Atgriezties pie raksta

Ogrē notiks arhitektu forums "Ceļojums uz Ogri – OGRES VĀRTI"

Nākamnedēļ, 20. martā, Ogrē norisināsies arhitektu forums "Ceļojums uz Ogri – OGRES VĀRTI".

Pieteikšanās termiņš dalībai Ogres novada pašvaldības rīkotajā arhitektu forumā beidzās pagājušā nedēļā, interese par šo radošo pasākumu ir bijusi gana liela – saņemti 38 pieteikumi. Kopā ar novada pašvaldības, valsts institūciju un augstskolu pārstāvjiem dalībnieku skaits forumā sasniegs 60. 


Forums norisināsies vairākas vietās Ogrē. Kā informēts iepriekš, foruma dalībnieki vispirms tiksies  Ogres novada Kultūras centrā Brīvības ielā 15, Ogrē, kur Ogres novada pašvaldības pārstāvji foruma dalībniekus iepazīstinās ar vairākām aktuālām tēmām: arhitektūras attīstību Ogres novadā un Ogres pilsētas attīstības stratēģiju; Ogres novada attīstības virzieniem; viedās ēkas, Ogres novada Centrālās bibliotēkas, projektēšanu un būvniecību; pašvaldības drosmes stāstu sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā Ogrē; Arhitektūras un Būves Gada balvai izvirzītajiem objektiem Ogrē. 


Foruma turpinājumā tā dalībnieki dosies uz objektu Rīgas ielā 45, Ogrē, kas atrodas Rīgas HES ūdenskrātuves krastā blakus autoceļam A6 Rīga – Daugavpils un kuru pašvaldība plāno izmantot tūrisma jomas attīstībai. Tieši šis objekts, kas atrašanās vietas dēļ tiek dēvēts par Ogres vārtiem, var teikt, ir šī foruma darba kārtības degpunktā – pašvaldība vēlas noskaidrot arhitektu un citu speciālistu viedokli un redzējumu par šī objekta tālāko attīstību un izmantošanu aktīvā tūrisma jomā. Par šīs teritorijas un uz tās esošās būves aktualitāti liecina foruma nosaukums – "Ceļojums uz Ogri – OGRES VĀRTI". “Pašvaldībai ir ļoti nepieciešams arhitektu un citu speciālistu redzējums, kā mūsu ieceri šajā īpašumā īstenot, pilnveidojot un attīstot tūrismu novadā. Jāatzīst, ka, lai gan dzīvojam Daugavas malā un Ogres upes krastos, pagaidām šis svarīgais apstāklis – ūdenstilpju tuvums – tiek izmantots ļoti, ļoti minimāli. Šī situācija ir jālabo, lai gan mūsu pilsētas un novada, gan tuvākas un tālākas apkaimes iedzīvotāji varētu to izmantot aktīvai atpūtai un relaksācijai,” norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.  


Pēc attīstībai plānotā objekta apskates foruma darbība turpināsies Ogres Zilo kalnu pakājē esošās kādreizējās bērnu sanatorijas “Ogre” ēkā, kas ir unikāla ar mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumiem. Ogres novada pašvaldība pirms dažiem gadiem šo ēku savā īpašumā pārņēma no valsts, un arī šo īpašumu plānots izmantot tūrisma attīstībai un veselīga dzīvesveida iespēju paplašināšanai. Foruma dalībnieki iepazīsies ar jau paveikto ēkas konstrukciju renovācijā un sienas gleznojumu restaurācijā un radošā gaisotnē diskutēs par pašvaldības iecerētā projekta "OGRES VĀRTI" īstenošanas iespējām. 


Mediju pārstāvji dalībai forumā var pieteikties līdz šī gada 17. martam pa e-pastu domeinfo@ogresnovads.lv.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46337

12. martā, 09:19, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet