Atgriezties pie raksta

Uzsākta automatizētās plūdu monitoringa sistēmas ierīkošana Ogres upē

Saskaņā ar būvniecības ieceri "Ogres upes ūdens līmeņa mērīšanas iekārtas būves" Ogres novada pašvaldībā kā vienā no pilotteritorijām Latvijā ir uzsākti automatizētās plūdu monitoringa sistēmas ierīkošanas darbi Ogres upē.

Kopumā tiks izbūvētas trīs automātiskās Ogres upes ūdens līmeņa mērīšanas iekārtas - Ogres pilsētā pie arkveida gājēju tilta jeb "līkā tilta" (Būve Nr.1), netālu no bijušās dārzkopības sabiedrības "Dārziņi" teritorijas (Būve Nr.2) un pie vanšu tilta Ogresgalā (Būve Nr.3). Būvobjektu Būve Nr.2 un Būve Nr.3 izbūve tiks veikta trīs posmos - hidrotehnikās būves izbūve, elektroapgāde, kā arī līmeņa sensora uzstādīšana un videonovērošanas ierīkošana. Savukārt Ogrē pie "līkā tilta" tiks uzstādīts līmeņa sensors un ierīkota videonovērošana, lai varētu iegūt papildu datus par mērījumiem. 


Līgums "Ogres upes ūdens līmeņa mērīšanas iekārtu būvniecība" šī gada 3. martā noslēgts ar SIA "Ilgma", tā summa ir 28 884,57 eiro un paredzētais izpildes termiņš ir šī gada augusts. Būvniecības darbu būvuzraudzību veic SIA "G.L.B."


Jau informējām, ka Ogres novada pašvaldība īsteno INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas projektu "NOAH" kopā ar 17 citiem Baltijas jūras reģiona partneriem (no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas, Polijas, Vācijas un Somijas) un projekta vadošo partneri Tallinas Tehnoloģiju universitāti.


 NOAH mērķis ir izveidot koncepciju visaptverošai plānošanai un ieviest viedu nokrišņu notekūdeņu novadīšanas infrastruktūru pastāvošajā pilsētvidē. Visaptveroša plānošana apvieno lietus ūdens apsaimniekošanu ar teritoriālo plānošanu. Tai seko vieda nokrišņu notekūdeņu novadīšanas infrastruktūras attīstīšana, lai esošā infrastruktūra būtu noturīgas pret klimata pārmaiņu ietekmi. 


Projekta ietvaros Ogres novada pašvaldībā ierīkotā automatizētā plūdu monitoringa sistēma nodrošinās ne tikai operatīvu un ātru apziņošanu atbildīgajiem dienestiem, kā arī iedzīvotājiem, kas atrodas plūdu riska teritorijā, bet arī veiks preventīvu Ogres upes ūdens līmeņu monitoringu. 


Ogres novada pašvaldības projekta partnera budžets ir 160 000 EUR no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, bet atlikušie 15% ir pašvaldības finansējums. Projekta īstenošanas termiņš ir no 18.01.2019. līdz 30.09.2021. 


Sīkāka informācija par projektu pieejama ŠEIT.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46497

30. martā, 18:19, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Piepilde • 31. martā, 19:33
Ogrē plūdu izraisītājs ir Ogres HES, kas nav aprīkots at atbilstošu ūdens līmēņa mērītāju un aizsprosta aizvaru pacelšanas automātiku. Pašvaldība to pieļāvusi un tagad to piesedz HES cūcības.
gidrogeo • 31. martā, 14:05
Droši vien lImeņa mērītāju uzstādīšana turpināsies, bet par šo projektu jāsaka ka plūdu problēmas tas diez vai atrisinās. Pirmkārt. Liekas nav ņemts vērā Ogres HES ietekme uz plūdiem. Kartē tas nav redzams, kaut gan daudzās publikācijās minēts tieši HES būtiskā ietekme gan uz plūdiem, gan ledus sastrēgumiem. To atzīst pat pašvaldības vadība. Sak slūžu aizvaru pacelšana bijusi novēlota, vai to vispār nav varēts pacelt, jo HES to nav varējis izdarīt un nācies izsaukt VUGD. Tātad būtiski ir veikt ūdens līmeņa monitoringu ūdenskrātuvē pie aizsprosta, kas projektā nav paredzēts. Otrkārt. Šādiem projektiem vajadzētu būt orientētiem ne tikai uz plūdiem, bet arī uz ūdens līmeņa monitoringu ikdienā 24/7 režīmā. Šādā gadījumā galvenais bīstamais apstāklis ir Ogres HES laika apstākļiem neatbilstoša ūdens līmeņa uzturēšana. Diemžēl arī tas nebūs iespējams. jo nav paredzēts mērītājs ūdenskŗātuvē pie aizsprosta. Tuvākais ir 1 km attālumā. Treškārt. Šādus projektus to izstrādes gaitā ir paredzēts veikt ar plašu saiedrības iesaistīšanu. Nav skaidrs, kāds bija sabiedriskās apspiešanas rezultāts, ja tāda vispār ir bijusi.
ха ха • 31. martā, 07:11
Думаю- очередная афера.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet