Atgriezties pie raksta

Pazudušā drona meklēšana turpinās-iedzīvotājus lūdz būt vērīgiem

Sestdien pazudušā un, iespējams, joprojām nekontrolēti lidojošā drona meklēšana pirmdien turpinās ar četrām lidmašīnām un sešām uz zemes izvietotām meklēšanas vienībām, aģentūru LETA informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs.

Viņš pastāstīja, ka naktī uz pirmdienu tika saņemti vairāki ziņojumi no iedzīvotājiem par, iespējams, redzēto dronu. "Ziņojumi, kas saņemti vakar [svētdien] dienas laikā un naktī uz pirmdienu, nav apstiprinājuši, ka tas bijis uzņēmuma "UAVFactory" pazudušais drons, arī šobrīd nav informācijas par drona iespējamo atrašanās vietu," pirmdienas priekšpusdienā stāstīja CAA pārstāvis.


Pirmdien bezpilota gaisa kuģa meklēšana no gaisa tiek turpināta ar trim privātām lidmašīnām, bet no plkst.9 meklēšanā iesaistījusies arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) lidmašīna "An-2", kas meklēšanu turpinās visas dienas garumā.


Savukārt drona īpašnieks uz zemes izvietojis sešas meklēšanas vienības ar mērķi pārņemt "noklīdušā" bezpilota gaisa kuģa vadību, ja tas tiks pamanīts. Vienlaikus tiek analizēta no visiem avotiem pēdējo divu dienu laikā iegūtā informācija, lai noteiktu iespējamos drona pārvietošanās scenārijus un turpmāko rīcību, informēja Vincevs.


Iedzīvotāji, kuri gaisā pamana 5,5 metrus plato un 3,5 metrus garo bezpilota lidaparātu, tiek lūgti nekavējoties sazināties ar Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru pa tālruņiem 29 337 238 vai 65 703 988.


Kā ziņots, pazudušā bezpilota gaisa kuģa meklēšanā svētdien pēc CAA un VAS "Latvijas Gaisa satiksme" lūguma tika iesaistīta armijas lidmašīna "An-2" ar nepieciešamo ekspertīzi un aprīkojumu drona vadības atgūšanai, bet sestdien to meklēja ar NBS helikopteru "Mi-17".


Bezpilota lidaparāts pieder SIA "UAVFactory", un sakari ar to tika zaudēti sestdien notikuša testa lidojuma laikā. Uzņēmuma pārstāvis Jevgenijs Šiļņikovs apstiprināja, ka gaisa kuģis var lidot līdz 90 stundām, kā arī piebilda, ka tā planēšana orbītā ir atkarīga no vēja.


Aptuveni 25 kilogramus smagā lidaparāta pārvietošanās ātrums varētu būt ap 70 kilometriem stundā.


Gaisa telpā, iespējams, joprojām nekontrolēti lidojošā drona dēļ civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri lidojumus veic saskaņā ar instrumentālajiem lidojumu noteikumiem, ir izdots ierobežojums izmantot Latvijas gaisa telpu augstumā līdz 5950 metriem.


Risku dēļ ir slēgta arī lidostas "Rīga" gaisa telpa, mikroblogošanas vietnē "Twitter" svētdienas pēcpusdienā pavēstīja Satiksmes ministrs Tālis Linkaitis (JKP).


Par incidentu ir sākta izmeklēšana.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46755

4. maijā, 14:36, Aktualitātes
Leta

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet