Atgriezties pie raksta

"Latvijas Pasts " lūdz sakārtot pastkastītes un pieskatīt suņus

Valsts akciju sabiedrības  "Latvijas Pasts " dati liecina, šobrīd vairāk nekā 151 000 adrešu visā Latvijā ir salauztas vai korespondences drošai ievietošanai citādi nepiemērotas pastkastītes, savukārt pērn agresīvu suņu dēļ cietuši 12 pasta darbinieki.

Lai nodrošinātu pasta sūtījumu atbilstošu piegādi,  "Latvijas Pasts " aicina iedzīvotājus sakārtot pastkastītes un pieskatīt savus mājas sargus.


Neatbilstošs pastkastīšu stāvoklis vērojams gandrīz katrā apdzīvotajā vietā visā Latvijā. Lai gan šī problēma galvenokārt izplatīta pilsētās – kā daudzdzīvokļu mājās, tā pie privātmājām, – arī lauku teritoriju iedzīvotāji ne vienmēr parūpējušies par piemērotām pastkastītēm sev adresēto sūtījumu saņemšanai. Pastkastīšu trūkums vai to neatbilstība bieži tiek fiksēta arī dārzkopības kooperatīvajās saimniecībās, kā arī juridisko personu un pat valsts iestāžu ēkās.


Vēl viens būtisks iemesls, kas apgrūtina pastnieka pienākumu izpildi sūtījumu piegādē, ir brīvi klaiņojoši un saimnieku nepieskatīti suņi. 2019.gadā agresīvu mājdzīvnieku dēļ cietuši 12 pastnieki, bet 2020.gada pirmajos četros mēnešos fiksēti jau trīs uzbrukumi. Sākoties vasaras sezonai, šī problēma kļūst īpaši aktuāla – ja mājdzīvnieks ir agresīvs, tiek nopietni apdraudēta pastnieku veselība, bet attiecīgajā adresē dzīvojošie var nesaņemt sev adresētos sūtījumus. 


Latvijas Pasts atgādina, ka pasta pakalpojumu sniedzējam ir tiesības nepiegādāt sūtījumus adresēs, kur pastniekus apdraud bīstami suņi un to īpašnieki ignorē lūgumus ierobežot suņu brīvību pasta sūtījumu piegādes laikā. Savukārt adresātiem, kuri savas pastkastītes nav novietojuši un noformējuši atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr.463  "Par pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pasta tīkla piekļuves punktu, pastkastīšu punktu un pastkastīšu ierīkošanu, izvietošanu un noformēšanu, kā arī pārrobežu pasta sūtījumu apstrādes vietu ierīkošanu prasībām ", pasta komersants korespondenci drīkst nepiegādāt, bet izsniegt pēc pieprasījuma pasta nodaļā.


Rūpējoties par pasta sūtījumu veiksmīgu un drošu piegādi,  "Latvijas Pasts " aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību sev piederošo pastkastīšu stāvoklim – lai tās nav bojātas, ir slēdzamas, lai uz tām ir skaidri saskatāma adrese, dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, lai pastkastīte atrodas pieejamā vietā un ir atbilstoša izmēra –, kā arī pieskatīt mājas četrkājainos sargus. Sakarā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem  "Latvijas Pasts " lūdz klientus izvērtēt arī pastkastīšu regulāras tīrīšanas un dezinfekcijas nepieciešamību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47174

25. jūnijā, 07:01, Aktualitātes
LP

Jaunākie komentāri

? • 25. jūnijā, 18:42
Tev pilns eiro? Šantāžiste atradusies...
zika • 25. jūnijā, 18:21
Lai Latvijas Pasts vipirms sakārto savas puķudobes. Gāju garām nātres un citas nezāles līdz ceļiem. Kauns.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet