Atgriezties pie raksta

Latvija pārtrauks starptautiskos pasažieru pārvadājumus un aizliegs organizētus publiskos pasākumus

Latvija uz laiku pārtrauks starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegs visus organizētos pasākumus, tā nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē 14. martā.

Starptautiskā pasažieru kustība tiks slēgta no otrdienas, 17. marta. Tie Latvijas valstspiederīgie, kuri patlaban ir ārvalstīs, varēs atgriezties. Tāpat izbraukt no valsts varēs arī ārzemnieki. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc sēdes skaidroja, ka robežkontrole uz Latvijas robežām ar Lietuvu un Igauniju netiks atjaunota, bet gan tiks pārtraukta organizēta cilvēku pārvietošana. Tāpat netiks pārtraukti kravas pārvadājumi.


Savukārt no Ministru kabineta rīkojuma stāšanās spēkā brīža tiek aizliegti visi organizēti publiskie pasākumi, bet neorganizētas pulcēšanās tiks atļautas maksimāli līdz 50 cilvēkiem. Visiem pasākumiem būs jānoslēdzas līdz plkst.23.00 vakarā.


Izmaiņas skars arī valsts centralizēto eksāmenu norisi - tie tiks pārcelti uz maiju.


Paredzēts, ka svešvalodu eksāmenu norise tiks nodrošināta laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam.


Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar tirgotājiem uzdots ieviest pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai tirdzniecības vietās, bet uzņēmumiem primāri nodrošināt pārtikas, zāļu, pirmās nepieciešamības preču un to ražošanai nepieciešamo izejvielu piegādi vietējā tirgus vajadzībām. Kariņš norādīja, ka valsts kasē ir pieejams miljards eiro, kas tiks izmantots, lai atbalstītu uzņēmējus.


Savukārt par Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu iespējamu pārcelšanu tiks lemts nākamajā nedēļā.


Gadījumos, kad netiek ievēroti šajā rīkojumā noteiktie pasākumi, tiek piemērota atbilstoša administratīvā vai kriminālā atbildība.


Valdības rīkojums stājas spēkā  14. martā.


Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") pēc sēdes žurnālistiem norādīja, ka aizsardzības pasākumi, lai izvairītos no slimības, paliek nemainīgi - sociālā distancēšanās, roku mazgāšana. "Pie mazākajām saaukstēšanās vai respiratoro vīrusu infekciju pazīmēm nedoties uz darbu, bet vērsties pie speciālistiem, zvanot pa tālruni 113," teica ministre.


Tiešraide- paziņojums pēc krīzes vadības padomes un MK ārkārtas sēdes

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46384

15. martā, 11:10, Aktualitātes
lsm.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet