Atgriezties pie raksta

Tūrisma informācijas centrs 20.dzimšanas dienu svin pārgājienā pa Ogri Foto

7.martā Ogres novada Tūrisma informācijas centrs svinēja savas dibināšanas 20.dzimšanas dienu.

Apaļajai jubilejai par godu tika rīkots pārgājiens, kas guva lielu atsaucību un pulcēja aktīvās atpūtas piekritējus no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī kaimiņzemes Lietuvas. Pārgājiena maršruts tika izvēlēts par pamatu ņemot tūrisma centra dažādās atrašanās vietas pēdējo 20 gadu laikā, maršrutā iekļaujot arī Ogres Zilo kalnu dabas parku, kas ir iecienītākā atpūtas vieta Ogres pilsētas apkārtnē. 


Ogrēniešiem un pilsētas viesiem bija iespēja izstaigāt pilsētu, baudīt pirmās pavasara vēsmas un saelpoties svaigo priežu gaisu pēc garās darba nedēļas.


Gājiena dalībnieki iepazinās ar Tūrisma informācijas centra dibināšanas vēsturi. Kopš 2000.gada centrs vairākkārtīgi mainījis savu nosaukumu, darbības formu un adresi, bet neatkarīgi no mainīgajiem apstākļiem, vienmēr turpinājis strādāt veicinot tūrisma attīstību un informācijas pieejamību.


Pēc pastaigas pa pilsētas centru pārgājiena dalībnieki tika uzņemti Ogres tehnikumā, kurā tie aplūkoja meža muzeja ekspozīciju. Dzimšanas dienas ir jāsvin, tāpēc pēc ekskursijas visus gaidīja garšīgs un krāšņs pārsteigums – svētku torte, kas cepta uz vietas Ogres tehnikumā, kurā nodibināts Zemgales kulinārā mantojuma centrs. Vairāk informācijas par kulinārā mantojuma centra darbību var iegūt šeit.


Ceļojums turpinājās Ogres Zilo kalnu dabas parkā. Šeit gājēji iepazinās ar Tūrisma centra jauno piedāvājumu – bezmaksas audiogidu mobilajā aplikācijā "Ogres novadnieks", kurā atrodami vairāki stāsti par dabas parku, kā arī citām apskates vietām pilsētā un novadā. Vairāk informācijas par audiogidu un tā izmantošanas iespējām meklē šeit. Pārgājiena noslēgumā dalībniekiem bija iespēja apskatīt atjaunotos latviešu gleznotāja Anša Cīruļa sienu gleznojumus bijušās bērnu sanatorijas "Ogre" lielajā zālē, kurā tikko noslēgušies ēkas atjaunošanas darbi. Gleznojumiem ir piešķirts valsts nozīmes mākslas pieminekļa statuss.


Pasākuma dalībnieki bija ļoti priecīgi par aktīvi pavadīto sestdienu, iespēju apskatīt  skaisto un sakopto pilsētu, kā arī baudīt pavasarīgos laika apstākļus dabas parkā. Vairāki pilsētas viesi teica, ka guvuši pozitīvas emocijas un noteikti atgriezīsies, vedot līdzi kolēģus, draugus, radus un paziņas, lai aplūkotu arī citas vietas Ogres pilsētā un novadā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46318

11. martā, 08:34, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

.. • 11. martā, 10:03
Liels paldies par jauko pasākumu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet