Atgriezties pie raksta

Bijušajā Ogres poliklīnikas ēkā top dienesta dzīvokļi mediķiem Foto

Rūpējoties par kvalificēta medicīnas personāla piesaisti un pietiekama pakalpojumu klāsta nodrošināšanu iedzīvotājiem, Ogres slimnīca bijušajā poliklīnikas ēkā īsteno dienesta dzīvokļu projektu medicīnas darbiniekiem, informē slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.

Kā skaidro D.Širovs, šādā veidā slimnīcas vadība mēģina risināt medicīnas darbinieku trūkumu, jo arī Ogrē, tāpat kā visā valstī kopumā, ir problēmas ar medicīnas nozarē strādājošiem. 


Jaunie ārsti pēc studiju beigām nereti izvēlas doties strādāt uz ārvalstīm, tāpēc nodrošināta dzīvojamā platība varētu būt viens no iemesliem, kāpēc izvēlēties darbu Latvijā, šajā gadījumā, Ogrē.


Slimnīcā jau šobrīd strādā 13 rezidenti, kas specializējušies ginekoloģijā, traumatoloģijā, ķirurģijā. Starp topošajiem mediķiem ir arī anesteziologs un rentgenologs. Daļai no viņiem slimnīca sedz mācību maksu.


D.Širovs atklāj, ka šo ideju noskatījis Vācijā, kur pie katras slimnīcas ir dienesta viesnīca, kurā dzīvo ārsti un medmāsas.


Dienesta dzīvokļu atrašanās slimnīcas tuvumā ir gan ērtības personālam, gan arī ievērojams atspaids kritiskās situācijās, kad nepieciešami papildspēki, lai sniegtu tūlītēju palīdzību cietušajiem pēc avārijām vai citiem negadījumiem, kuros iesaistīts daudz cilvēku.


"Piesaistot jaunos ārstus, vēlamies stiprināt mūsu slimnīcu un paplašināt tās piedāvāto pakalpojumu klāstu iedzīvotājiem," norāda D.Širovs.


Bijušajā poliklīnikas ēkā būvdarbi rit pēc plāna, un jau nākamajā pavasarī tajā būs izveidoti 28 dzīvokļi - vienistabu, divistabu, trīsistabu un četristabu. Savukārt ēkas pagrabstāvā paredzēts iekārtot medicīnas arhīvu, kam Ogres slimnīcas telpās jau kļuvis par šauru.


Kādreizējās poliklīnikas ēkas Ogrē, Miera ielā 2, kopējā platība ir 4300 kvadrātmetri. Ēka ir Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novadu pašvaldību kopīpašums.


2011.gada vasaras nogalē Ogres rajona poliklīnikas infrastruktūru pārcēla uz nule atklāto Ogres rajona slimnīcas korpusu Slimnīcas ielā 2, tāpēc ēka atbrīvojās un nu tai pēc ilgākām pārdomām atrasts lietderīgs pielietojums.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46876

18. maijā, 15:39, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet