Atgriezties pie raksta

Ogrē pēc pieciem gadiem būs Operetes teātris Foto

Šodien Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uz sarunu aicināja Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāju Agiju Ozoliņu-Kozlovsku un Ogres Mūzikas skolas direktoru Atvaru Lakstīgalu, lai apspriestu Operetes teātra būvniecību Ogrē, kas būtu vienīgā šāda žanra kultūras iestāde Latvijā.

"Latvija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kurai nav šāda teātra. Noteikti var rast izskaidrojumu, kāpēc savulaik likvidēts Operetes teātris, bet šobrīd nobriedusi situācija, ka sabiedrība vēlas šī teātra atdzimšanu," norāda E.Helmanis. "Saeima ir nobalsojusi, ka Ogre kļūs par valstspilsētu, un tas ir tikai likumsakarīgi, ka šeit varētu atrasties valsts nozīmes kultūras iestāde. Šim nolūkam mums ir ideāla vieta – bijusī Ogres Tautas nama ēka, kas tapusi par tautas saziedotiem līdzekļiem. Tagad tā atkal tiktu atdota tautai. Mēs esam apņēmības pilni īstenot šo ideju."


A.Ozoliņa-Kozlovska pauda gandarījumu, ka Latvijas Operetes fonda un Operetes un muzikālā teātra biedrības – iniciatīva atjaunot Operetes teātri ieguvusi teju 12 000 balsis (precīzāk - šobrīd savākta 11 681 balss). Savāktos parakstus plānots iesniegt Saeimā.


"Patiesībā atbalstītāju ir daudz vairāk. Mūsu izrādes un koncertus 7 gadu laikā vērojuši vairāk nekā 100 000 skatītāju. Tas liecina, ka operetei un muzikālajām izrādēm ir nozīmīga vieta Latvijas kultūras telpā, tieši tāpat kā jebkurā citā valstī. Lielu popularitāti ieguvis arī Starptautiskais Operetes festivāls, kas ik pēc pāris gadiem notiek Ikšķilē," saka A.Ozoliņa- Kozlovska. "Liels prieks redzēt, kā attīstās Ogre, cik nopietni un tālejoši ir tās attīstības plāni visās sfērās. Gandarī iespēja strādāt kopā ar Ogres novada pašvaldību pie Operetes teātra jeb Operetes un muzikālā teātra atjaunošanas, ko gaida tik ļoti daudzi. Šis būs uz nākotni vērsts teātris. Tāpat kā attīstās Ogre, tāpat attīstās arī teātris, un mājvieta Ogrē mums dos vēl spēcīgāku, stabilu un nopietnu attīstības iespēju."


E.Helmanis atklāj, ka jau savlaicīgi jādomā par nākamā Operetes teātra saturu, lai neizveidotos situācija, ka vispirms tiek uzbūvēta ēka un tikai tad tiek plānots, ar ko to piepildīt. Jau tuvākajā laikā sadarbībā ar Kultūras ministriju plānots sagatavot atsevišķas izrādes un parādīt publikai, lai sabiedrību pieradinātu pie tā, ka Ogrē ir Operetes teātris.


Ogrē ir viens no lielākajiem kultūras centriem Latvijā. Tā platība ir 13 000 m2, pirms gada renovēta koncertzāle ar 700 sēdvietām. Ogres novada Kultūras centrs ar savām plašajām iespējām jau tagad var kļūt par Operetes teātra pagaidu mājvietu, uzskata E.Helmanis.


Operetes teātra izveide Ogrē radītu ne tikai iespējas redzēt  izrādes, bet arī radītu jaunas darbavietas. Lai nodrošinātu šāda līmeņa kultūras iestādes veiksmīgu funkcionēšanu, būs nepieciešami simts un vairāk dažādu mākslinieku un citu profesiju darbinieku.


"Nevienam nav noslēpums, ka Ogri par savu dzīvesvietu izvēlējušies ļoti daudz mūziķu, kuri strādā Rīgas profesionālos orķestros un teātros. Tā būtu iespēja sava novada māksliniekiem izpausties šeit uz vietas. Liels ieguvums būtu tas, ka, tāpat kā sportā Ogre asociējas ar spēcīgu basketbola komandu, Ogres vārds varētu ieiet Eiropā ar augsta līmeņa profesionālu muzikālo teātri. Nebūs vairs latviešiem jābrauc uz Londonu, lai noskatītos "Vestsaidas stāstu", "Operas spoku" vai slavenākos mūziklus, jo tas būs pieejams tepat Ogrē,” uzsver A.Lakstīgala.


Profesionāla teātra izveide motivētu arī Ogres Mūzikas un mākslas skolas absolventus mācīties vokālo mākslu vai instrumenta spēli, jo viņi sajustu reālas perspektīvas, kur nākotnē varētu likt lietā savu talantu.


Līdz ar Operetes teātra būvniecību šajā Ogres daļā attīstīsies arī infrastruktūra un tiks sakopta teritorija. Pašvaldībai ir jau sagatavots komplekss attīstības plāns šai pilsētas daļai, lai tā būtu vienlīdz pievilcīga kā Brīvības ielas posms otrpus dzelzceļa.


"Kādreiz šī vieta bija Ogres sirds – te bija Ogres Tautas nams, universālveikals, grāmatnīca. Ja mēs šajā bijušajā Ogres Tautas nama ēkā neieliksim jēgu un dzīvību, tā arī paliks kā spoku nams," atzīst E.Helmanis. "Lai virzītu šo projektu uz priekšu, esam gatavi uzklausīt jebkuras domas un idejas, meklēt sadarbības partnerus. Esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem mēs sasniegsim rezultātu."


Pie labvēlīgiem nosacījumiem Operetes teātris Ogrē varētu vērt durvis aptuveni pēc pieciem gadiem. Nākamā gada budžetā paredzēts ieplānot līdzekļus ēkas atpirkšanai no privātīpašnieka un projektēšanas darbiem.  Projekts, kas ir gana apjomīgs tik komplicētas kultūras  iestādes, kāds ir muzikālais teātris, vajadzībām, varētu tapt gada laikā. Projekta izstrāde notiks par pašvaldības līdzekļiem, bet tā īstenošanai tiks piesaistīts valsts budžeta un Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47114

16. jūnijā, 15:29, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

<nu • 8. jūlijā, 20:15
Izskatās labu mantu pīpē. Iesaki man arī gribās!
nu • 8. jūlijā, 11:33
kā lai saka - cik noprotams, tad shēma ir gaužām vienkārša. Savulaik Tautas nams kļuva nevajadzīgs, jo tika uzbūvēts jaunais Kultūras centrs un šo pārdeva. Loģiski, jo priekš kam uzturēt lieku ēku. To nopirka spēļu eļļu magnāts Zuzāns(A/Par sponsors). Bet uznāca krīze. Tad nu čalis ir pārdomājis tur kaut ko būvēt un šobrīd ir sarunāta shēma ar Helmani - tas zem cēlu projektu aizsega(jo operete izklausās kulturāli un kurš gan gribēs izskatīties nekulturāls un protestēt pret opereti) mēģina ieborēt tautai, cik vērtīgi un nepieciešami būtu atpirkt šo ēku, kura atrodas bedrē, zem ceļa līmeņa, lai cienījamajam Zuzānam nerastos zaudējumi. Ne velti Pūce ar Helmani tepat Ogrē pusdienās gāja rokās saķērušies..
sv • 22. jūnijā, 11:36
Ļoti laba ideja. Tikai žēl, kad pa tautas saziedotiem līdzekļiem uzbūvētā ēka tagad jāatpērk.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet