Atgriezties pie raksta

Reformas rezultātā jaunais Ogres novads aptvers 20 administratīvās teritorijas

Saeima 9.jūnijā galīgajā lasījumā atbalstīja jauna Ogres novada izveidi, tā sastāvā ietverot 20 administratīvās teritorijas.

Saeima šodien turpina trešajā lasījumā izskatīt administratīvi teritoriālās reformas likumu, strādājot ar priekšlikumiem, kas iesniegti likuma pielikumam, kurā ietverts jauno pašvaldību saraksts.


Iepriekš, kad parlamentā administratīvi teritoriālās reformas likumprojekts tika skatīts otrajā lasījumā, Ogres novadā tāpat tika paredzēts iekļaut 20 administratīvās teritorijas, tomēr pēc lēmuma izveidot valstspilsētas un par tādu nosaukt arī Ogri, jaunās pašvaldības sastāvā ietverta nevis Ogre, bet Ogres valstspilsēta.


Vairāki deputāti rosināja pārskatīt piedāvātā Ogres novada sastāvu. Parlamentārietis Viktors Valainis (ZZS) piedāvāja saglabāt esošos novadus, ko līdz ar reformu plānots ietvert Ogres novadā. Deputāte Anita Muižniece (JKP) rosināja no piedāvātā novada sastāva izkļaut Ikšķiles pilsētu un Tīnūžu pagastu. Tomēr minētie priekšlikumi netika atbalstīti.


Reformas rezultātā jaunajā Ogres novadā tiks apvienotas līdzšinējo Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novadu teritorijas, tādējādi Ogres novadu turpmāk veidos Birzgales pagasts, Ikšķiles pilsēta, Jumpravas pagasts, Krapes pagasts, Ķeguma pilsēta, Ķeipenes pagasts, Lauberes pagasts, Lēdmanes pagasts, Lielvārdes pagasts, Lielvārdes pilsēta, Madlienas pagasts, Mazozolu pagasts, Meņģeles pagasts, Ogres valstspilsēta, Ogresgala pagasts, Rembates pagasts, Suntažu pagasts, Taurupes pagasts, Tīnūžu pagasts un Tomes pagasts.


Kā ziņots, Saeima ir sākusi galīgajā lasījumā izskatīt administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu. Reforma paredz 42 pašvaldību veidošanu pašreizējo 119 pašvaldību vietā. Paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā 2021.gada vidū līdz ar pašvaldību vēlēšanu procesu.


Pēc visu priekšlikumu izskatīšanas parlamentam vēl būs jābalso par likumprojektu kopumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47050

9. jūnijā, 20:58, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

vienīgais risinājums • 14. jūnijā, 11:00
veidot biedrību vai sia un valdībai gar tavu saimniecisko dzīvi nav nekādas daļas, jo tu tur zini kas tur jādara, kā visam ir jāizskatās, bet valdībai tak būs jāsāk strādāt, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu biedrības vai sia darbu sākot ar ierosinājumu pamatskolās nevis mācīt, bet darīt visu iespējamo, lai kursanti sāk domāt
>Kegums • 13. jūnijā, 19:24
Jā, mums Ogrē tas pats, kā ko sakarīgu vajag, tā uz Rīgu. Ogrē tik pārgulēt.
Ķegums > Ausma • 13. jūnijā, 17:53
Kas tad Lielvārdē mainīsies? Vai tad jau kopš treknajiem gadiem Lielvārde nav bijusi nomale? Kā bija nomales novads, tā arī nomale paliks, tāpat kā Ķegums, un pareizi vien ir. Manuprāt par novadu var saukties tikai tā teritorija, kurā ir slimnīca, policijas iecirknis, tiesu māja, ugunsdzēsēju depo, banku filiāles u.c. infrastruktūra. Kas no tā visa ir Ķegumā vai Lielvārdē, vai kaut vai Ikšķilē? - Nekā, tikai domes ar algām un savām rebēm. Es uz Ķeguma pilsētu vispār nebraucu jo nedzīvoju Ķeguma pilsētā bet novada nomalē, kā kas vajadzīgs tā jābrauc uz Ogri, jo sava novada centrā nekā nav, izņemot dome, kas atsūta kārtējo rēķinu par NIN. Pat ar sabiedrisko lai aizbrauktu uz sava novada domi ir jābrauc ar autobusu caur blakus novadu - Ogri, un tad ar vilcienu uz Ķegumu. Pareizi darīja ka pievienoja Ogrei šitos nomales pusizmirušos novadus.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet