Atgriezties pie raksta

Autovadītāji- karstā laikā nekad neatstājiet bērnus un dzīvniekus vienus automašīnā!

Patīkami kondicionēts gaiss automašīnas salonā, vēdināšanai atstātas logu spraugas - kas gan slikts varētu notikt, uz neilgu laiku atstājot bērnu mašīnā karstā vasaras dienā?

Atceries, pat uz īsu laiku saulē atstātā mašīna var kļūt par nāvējošu slazdu tam, kas palicis iekšā.


Mediķi brīdina:maziem bērniem termoregulācijas centrs vēl nav nobriedis, tāpēc viņi viegli pārkarst. Tas var notiek zibenīgi – jau pēc dažām minūtēm bērns būs pārkarsis un vecāki to pat var nepamanīt. Jāatceras, ka vasarā saulē uzkarst ne tikai gaiss mašīnā, bet arī drošības jostas, sēdekļi, arī bērna auto krēsliņš. 


Pārkaršanas simptomi maziem bērniem ir līdzīgi kā pieaugušajiem - nespēks, ātrs pulss, lielas slāpes, miegainība, apsārtums, sausa āda un paaugstināta temperatūra, ir novērojama pat vemšana. Maziem bērniem papildu indikators - ir izteikts raudulīgums. Smagākos gadījumos var būt arī krampji un samaņas zudums.


Mašīna karstā gadalaikā uzkarst ļoti ātri, un dzīvniekam tas var ātri beigties ar letālu iznākumu. Pat vienkārši saulainā dienā, kad nav karsts, aizslēgtas mašīnas salons 10 minūšu laikā var uzkarst līdz 48 grādiem. Tāpēc, ja esat nolēmis ieskriet veikalā vai citādi atstāt mājdzīvnieku uz īsu brītiņu, tad noteikti pārliecinieties, vai mašīnas logs ir atstāts vaļā, lai ieplūstu svaigs gaiss. Ja esat izlēmuši kaķi vai suni ņemt līdz ceļojumā ar mašīnu, ir svarīgi pārliecināties, ka dzīvniekam ir vieta, kur patverties ēnā. Ja dzīvnieks atrodas pārvadāšanas konteinerā, tam jābūt ērtam, ar daudz spraugām, lai tas karstumā nenosmaktu. Konteiners jāaprīko ar pārsegu, kurš nodrošinās ēnu.  


Aicinām autovadītājus rīkoties atbildīgi un automašīnu salonos neatstāt bērnus un mājdzīvniekus. Pat tad, ja auto novietots stāvēšanai vien uz dažām minūtēm.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47158

8. augustā, 09:25, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet