Atgriezties pie raksta

Egils Helmanis: Pilsētā nav vietas uzkrītošajām azartspēļu reklāmām

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 19.martā tika lemts par grozījumiem 2013. gada 21. novembrī pieņemtajos un šobrīd spēkā esošajos saistošajos noteikumos Nr. 50/2013 "Par reklāmas, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību publiskās vietās Ogres novadā".


 

Grozījumi saistošajos noteikumos paredz ierobežojumus azartspēļu organizēšanas, uzturēšanas, azartspēlēs iegūstamo laimestu reklāmām, kā arī alkohola un tabakas izstrādājumu, kā arī to tirdzniecības vietu reklāmām. 


Domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, pamatojot šādu ierobežojumu nepieciešamību, uzsver: "Pilsētā nav vietas šīm spožajām, uzkrītošajām azartspēļu reklāmām. Uzskatu, ka pilsētā nav jāatrodas arī šīm spēļu zālēm, bet sāksim ar reklāmu ierobežošanu. Arī alkohola un tabakas izstrādājumu reklamēšana nedrīkst būt tāda, kāda tā ir šobrīd. Par šiem jautājumiem ir jādiskutē arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, ierobežojumiem ir jābūt daudz stingrākiem." 


Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 15. panta 6. punktam, pašvaldības autonomā funkcija ir veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu. Gan alkohols, gan smēķēšana, gan azartspēles neveicina iedzīvotājiem veselīgu dzīvesveidu, tāpēc Ogres novada pašvaldība savas kompetences ietvaros ir nolēmusi izmantot Reklāmas likuma 7. pantā noteiktās tiesības noteikt ierobežojumus azartspēļu organizēšanas vietu, erotiska un intīma rakstura pakalpojuma sniegšanas reklāmām, saistošajos noteikumos iekļaut šādas prasības: 


-azartspēļu organizēšanas vietā un erotiska rakstura pakalpojumu sniegšanas vietā ēkas stiklotā fasādē un skatlogu vitrīnās aizliegts izvietot azartspēļu reklāmu, intīma vai erotiska rakstura izklaides reklāmu;


-azartspēļu organizēšanas vietā un erotiska rakstura pakalpojumu sniegšanas vietā, izvietojot azartspēļu reklāmu, intīma vai erotiska rakstura izklaides reklāmu, kā arī izvietojot azartspēļu organizēšanas vietas nosaukumu, azartspēļu organizētāja reģistrētu preču zīmi, erotiska rakstura pakalpojumu sniegšanas vietas nosaukumu un erotiska rakstura pakalpojumu sniegšanas organizētāja reģistrētu preču zīmi, jāievēro šādi izmēri – augstums 210 mm un platums 297 mm;


-papildus Alkoholisko dzērienu aprites likumā un Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču likumā noteiktajam, alkoholisko dzērienu izstrādājumu, tabakas izstrādājumu, elektronisko smēķēšanas ierīču un uzpildes tvertņu reklāmu aizliegts izvietot to tirdzniecības ēkas stiklotā fasādē un skatlogu vitrīnās, vai, ja tirdzniecība notiek publiska pasākuma ietvaros speciāli tam ierādītā vietā (telts vai nojume), uz telts vai nojumes ārējās virsmas. 


Grozījumi stāsies spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pozitīva atzinuma saņemšanas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46418

20. martā, 10:03, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Luna • 21. martā, 16:56
Feniks Ogrē strādā joprojām.Kāpēc?
NA biedrei • 20. martā, 16:59
Nu nav tik vienkārši visus aizslēgt, var tikai ierobežot. Mums valdība tāda bezzobaina, baidās kaut ko iesākt lai ieviestu stingrus noteikumus.
Kukulitis • 20. martā, 13:24
Gruti bus Helmim .Tulit uz domi atskries spelu zalu ipasnieki ar milzigam kukulu summam un lugs spelu zales neslegt .

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet