Atgriezties pie raksta

Jauni noteikumi decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanā

20.maijā stājas spēkā Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi, kas paredz decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Ogres novada pašvaldībā.

Šādi noteikumi nepieciešami, lai novērstu vides piesārņojumu, kā arī draudus cilvēka veselībai, jo blīvi apdzīvotās teritorijās neatbilstoši ekspluatētas decentralizētās kanalizācijas sistēmas var veicināt piesārņojuma noplūšanu lokālajā dzeramā ūdens ņemšanas avotā.


Līdz šim nekustamie īpašumi, kuros kanalizācijas un notekūdeņu savākšanai izmantoja krājbedres vai kādu citu lokālo sistēmu, Ogres novadā netika regulēti un kontrolēti. Līdz ar saistošo noteikumu stāšanos spēkā, šī nepilnība tiks novērsta. 


Saistošie noteikumi paredz, ka decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistra izveidi un kontroli, kā arī asenizatoru reģistrāciju un kontroli Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā veiks PA “Ogres komunikācijas”.


Pamatojoties uz šo dokumentu,  aģentūras speciālisti izvērtēs, cik bieži jāiztukšo īpašumā esošā krājbedre vai cita kanalizācijas un notekūdeņu savākšanas sistēma.  


Nākamajā posmā PA “Ogres komunikācijas” darbinieki apsekos īpašumus un lūgs uzrādīt, kā izskatās krājbedres un vai tās atbilst noteiktajām prasībām. Ja krājbedre neatbildīs noteiktajām prasībām, īpašniekam tiks dots laiks trūkumus novērst. Tiem īpašumiem, kuru tuvumā atrodas kanalizācijas tīkli, tiks piedāvātas iespējas pieslēgties centrālajai kanalizācijai. 


Ogrē ir ne mazums ēku, kas celtas pirms piecdesmit vai pat vairāk gadiem, un to tehniskais stāvoklis neatbilst, lai bez problēmām varētu pieslēgties centralizētajai kanalizācijai. Daudzās privātmājās jāmaina vēl labā kārtībā esoša kanalizācijas sistēma, kas ļoti sadārdzinātu pieslēgšanos. Tāpēc šo ēku īpašnieki interesējas, vai iespējams pieslēgt centralizēto kanalizāciju pie krājbedres. "Teorētiski šāda iespēja pastāv. Taču katrs gadījums jāizskata individuāli. Privātmājas īpašniekam jāuzraksta iesniegums, norādot, kādā veidā vēlas pieslēgt centralizēto kanalizāciju. Mēs izsniegsim tehniskos noteikumus, apsekosim ēku un izvērtēsim, vai tas konkrētā gadījumā ir iespējams. Mēs esam atvērti un pretimnākoši, lai iespējami visi, kas to vēlas, varētu pieslēgties centralizētajai kanalizācijai," skaidro A.Robežnieks.


PA "Ogres komunikācijas" vērš uzmanību, ka saistošie noteikumi paredz arī asenizatoru reģistrāciju un kontroli, kas nozīmē, ka privātmāju īpašnieki turpmāk drīkstēs izmantot tikai to asenizatoru pakalpojumus, kuri būs reģistrēti un par kuriem informācija būs atrodama Ogres novada pašvaldības mājaslapā. 


Uzskaite ļaus kontrolēt, lai asenizatoriem būtu noslēgts līgums ar pakalpojumu sniedzēju, kas pieņem notekūdeņus, nosēdumus un tos attīra, kā arī izvairīties no vides piesārņošanas, jo ne visi asenizācijas pakalpojumu sniedzēji līdz šim ir izturējušies atbildīgi.


Savukārt iedzīvotājiem par saņemto asenizācijas pakalpojumu jāsaņem un jāglabā čeki, kas pēc pieprasījuma jāuzrāda PA “Ogres komunikācijas” darbiniekiem. Pretējā gadījumā privātmāju īpašnieki nevarēs pierādīt, vai krājbedre iztukšota noteiktajos termiņos.


Jaunajos saistošajos noteikumos paredzēti arī sodi par noteikumu neievērošanu. Privātpersonām paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 350 eiro, juridiskām personām līdz 1400 eiro. Noteikumu izpildes kontroli uzdots veikt Ogres novada pašvaldības policijai. 


"Mūsu mērķis nav sodīt, bet sakārtot decentralizētās kanalizācijas sistēmu Ogrē," uzsver A.Robežnieks.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46889

19. maijā, 13:16, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

qws • 21. maijā, 18:57
Būtībā ir pareizi, jo daudziem tās kaku bedres neatbilst nekādiem standartiem un pieķēza gruntsūdeņus t.sk. ir reāli gadījumi, kad analīzēs uzrādās, ka dzeramajā ūdenī ir slikts piesārņojums tieši dēļ kaimiņu sliktā stāvoklī esošās fekālās saimniecības. Pieslēgšanās centralizētajam tīklam var būt ilgtermiņā lētāka nekā regulāri saukt mašīnu, kurām tagad cenas noteikti celsies, jo būs jāsāk dot čeki. Dzirdēti stāsti, ka Ogres komunikāciju tāme ir kosmoss, salīdzinot ar specializēto SIA tāmēm. Tāpēc tiem, kas grib pieslēgties pie pilsētas tīkla, silti iesaku uztaisīt kārtīgu cenu aptauju. Lielākās bēdas būs trūcīgajiem cilvēkiem, kuriem inspektori dos laiku novērst konstatētās problēmas, bet naudas tam nebūs.
iedzīvotājs • 21. maijā, 15:01
Es labprāt pievienotos, bet nav pie kā.
Jānis • 21. maijā, 15:01
Vai Latvijā, kad brīva tā bija, daba ar sausajām tualetēm bija piesārņotāka kā tagad? Nu nē taču.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet