Atgriezties pie raksta

Ūdens monitoringa un sabiedrības izglītošanas projektu ieviešanai pārdalīs 2,32 miljonus eiro

Lai nodrošinātu ūdens monitoringa programmas ieviešanu un nacionālās nozīmes vides izglītības un informācijas centru attīstību, tiks pārdalīti vairāk nekā divi miljoni eiro, 26.maijā lēma valdība.

Kā informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), 2019.gadā Latvija ir saņēmusi pozitīvu Eiropas Komisijas lēmumu par ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda izpildi visos VARAM pārziņā esošajos specifiskajos atbalsta mērķos, tostarp nodrošināt vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstību un savlaicīgu vides risku novēršanu, kā arī sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā.


Ziņojumā noteikts, ka VARAM pieejama rezerve 11,7 miljonu eiro apmērā, kā arī ir izveidojušies finansējuma atlikumi no neiesniegtiem projektiem, izbeigtiem līgumiem vai citādi atbrīvota finansējuma. Tā rezultātā VARAM ir tiesīga sniegt priekšlikumus par Kohēzijas fonda finansējuma izmantošanu atbilstoši aktuālajam nozares vajadzībām.


Līdz ar to VARAM piedāvā 2,32 miljonu eiro pārdali, kas 1,33 miljonus eiro paredz novirzīt papildus pasākumiem ūdeņu monitoringa programmā noteikto uzdevumu īstenošanai, bet 992 580 eiro novirzīt nacionālās nozīmes vides izglītības un informācijas centru attīstībai.


Ūdens monitoringa jomā plānots investēt 1,33 miljonus eiro. Šo projektu īstenos Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Plānots, ka projekts nodrošinās vides monitoringa punktu izveidi, lai iegūtu vides informāciju un veiktu ūdeņu monitoringa programmā noteikto uzdevumu īstenošanu. LVĢMC projekta laikā plāno trīs jaunu hidroloģisko novērojumu staciju ierīkošanu - Kārsavas novadā uz Rītupes, Baltezera kanālā un Ogres novada Meņģeles pagastā uz Ogres upes.


Tāpat noslēgta vienošanās par zemes lietošanu ar Ogres novada pašvaldību par jaunas hidroloģisko novērojumu stacijas ierīkošanu Ogres upē


Valdības lēmums paredz pagarināt šo programmu īstenošanas termiņu līdz 2023.gada 31.decembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46947

27. maijā, 09:15, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

Venkkaarsais • 27. maijā, 12:46
Kāds monitorings, kāda iedzīvotāju līdždalība, kad Ogres pašvaldība slēpj datue par ūdenslīmeņa svārstībām Ogres upē.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet