Atgriezties pie raksta

Ogrei piešķir valstspilsētas statusu

Saeima piektdien, 29.maijā, galīgajā lasījumā atbalstīja valstspilsētas statusa piešķiršanu desmit pilsētām, tajā skaitā arī Ogrei. Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu, pie kura Saeima vēl turpina darbu, Latvijas teritorija iedalāma valstspilsētu pašvaldību teritorijās un novadu pašvaldībās.

Administratīvās teritorijas un to administratīvos centrus Saeima noteiks likuma pielikumā.


Deputāti atbalstīja priekšlikumu, kas paredz, ka Latvijas pilsētas iedala valstspilsētās un novadu pilsētās. Valstspilsētas statusu lemts piešķirt Daugavpilij, Jelgavai, Jēkabpilij, Jūrmalai, Liepājai, Ogrei, Rēzeknei, Rīgai, Valmierai un Ventspilij.


Likumprojekts paredz, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros līdz 2021.gada 1.decembrim no valsts budžetā piešķirtajiem finanšu līdzekļiem pašvaldībām līdzfinansē jaunveidojamā novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektu izstrādi. 


Minēto projektu izstrāde līdz 2021.gada 30.jūnijam vadīs tā pašvaldība, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši aktuālajiem Iedzīvotāju reģistra datiem.


Parlamentam vēl būs jāatbalsta Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekts kopumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46968

29. maijā, 15:18, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

skolas gados bija retorika • 3. jūnijā, 18:13
lūk redziet, saeimā ir ticis strādāt viens pat ar 8 klašu izglītību, skolā tajā pašā brīdī ir vismaz par vienu vairāk reiznāts ar n skolnieku, kam arī ir 8 klašu izglītība, ja pielieto apgrieztās proporcionalitātes teoriju attiecībā uz iespējamajiem nodarbošanās veidiem, tad uz darbu nevajag iet sēdēt, bet zināt darba izaugsmes iespējas, varēsiet arī iet pastāvēt un paskatīties
>jopciks • 3. jūnijā, 14:55
.....internets gan tur nav pieslēgts, tikai daudzi Tvaikielas un Ģintermuižas potenciālie klienti atraduši patvērumu Jēkabielā un ministru namā.
jopciks • 3. jūnijā, 12:57
..... palasot dažus komentārus, secinu, ka Tvaika ielā un Ģintermuižā palātās pieslēgts internets.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet