Atgriezties pie raksta

E. Helmanis: veselības ministrei jāatmet ambīcijas un "čuriki"

Vakar, 19. martā, LTV 1 Panorāmā veselības ministre Ilze Viņķele kritizēja Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētāja Daina Širova darbību rīcību saistībā ar iepriekšējā dienā kādu smagā stāvoklī ievestu pacienti.


 

Ziņu raidījuma vadītājs, piesaka sižetu šādi: "Laikā, kad sabiedrība sakāpināti uztver informāciju par potenciāli saslimušajiem ar Covid-19, zināmu paniku sējusi Ogres slimnīcas vadība! Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs šodien Ogres novada domes sēdē atskaitījies par pēdējo dienu saspringto darbu, arī par kādu smagā stāvoklī ievestu pacienti, kurai Ogrē veikta Covid-19 pārbaude un tā bijusi pozitīva! Veikti nepieciešamie karantinēšanas pasākumi, sieviete pārvesta uz Infektoloģijas centru Rīgā, kur tomēr nav apstiprināta jaunā koronavīrusa klātesamība. Veselības ministre, komentējot šo situāciju, norāda uz Ogres slimnīcas pašdarbību un nepareizi veiktiem testiem, kas šajā situācijā ir absolūti nepieļaujami." 


Tālāk seko veselības ministres Viņķeles kundzes vēstījums ar D. Širova rīcības nosodījumu, nosaucot to par pašdarbību, kas var izraisīt ļoti smagas sekas.  


Ogres novada domes sēdē 19. martā D. Širovs, kurš ne tikai vada Ogres rajona slimnīcu, bet ir arī Ogres novada pašvaldības domes deputāts, informēja domi par slimnīcas darbību ārkārtējās situācijas laikā, arī par gadījumu ar konkrēto pacienti. 


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Kad slimnīcā ievestajai pacientei veiktais Covid-19 tests izrādījās pozitīvs, Širova kungs telefoniski mani informēja par šo faktu. Es nekavējoties mēģināju sazināties ar Viņķeles kundzi, diemžēl neizdevās. Vēlāk saņēmu ziņu, ka varēs sazināties nākamajā dienā. Bija jautājums, ko vajadzēja atrisināt operatīvi. Nākamajā dienā jau bija par vēlu – paciente bija mirusi. 


Aicinu Veselības ministrijas pārstāvjus, arī ministres kundzi uz ciešāku un konstruktīvu sadarbību ar ārstniecības iestādēm arī reģionos, atmetot ambīcijas un "čurikus", jo visiem kopā ir jāstrādā, lai tiktu pāri šai krīzei. Kritika un nosodīšana sadarbību neveicina. 


Aicinu cienīt mediķu darbu, jo viņi šajā situācijā dažkārt ir viens pret vienu ar šo vīrusu un nemitīgi ir pakļauti riskam. Kopējās sadarbības rezultātam ir jābūt tādam, lai to izjustu ikviens cilvēks – izjustu labā nozīmē un varētu būt daudz drošāks šajā situācijā, kad ir ļoti daudz nezināmā, un arī ikdienā. 


Kā novada pašvaldības vadītājs es aizstāvu Ogres rajona slimnīcas un citus novadā strādājošos mediķus un pateicos par viņu nesavtīgo darbu. Aicinu arī veselības ministri vēlēties un spēt novērtēt mediķu darbu ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46428

20. martā, 17:19, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

krika • 22. martā, 10:41
2013,gadā:_Preses konferencē par demogrāfijas jautājumiem labklājības ministre Ilze Viņķele, skaidrojot to, kāpēc gan Vienotības pārstāvji pērn parakstīja tagad asi kritizēto «demogrāfijas ultimātu», sacīja: «Ziniet, ir tāda spēle, kad jūs vienojaties un jūs kabatā turat sakrustotus pirkstus, cerībā, ka tas kaut ko nozīmēs. Jūs tā kā parakstāties, bet īstenībā jūs domājat, ka varēs šo norunu kaut kādā veidā mainīt. Ar pilnu atbildību apgalvoju, ka visas puses turēja šos sakrustotos pirkstus kabatā.»
. • 22. martā, 10:09
nezinu, ko īsti Helmanis domāja ar tiem čurikiem, bet ja viņš uzskata, ka risinājums kādā krīzes situācijā ir atkarīgs no tā, vai viņš spēs vai nespēs personīgi sazvanīt kādu ministru, tad kaut kas nav kārtībā. pārāk lielas ambīcijas, vnk.
Ogrē • 21. martā, 20:34
Tas XXX rakstītājs iepriekš neseko līdzi, kurā brīdī visiem par pārsteigumu sāka ar "čurikiem" pati Viņķeles persona (LTV1 tiešajā ēterā). Nenobrīnīties. Varbūt, nākusi no tālās bērnības un tālu no LPSR centriem, tādu spēli kaut kur arī spēlēja. Ogrē, godavārds, mēs vismaz Kartonfabrikas rajonā nespēlējām.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet