Atgriezties pie raksta

Labākais veids, kā pavadīt brīvdienas – iepazīt savu vai kaimiņu novadus

Latvijā ir daudz vietu, kuras būtu vērts apskatīt. Tādas ir arī Ogres novadā.

"OVV" turpina ar tām iepazīstināt. Šoreiz – par Mazozolu  pagastu, kura bagātība ir daba un kultūrvēsture. Nelielas līkloču upītes ar brīnišķīgu ainavu un akmeņu krāvumiem, Ogres upes līkumi Ogres ielejas dabas parkā, Ogres pilskalns – pagasts pārsteigs ar jaum un interesantām apskates vietām. 


Starp citu, Mazozolu pagasts agrāk nesis Ogres pagasta vārdu. Tam par pierādījumu kalpo Ogres pilskalna nosaukums. Tas ierīkots dabiski labi aizsargātā vietā ~ 5 kilometru attālumā no Līčupes. dreiz pilskalnu no trim pusēm apņēmusi Ogres upe, kas tecējusi gar pašu pilskalnu.


Viesojoties Madlienas pagastā, būtu vērts apmeklēt arī Vecogres kapsētu, kas ierīkota pirms vairāk nekā 300 gadiem un ir interesanta ar to, ka šeit aplūkojami 28 čuguna lējuma krusti, arī čuguna ķēžu žogu fragmenti. 


Arī tilts pār Līčupi ir apskates vērts objekts, jo tas ir viens no augstākajiem dzelzceļa tiltiem Latvijā bijušā dzelzceļa Rīga – Ērgļi maršrutā. 


Savurt Lazdiņu kariete ir sena braucamrīka formu atgādinošs dižakmens, kas vilināt vilina sevi uz tā iemūžināt. 


Ikvienam dabas mīļotājam patiks arī mistiskais Velna grāvis – ap 30 metru garš laukakmeņu krāvums dziļā, kokiem apaugušā Nāružiņas upītes augšteces gravā.


Var ieteikt apmeklēt arī Vedzes dabas taku, kas šobrīd meža darbu dēļ pieejama tikai daļēji, taču tāpat to ir vērts izstaigāt interesantā reljefa un upes savdabīgo krastu dēļ.


Tiem, kas vēlas baudīt pastaigu bez liekas burzmas, ir visas izredzes šajās vietās nesatikt nevienu cilvēku! 


Dodoties ceļojumā uz Mazozolu vai kādu citu Ogres novada pagastu, Ogres novada Tūrisma informācijas centra darbinieki aicina izmantot mobilo aplikāciju "Ogres novadnieks", kur iespējams atrast karti ceļojuma plānošanai, arī noklausīties saistošu audiogida stāstījumu par katru no ceļā sastaptajiem ievērības cienīgajiem objektiem, piemēram, kapakmeni noindētajiem, kas vēsta par traģisko Lazdiņu dzimtas stāstu, kas norisinājies pagājušā gadsimta sākumā. 


Marta Poga, OVV


Foto no Ogres novada Tūrisma informācijas centra arhīva: Velna grāvis uz Naružiņas upes, skats no Līčupes tilta, Vecogres kapi, Līčupes dzelzs tilts, Lazdiņu kariete.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47150

20. jūnijā, 09:20, Aktualitātes
OVV

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet