Atgriezties pie raksta

Vides dienests pastiprinās zvejas un makšķerēšanas kontroli

Jaunā koronavīrusa izplatības dēļ noteiktie piesardzības pasākumi nekavēs Valsts vides dienestu veikt pastiprinātu zvejas un makšķerēšanas kontroli pavasara lieguma laikā.

Dienesta vadītāja Elita Baklāne-Ansberga Latvijas Radio pastāstīja, ka ir izvērtēti drošības pasākumi un pārplānots dienesta darbs ārkārtējās situācijas laikā, paredzot iespēju vērtēt datus un dokumentāciju arī attālināti, bet, ja būs nopietnas aizdomas par pārkāpumiem, tad inspektori nekavēsies apsekot situāciju klātienē. Savukārt zvejas un makšķerēšanas kontrolei inspektori šajā laikā pievērsīsies pastiprināti, arī reaģējot uz dažādos makšķernieku forumos pausto cerību, ka vīrusa krīzes dēļ kontroles būs mazākas.


"Mēs apbēdināsim visus maluzvejniekus un makšķerniekus, jo esam izvērtējuši visus riskus un secinājuši, ka tieši zvejas kontrole ir salīdzinoši vismazāk riskantā joma. Ņemot vērā, ka mums atbrīvojas resursi no citiem darbiem, kas ir saistīti ar klātienes klientu apkalpošanu, tad tieši ūdens resursu – upju, ezeru un Baltijas jūras piekrastes – uzraudzība tiks veikta pastiprināti. Inspektori ļoti daudz atradīsies tieši ūdenstilpnēs, tās apsekos un kontrolēs. Mazāku uzsvaru kontrolē mēs liksim uz tiešu komunikāciju ar personām, ja nebūs acīmredzamu pārkāpumu. Bet arī makšķerēšanas karšu esamību varēsim pārbaudīt, ievērojot distanci un lūdzot nosaukt kartes numuru un pārbaudot sistēmā datus," norādīja Baklāne-Ansberga.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46440

2020. gada 22. martā, 10:08, Aktualitātes
lsm.lv

Jaunākie komentāri

Sky • 2020. gada 23. martā, 21:32
Esmu gan pērn ar vienu inspektoru sastapies,pie Daugavas,Ogrē.Pārrunājām dažādas situācijas,palūdzu viņa kontaktus,lai pēc nepieciešamības ziņotu par pārkāpumiem iespējamiem.Esmu copmanis ar stāžu,copēju arī lieguma laikā,bet stingri ievērojot likuma prasības.Vairāk arī sportiska interese.Kas attiecas uz ,,šmurguļiem,, tur jādod iekšā cik var.
Letiņš • 2020. gada 22. martā, 14:47
Viņiem naudas nav lai uzpildītu laivu ar benzīnu-kur vēl -IZLŪKUS PA GAISU AR KAMERĀM-HA,HA
čamma • 2020. gada 22. martā, 14:05
varbūt pie Ogres un Daugavas ar kājām inspektoriem nav jāiet, aizsūta izlūkus pa gaisu ar visām kamerām

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet