Atgriezties pie raksta

Ogres novada iedzīvotāji sestdien iestādīs 5000 priedes

Kamēr vairumā pašvaldību sestdien, 16. maijā, iedzīvotāji vāks atkritumus piemēslotajās teritorijās, Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus papildināt dabu ar paliekošām vērtībām, iestādot 5000 priedes.

Atkritumu vākšana jāorganizē katras teritorijas īpašniekam


Jau pērn Ogres novada pašvaldība pauda noraidošu attieksmi pret atkritumu vākšanu, jo akcija ilgtermiņā nenes rezultātu. “Talkas dienu pārvēršot par atkritumu savākšanas akciju un lepojoties ar talkas laika savākto atkritumu daudzumu, pozitīvs rezultāts nav gūts – teritoriju piemēslošana turpinās. Katrai teritorijai – mežam, parkam, jebkuram zemesgabalam – ir īpašnieks, un īpašnieks ir atbildīgs par kārtību un tīrību viņam piederošajā teritorijā, nevienam citam nav jāvāc tajā atstātie atkritumi. Mēs esam izvēlējušies citu ceļu, kā veidot saudzējošu attieksmi pret dabu,” uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Zaļā rota jāatjauno - stādīsim priedes!


Lai izglītotu iedzīvotājus par dabas vērtībām un to saudzēšanu, pērn talkas dienā pašvaldība ieviesa jaunu aktivitāti, sarīkojot atraktīvu izglītojošu pasākumu "Zili zaļi brīnumi Ogres Zilajos kalnos". Pasākums guva ļoti lielu atsaucību, un iedzīvotāji to vērtēja ļoti atzinīgi.


Turpinot pagājušajā gadā iesākto, taču ņemot vērā krīzes situāciju un tās laikā noteiktos ierobežojumus, šogad pašvaldība ir izvēlējusies citu pieeju iedzīvotāju izglītošanā par dabas vērtībām un vides saudzēšanu.


E. Helmanis: "Aicinu mūsu novada iedzīvotājus sestdien, 16. maijā, stādīt kokus. Iestādot koku, cilvēks vairo dabas bagātību un reizē uzņemas atbildību par dabas saudzēšanu. Šajā procesā ir ieguldīts paša darbs, un daba vairs nešķiet kā abstrakts lielums, līdz ar to palielinās atbildības sajūta un veidojas saudzējoša attieksme pret dabu un apkārtējo vidi. Aicinām stādīt priedi, jo tas ir Ogres novada simbols, kas attēlots arī Ogres novada ģerbonī."


Domes priekšsēdētājs arī norāda, ka, realizējot infrastruktūras projektus, būvniecības vietās diemžēl nākas izcirst kokus, daudzi koki iet bojā dažādu slimību un vecuma dēļ – neviens un nekas nav mūžīgs – lai atjaunotu apdzīvotās vietas zaļo rotu, jāstāda jauni koki, un Ogres novada pašvaldība to dara.


Kur stādīt?


Priedes tiks stādītas šādās pašvaldībai piederošajās teritorijās Ogrē:


- aktīvās atpūtas laukumā Jaunogrē, Vidus prospektā 25;


-nKrasta laukumā Brīvības ielā 58 B;


- pie Ogres novada pašvaldības Brīvības ielā 33;


- Krastā ielas pieguļošajās nogāzēs;


- Brīvības ielā;


- Ogres Zilo kalnu dabas parka teritorijā;


- Jāņa Čakstes prospektā – Ogres upes nogāzes daļā, ceļa nodalījuma joslā;


- Ogres 1. vidusskolas teritorijā Zinību ielā 3.


Katrā no šīm vietām priežu stādītājus sagaidīs speciālists, kurš ierādīs konkrētu vietu stādīšanai, izsniegs nepieciešamo inventāru un stādus.


Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un dot savu ieguldījumu pilsētas zaļās rotas atjaunošanā un papildināšanā.


Priežu stādus var saņemt arī stādīšanai privātā īpašumā – tā ir katra īpašnieka izvēle, taču jāņem vērā, ka priedīšu stādīšanai un to veiksmīgai augšanai ir specifiskas prasības – kurā katrā vietā priede neieaugs. Ja piemērotas vietas izvēlei nepieciešams padoms, var sazināties ar Ogres novada pašvaldības būvvaldes ainavu arhitekti Seniju Smiltnieci, tālrunis 65068763.


Priežu stādus varēs saņemt pašvaldībā


Priežu stādus, kopskaitā 5 tūkstošus, ir sagādājusi SIA "Rīgas meži", ar kuru Ogres novada pašvaldībai ir izveidojusies cieša sadarbība.


Priežu stādus Ogres novada iedzīvotāji var saņemt piektdien, 15. maijā no plkst. 8.00 līdz 15.00 Ogres novada pašvaldībā Brīvības ielā 33 (pie garāžām), Ogrē.


Sestdien, 16. maijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 stādi būs pieejami Ogrē – vietās, kur notiks priežu stādīšana pašvaldībai piederošajās teritorijās.


Dalieties priekā ar citiem!


Priedīšu stādītāji aicināti par iestādītā kociņa jauno dzīves vietu, kā arī paša stādītāja labi padarīto darbu pavēstīt arī citiem, iemūžinot fotogrāfijās un nosūtot uz e-pastu: olga.tinkuse@ogresnovads.lv vai zane.cirite@ogresnovads.lv, kā arī, ja ir šāda iespēja, pašiem ievietot bildes sociālajos tīklos.


Svarīgi atcerēties, ka katram augam ir jānodrošina piemēroti apstākļi. Jāatceras arī, ka priedes stāds ir ļoti neliels, tāpēc nedrīkst ļaut tam ieaugt zālē un nebūt pamanāmam tā, ka, pļaujot zāli arī jaunā priedīte varētu tikt nopļauta. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46828

14. maijā, 09:15, Aktualitātes
Ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Paldies! • 16. maijā, 19:28
Jauka ideja un tā varētu turpināt katru gadu! Varbūt stādus dome varētu nopirkt arī lielākus, lai lielāka iespēja izdzīvot un izaugt par kokiem!
xa xa • 16. maijā, 08:24
gav gav gav gav gav gi gi gi gi gav gav
Negaudulis • 16. maijā, 08:22
Man šodien sāp kuņģis, bet es negaužos!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet