Atgriezties pie raksta

Cietušā pārstāvis lūdz Helmaņa tiesu atlikt uz četriem mēnešiem

Rīgas apgabaltiesā trešdien,3.jūnijā plānotā krimināllieta, kurā par izspiešanu apsūdzēts Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis  un tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks, skatīšana šodien noņemta saistībā ar  Gunāra Kārkliņa pārstāvja lūgumu tiesu atlikt uz četriem mēnešiem. 

Lūgumu par sēdes noņemšanu pieteica G. Kārkliņa juridiskās palīdzības sniedzēja.


Attiecīgi nākamā tiesas sēde plānota 21.septembrī.


Iepriekš vēstīts, ka tiesas ieskatā, lietas prokurore neatbilstoši Kriminālprocesa likumam atteicās no apsūdzības.


Prokuratūrā skaidroja, ka amatā augstāks prokurors, izskatot Rīgas apgabaltiesas lūgumu pēc augstākstāvoša prokurora viedokļa par prokurores atteikšanos no valsts apsūdzības, nesaskata tam pamatu, norādot, ka prokurore tiesas sēdē nav atteikusies no valsts apsūdzības.


Attiecīgi prokurore turpina uzturēt valsts apsūdzību šajā lietā un, ņemot vērā kasācijas instances nolēmumā izteiktās atziņas, izmanto visas Kriminālprocesa likuma piešķirtās tiesības krimināltiesiskā taisnīgumu panākšanai šajā kriminālprocesā, tai skaitā tiesības papildus nopratināt kriminālprocesā iesaistītās personas, kā arī grozīt apsūdzību atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajai kārtībai.


Senāts savā spriedumā atzina, ka apelācijas instances tiesa, izskatot lietu, pieļāvusi vairāku Kriminālprocesa normu pārkāpumus, kas atzīstami par būtiskiem un noveduši pie nelikumīga nolēmuma.


Pirmās instances tiesa Helmanim un Robežniekam katram piesprieda 38 000 eiro sodu par izspiešanu grupā, un Rīgas apgabaltiesa šo spriedumu atstāja nemainītu.


Helmanis, komentējot Senāta spriedumu,  pauda viedokli, ka attaisnojošam tiesas spriedumam bija jābūt gan pirmajā, gan otrajā tiesas instancē. "Šī lieta bija absolūti izdomāta un politiski konstruēta. Esmu 11 gadus pavadījis uz tiesas sola, kas ir bijis pazemojoši. Agri vai vēlu patiesība nāk gaismā. Senāta spriedums apliecina, ka dzīvojam tiesiskā valstī," teica Helmanis.


Jau ziņots, ka 2009.gadā Valsts policija Helmani aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kāds kompromitējošs sižets. Vienlaikus tika aizturēts Robežnieks.


Helmanis kopā ar Robežnieku apsūdzēti par līdzekļu izspiešanu no Helmaņa bērnu krusttēva, toreizējā Ogres novada domes deputāta Gunāra Kārkliņa pirms pašvaldības vēlēšanām.


Neminot apsūdzēto vārdus, prokuratūra iepriekš norādījusi, ka 2009.gada aprīļa beigās apsūdzētais, izmantojot apstākli, ka 2009.gada 6.jūnijā paredzētas pašvaldību vēlēšanas, vienojās ar otru apsūdzēto par naudas prettiesisku pieprasīšanu no kāda Ogres novada domes deputāta.


Helmanis pret viņu vērsto apsūdzību nosaucis par politisko izrēķināšanos un uzskata, ka lieta pret viņu sākta, pateicoties viņa politiskajam oponentam Kārkliņam. Pēc Helmaņa teiktā, Kārkliņš vēlējies panākt detālplāna apstiprināšanu lielveikala būvniecībai, pret ko stingri iestājies Helmanis, jo konkrētajā teritorijā izveidota piemiņas vieta represētajiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47002

3. jūnijā, 19:14, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

nu • 4. jūnijā, 22:25
Mesli peld pa virsu vai ne Hm
mjā • 4. jūnijā, 20:36
Diemžēl šī lieta jau gadiem aktualizējas tieši pirms vēlēšanām. izskatās, ka "cietušais" Gunārs Kārkliņš tradīciju turpina...
ženija • 4. jūnijā, 20:08
Cilvēks, kurs visu laiku tiesājas, nevar ieņemt mēra amatu. Ja vel ir amata , tas nozīme, ka ir liela aizmugure un , domājams tiek nopirkti.Jo pamēģini parasts cilvēks, no tautas būtu turēts kriminālnozieguma, sen būtu cietumā. KNABS SLIKTI STRĀDĀ un tiesu sistēma.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet