Atgriezties pie raksta

Latvijas valsts eksprezidents Raimonds Vējonis kopā ar ogrēniešiem stāda priedes Foto

Sestdien norisinājās Ogres novada pašvaldības rīkota akcija, kuras laikā novada iedzīvotāji tika aicināti vairot dabas krāšņumu gan pilsētā, gan laukos, iestādot 5000 priežu.

Ogres novada pašvaldība jau otro gadu atteikusies no atkritumu savākšanas Lielās talkas dienā. Pērn šajā dienā ogrēnieši piedalījās atraktīvi izglītojošā pasākumā "Zili zaļi brīnumi Ogres Zilajos kalnos". Šogad, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, pašvaldība aicināja stādīt priedes. "Lielās talkas ideja ir jāmaina. Laika gaitā tā ir nonivelējusies – katru gadu vienās un tajās pašās vietās talcinieki vāc atkritumus. Tie, kuri piedalās talkā, ir mazākumā, bet mēslotāju skaits nesarūk. Nedrīkst būt tā, ka vieni mēslo, bet citi iet aiz viņiem un vāc atkritumus," norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Akcijas iniciatori – Ogres novada pašvaldības domes vadība – par priežu stādīšanas vietu bija izvēlējušies pie Krasta laukuma. Kopā ar domes priekšsēdētāju un viņa vietnieku Gintu Sīviņu priežu stādīšanā piedalījās arī ogrēnietis, Latvijas valsts eksprezidents Raimonds Vējonis. Jāpiebilst, ka tā nav pirmā reize, kad R.Vējonis Lielajā Talkā izvēlas piedalīties tieši Ogrē. Arī 2016.gadā, esot Latvijas valsts prezidenta amatā, R.Vējonis kopā ar kundzi Ivetu Vējoni piedalījās vides sakopšanā dabas parkā "Ogres Zilie kalni" - kopā ar bērniem Ogres tehnikuma galdnieku darbnīcā izgatavoja un izvietoja mežā putnu būrīšus, kā arī stādīja kokus pie Dubkalnu ūdenskrātuves.


R.Vējonis atzinīgi vērtē Ogres novada pašvaldības iniciatīvu Lielās talkas dienu veltīt pilsētas labiekārtošanai. "Nesenais lielais "vējonis" Ogrē nolauza daudzas priedes, kuras jāatjauno," pasmaidot par sava uzvārda sakritību ar dabas parādību, saka eksprezidents. Un piebilst, ka stādīt kokus viņam ļoti patīk. "Es to daru jau kopš bērnības. Nevar pat saskaitīt, cik koku mūžā esmu iestādījis. Arī Ogrē esmu stādījis kokus – ne tikai talkas dienās, bet arī ārpus tām," atklāj R.Vējonis.


Pašvaldības iniciatīvai atsaucās gan pašvaldības iestāžu darbinieki, gan arī iedzīvotāji. Ogres novada iedzīvotāji  bija aicināti stādīt priedes gan īpaši izvēlētās pašvaldībai piederošās teritorijās, gan arī savā privātīpašumā.


Ogrē priedes bija iespējams iestādīt ne tikai pie Krasta laukuma, bet arī aktīvās atpūtas laukumā Jaunogrē, pie Ogres novada pašvaldības ēkas, Ogres Zilo kalnu dabas parka teritorijā, Jāņa Čakstes prospektā, Ogres 1. vidusskolas teritorijā un citviet.


Katrā no norādītajām vietām priežu stādītājus sagaidīja speciālists, kurš ierādīja konkrētu vietu stādīšanai, kā arī izsniedza nepieciešamo inventāru un stādus. Ogres novada pašvaldības, SIA "Ogres Namsaimnieks" un PA "Ogres komunikācijas" speciālisti un darbinieki iejutās gan konsultantu, gan stādītāju lomās. Piemēram, pie Ogres novada pašvaldības priežu stādītājus gaidīja ainavu arhitekte Senija Smiltniece, Krasta laukumā – dārzniece Ramona Juhņeviča, pie Ogres upes – darbu rīkotāja Edīte Boiko. Kopā ar sētnieku Juri Stepiņu viņa stādīja priedes Krasta ielas nogāzē. Kopā par abiem bija plānots iestādīt 125 priedes. Juris Stepiņš, kurš ikdienā kopj šo teritoriju, priecājas, ka radusies iespēja ne tikai vākt citu atstātos atkritumus, bet arī pašam iestādīt priedes, kas priecēs garāmgājējus.


Iedzīvotāji ar lielu atsaucību devās stādīt priedes. Sanita Zvejniece atklāja, ka tiklīdz izdzirdējusi par šādu iniciatīvu, nolēmusi piedalīties. Viņu īpaši iedvesmojis tas, ka tiek stādīti koki, kas ir Ogres simbols un rotā pilsētas ģerboni. Ogrēniete Diāna Jeremejeva uz priežu stādīšanu bija ieradusies kopā ar dzīvesbiedru Sergeju un dēlu Dāvidu. Kā atklāja Diāna, ka jau pagājušajā gadā, kad piedzimis dēls, viņa vēlējusies iestādīt koku, bet šis sapnis īstenojies tikai tagad, kad Dāvidam tuvojas viena gada jubileja. "Nāksim pastaigāties uz Krasta laukumu, apraudzīsim savu iestādīto koku. Augs bērns, augs priede. Vēl pēc gadiem dēls varēs atnākt pie koka, kuru stādījuši viņa vecāki," saka Diāna.


Priežu stādīšanas akcijā aktīvi iesaistījās arī jaunieši. Jaunogres vidusskolas 11.klases skolnieks Niklāvs Zibailo kopā ar savu labāko draugu, Rīgas Jūrskolas audzēkņi Artūru Līdaku, bija izvēlējušies savas priedes iestādīt pie Ogres novada pašvaldības ēkas. "Ogre ir viena no zaļākajām pilsētām Latvijā, un mēs vēlamies, lai šis statuss saglabātos, tāpēc mēģināsim šodien iestādīt pēc iespējas vairāk koku," saka Niklāvs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46865

16. maijā, 13:18, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Tūroperators-? • 19. maijā, 22:44
Jā, tas ir tas drausmīgais mežiņš. Pāris reizes tur ir gadījies pastaigāt, iepazīstot Ogres "kūrortpilsētu" , un iespaids par tur redzēto ir drausmīgs - kā blakus domes ēkai var krāties tādi atkritumi kalni, un neviens par to neliekas ne zinis? Acīmredzot var, jo Ogres komunistiem un viņu apkalpotājiem nav svarīgi uzturēt un sakopt pilsētu, bet gan izzagt.
? • 19. maijā, 11:24
Mazliet un vairāk kā mazliet nosmērēt darba cimdus aiz domes ēkas varētu miskatmežā turpat blakus - sudrabainā šampaniešglāzi atgādinošā ūdenstorņa apkārtnē, mežiņā. To piecauc Tūroperators 22:30? Ģimnāzisti miskastes autori? Garāmgājēji? Kas to vāks, ja nav paredzēts? Autoru idejai!
lai nav jāčortojas • 19. maijā, 06:02
ka maza pensija, pa brīviem brīžiem zīmē savu naudiņu, pienāks pensija, tak ar tāpat būs jaunie delveri, tiem tak ar būs kāda lustēšanās, šiem varēs iepārdot, stipri šaubos, ka tautai baigi intersē, vai tu šodien simtiem kilometru norikšoji vai mierīgi un bez liekiem fizikas un ķīmijas sprediķiem savu istabu sakārtoji, saveicinājies ar kaimiņiem un tā dienu no dienas no darba uz darbu

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet