Ogres novada ir saņēmušas apbalvojumus. "Digitālais strūklaku ansamblis" (Brīvības iela 18, Ogre) ieguva 1. vietu "Latvijas Būvniecības Gada balva 2018" nominācijā "Publiskā ārtelpa", kā arī 2. vietu "Gada labākā būve Latvijā 2018" nominācijā "Ainava". Savukārt 3.vietu "Latvijas Būvniecības Gada balva 2017" nominācijā "Publiskā ārtelpa" ieguva vides objekts "Potjomkina aka", dzelzceļa stacija Ķeipenē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46262

6. martā, 09:28, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Vērotājs • 10. martā, 14:42
Piedodiet, bet citās pilsētās ir daudz foršāki rotaļu laukumi, kur padomāts par visiem bērniem, arī par tiem, kas ir tikko sākuši staigāt. Biju nedaudz vīlies, ka rotaļu laukums vairāk domāts 6-12 gadiem. Mazākajiem tur nav ko darīt.
ха ха • 7. martā, 07:19
>>>reāla:- Подавится и толстая срака лопнет. гы,гы.
Dr. Šaurais>Dr. Platajam • 6. martā, 20:22
Tā nav žults, tas ir lielisks ierosinājums!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet