Atgriezties pie raksta

Zemessargi Ogres bērnudārzā demontē bīstamu objektu Video

26. maijā Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona zemessargi Ogres pirmsskolas izglītības iestādes "Strautiņš" teritorijā demontēja graustu – padomju laika būvi, kas bija kļuvusi par apdraudējumu bērnu drošībai.

Demontētais objekts – aptuveni pusotru metru augsta un 30 metrus gara ķieģeļu siena – padomju gados kalpoja kā nojumes elements. Nojume jau pirms daudziem gadiem nojaukta, palikusi vien siena, kas bija sākusi drupt. Pateicoties zemessargu paveiktajam darbam, pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā atbrīvota vieta jaunu bērnu rotaļu laukuma elementu izvietošanai un teritorijas labiekārtošanai. 


"Zemessardzes loma ir ne tikai aizstāvēt savu valsti, bet arī palīdzēt sabiedrībai. Mēs ne tikai pilnveidojam savas iemaņas, bet esam gatavi ziedot arī savu laiku un spēku Latvijas iedzīvotājiem," par sadarbību komentē Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona komandieris, pulkvežleitnants Ainārs Rauza. 


"Šādi vēlreiz apliecinātas ciešās sadarbības saites, kas vieno Zemessardzes 54. inženiertehnisko bataljonu un Ogres novada pašvaldību, sekmējot abpusēju, koordinētu rīcību ne tikai krīzes situācijās, bet arī ikdienā, civilmilitārās sadarbības jomā. Sadarbībai ar Zemessardzi jākļūst vēl ciešākai, jo gan pašvaldība, gan Zemessardze strādā sabiedrības labā," atzinīgi vērtējot zemessargu paveikto darbu, norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. 


Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona galvenie uzdevumi ir sniegt inženiertehnisko atbalstu bruņoto spēku vienībām, neitralizēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus Latvijas teritorijā un starptautiskajās miera uzturēšanas operācijās, atbalstīt dabas stihiju vai tehnogēno katastrofu seku likvidēšanu, kā arī veikt citus ar valsts aizsardzību saistītus uzdevumus. 


Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona atbildības teritorijā ir Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ērgļu un Mālpils novadi. Bataljona komandieris kopš 2017. gada ir pulkvežleitnants Ainārs Rauza. 


Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. 


Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: 


Informāciju sagatavoja zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons  


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/46974

30. maijā, 09:20, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Veselība • 30. maijā, 15:51
Viss jau froši, bet neredzēju nevienu aizsargu - ne acīm, ne ausīm..
Izliekas, Neredz • 30. maijā, 13:39
Grausti no pad.laika ir arī mistiskas sarūsējušas garāžas Sūnu ielā pašvaldības meža malā. Plukatas. Varbūt paveiksies, ka virsū kādam, brūkot neuzkritīs. Kuro reizi šeit komentāri!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet