Atgriezties pie raksta

Droša atpūta mežos: LVM slēdz šaurās purva takas un skatu torņus

Rūpējoties par iedzīvotāju drošību laikā, kad valstī izsludināts ārkārtējais stāvoklis, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) slēdz daļu izveidoto tūrisma objektu, kur nav iespējams nodrošināt COVID-19 piesardzības pasākumu īstenošanu, piemēram, torņus, bunkurus un šaurās purva takas.

"Pēdējā laikā esam novērojuši, ka cilvēku interese un vēlme doties dabā ir būtiski pieaugusi. Mums ir prieks, ka varam nodrošināt iespēju iepazīt un novērtēt vairāk nekā 340 tūrisma objektus visā Latvijā, ko LVM ir izveidojusi un ik gadu uztur. Tāpēc apzināmies arī nepieciešamību nodrošināt drošu un atbildīgu atpūtu mežā. Atpūtas vietas, kur nav iespējama sociālā distancēšanās 2 metru attālumā vai virsmu dezinfekcija, slēdzam. Pārējās dabas takas un atpūtas vietas arvien ir atvērtas, lūdzam iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot distanci šajos objektos. Tas ir mūsu visu labā," skaidro LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.


Informācija par apmeklētājiem slēgtiem tūrisma objektiem pieejama LVM mobilajā aplikācijā LVM GEO un www.mammadabakarte.lv, tāpēc pirms došanās mežā, LVM aicina iepazīties ar jaunāko informāciju.


No 28. marta uz laiku slēgti LVM tūrisma objektus meklējiet šeit:


LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde aicina ikvienu dabā gājēju atrast savu pastaigu vietu Latvijas valsts mežos: "Mežā vietas pietiek! Pastaigas maršruts 1,62 miljonu hektāru platībā ļauj iepazīt arvien jaunus meža ceļus, takas, stigas, kalnus un līdzenumus – tās ir plašas iespējas jauniem piedzīvojumiem un drošai atpūtai ik dienas. Vietās, kas apmeklētājiem slēgtas, lūgums nebojāt izvietotās aizlieguma zīmes un ievērot uzliktos norobežojumus. Jo tālāk ceļš vedīs no pilsētas, jo drošāk un interesantāk!Transportlīdzeklis jānovieto tam paredzētā vietā vai tā, lai netraucētu ne ugunsdzēsības transporta, ne meža mašīnu kustību, kā arī neapgrūtinātu citus tūristus. Spēka maltīti arī ieteicams pagatavot jau mājās, lai mežā nav jākurina ugunskurs. Bet, ja tas tiek darīts – tad tikai tam paredzētajās vietās. Jābūt uzmanīgiem ar atklātu liesmu šajā sausajā laikā. Jāatceras arī par ērcēm – tās šobrīd ir ļoti aktīvas." 


LVM aicina ievērot savstarpējo pieklājību un drošības pasākumus mežā. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46479

28. martā, 11:09, Aktualitātes
LVM

Jaunākie komentāri

! • 30. martā, 15:09
Ir gan risks, kāpjot tornī un uz koka takām. Cilvēki neievēro distances, spiežas viens otram virsū, apšķauda rokas, liekt tās uz margām. Bet meži Latvijā ir arī bez takām, varbūt kāds, kas to nezināja, beidzot pamanīs.
dainis • 29. martā, 18:29
Izklausās stulbi. Mēs esam no dabas nākuši - kaut vai no meža, ne dzīvokļa. Kur man labāk nomirt - mežā vai dzīvoklī ?
kas tas? • 28. martā, 14:48
vai ielu virsmas kāds dezinficē, ja atpūtas vietas, kur nav iespējama sociālā distancēšanās 2 metru attālumā vai virsmu dezinfekcija, slēdz?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet