Atgriezties pie raksta

Par turpmākām izmaiņām Covid-19 dēļ noteiktajos ierobežojumos lems pēc četrām nedēļām

Par turpmākām izmaiņām Covid-19 dēļ ieviestajos ierobežojumos valdība lems pēc četrām nedēļām, tāpēc ārkārtējā situācija valstī tiek pagarināta līdz 9.jūnijam, ceturtdienas preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ministre jau iepriekš bija informējusi, ka par izmaiņām ierobežojumos valdība lems, raugoties uz situāciju četrās jomās - epidemioloģisko situāciju, veselības aprūpes sistēmas noslodzi, situāciju ārvalstīs un kopējo sabiedrības drošību, tostarp arī pasākumu kontroles iespējas, un sabiedrības psiholoģisko labklājību un noturētspēju.


"Šie atvieglojumi, kas stāsies spēkā pēc 12.maija, ir tāda kā prātīguma un pratības pārbaude, kā mēs mācāmies un pielāgojamies dzīvei ar šo vēl neuzveikto vīrusu," sacīja ministre.


"Principā pamatprasības - distancēšanās un roku higiēna - nemainās," uzsvēra Viņķele.


Pēc ministres paustā, patlaban Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs strādā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem ar mērķi nonākt pie vienādas pieejas attiecībā uz ārvalstu ceļotājiem, kad tiks atjaunoti starpvalstu ceļojumi. Nonākot pie vienotām prasībām attiecībā uz ārvalstu ceļotājiem, proti, tiem, kuri nav Baltijas valstu iedzīvotāji, varēs lemt par starpvalstu ceļojumu atsākšanu, vēstīja ministre.


Patlaban epidemioloģiskā situācija Baltijas valstīs ir līdzīga, kas nozīmē, ka īpašas karantīnas prasības uz šo valstu ceļotajiem Baltijas robežās netiks piemērotas.


Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46784

7. maijā, 21:56, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

pinķele • 8. maijā, 15:53
Paliec mājās, jo esi muļķis!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet