Atgriezties pie raksta

VM: Plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos

Līdz ar valdības lēmumu par ierobežojumu mazināšanu no 12. maija, palielinās cilvēka personīgā atbildība, uzsver Veselības ministrija (VM). Šobrīd vīrusa izplatība ir mazinājusies, bet pandēmija vēl nav beigusies. 

Tāpēc ļoti būtiski ir ievērot ikdienas piesardzības pasākumus arī tiekoties ar radiem vai draugiem, kā arī citās situācijās, teikts ministrijas paziņojumā.


Tas nozīmē, ka jebkurā situācijā pēc iespējas ir jāievēro 2 metru distance, kas ir svarīgi, lai samazinātu risku inficēties. Ja ir iespēja, šobrīd joprojām labāk ir palikt mājās. Savukārt, ja cilvēks ir saslimis, piemēram, klepo, palikt mājās ir viņa obligāts pienākums.


Tāpat nedrīkst aizmirst par klepošanas un šķaudīšanas etiķeti – mute jāpiesedz ar elkoņa iekšpusi, kā arī regulāri ir jāmazgā rokas vai, ja tas nav iespējams, jāizmanto dezinfekcijas līdzeklis.


Gan epidemiologi, gan infektologi norāda, ka vīrusa izplatība joprojām notiek sabiedrībā, turklāt Covid-19 visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū. Tāpēc pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs.


Jāapzinās, ka katrs pasākums vai tikšanās ir risks saslimt. Cilvēkam, kurš ir inficējies vēl var nebūt saslimšanas simptomu, bet ballītes laikā netīšām var aplipināt citus. Pēc tam gan pašam, gan citiem būs jāievēro stingrs režīms mājās kā Covid-19 pacientiem vai kontaktpersonām. Jāatceras, ka smagākas slimības sekas var būt gados vecākiem cilvēkiem un personām ar hroniskām slimībām, tāpēc īpaši būtiski ir viņus pasargāt, ko var izdarīt, izvairoties no tuva kontakta.


Veselības ministrija sadarbībā ar citām nozarēm papildinās un aktualizēs rekomendācijas, kas jāievēro, piemēram, publiskos pasākumos vai organizējot sporta nodarbības, taču pamats ir nemainīgs arī pie jaunajiem nosacījumiem.


Turpmāk ierobežojumu atvieglojumi būs atkarīgi no tā, vai saslimstība mazinās vai palielinās, tāpēc turpināsim būt atbildīgi, pēc valdības sēdes aicināja premjers Krišjānis Kariņš.


Arī veselības ministre Ilze Viņķele  skaidroja, ka ierobežojumus pārvērtēs pēc 4 nedēļām, un šajā laikā jāturpina būt piesardzīgiem, jāievēro distancēšanās un higiēna.


Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Jurijs Perevošcikovs stāstīja, ka pašlaik saslimstības rādītāji Latvijā liecina par pagaidu uzvaru. Saslimušo skaits pašlaik mazāks nekā izveseļojušos cilvēku skaits, un tas ir svarīgs indikators, kuru vērtēs arī nākotnē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46785

8. maijā, 08:35, Aktualitātes
VM

Jaunākie komentāri

??? • 8. maijā, 13:17
Vai tas vīruss vispār eksistē? Varbūt tā ir viltus ziņa? Klaunu valdība un viss.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet