Atgriezties pie raksta

Saeimā iesniegta iniciatīva par Operetes teātra izveidi Ogrē

16.jūnijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis ar Latvijas Operetes fonda dibinātāju, Operetes un muzikālā teātra biedrības valdes priekšsēdētāju Agiju Ozoliņu-Kozlovsku un Ogres Mūzikas skolas direktoru Atvaru Lakstīgalu apsprieda Operetes teātra būvniecību Ogrē.

Viņi bija vienisprātis, ka izraudzītā vieta kādreizējā Tautas nama ēkā teātrim ir ļoti piemērota. 


A.Ozoliņa-Kozlovska informēja, ka portālā www.manabalss.lv izvietoto iniciatīvu "Atjaunosim operetes teātri Latvijā!" parakstījuši jau vairāk nekā 10 000 cilvēku un drīzumā to paredzēts iesniegt Saeimā. 


Svētku laikā, 23. jūnijā, uz Saeimu jau ir nosūtīts Operetes fonda kolektīvs iesniegums "Atjaunosim operetes teātri Latvijā!", minot, ka rasts risinājums Operetes teātra mājvietai Ogrē, kas tiks pielāgota teātra vajadzībām ar labiekārtotām pieguļošajām teritorijām. 


Iesniegumā uzsvērts Latvijas Operetes fonda izveidotās teātra trupas ieguldītais darbs, jau vairāku gadu garumā rūpējoties par šī kultūras žanra dzīvotspēju un attīstību Latvijā. Ņemot vērā, ka tikai ar pilsonisko iniciatīvu un entuziasmu nav iespējams nodrošināt šī kultūras žanra ilgtermiņa darbību un attīstību, Latvijas Operetes fonds lūdz Saeimu izskatīt iniciatīvu un rast risinājumu profesionāla Operetes teātra atjaunošanai Ogrē uz Latvijas Operetes fonda izveidotās mākslinieciskās un organizatoriskās bāzes. Tāpat tiek lūgts finansiāls atbalsts – bāzes dotācija 200 000 eiro apmērā, paredzot šo summu turpmāk piešķirt katru gadu Operetes un muzikālā teātra satura veidošanai, administratīvās kapacitātes stiprināšanai un nodarbinātības veicināšanai kultūras sfērā Latvijas reģionos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47191

27. jūnijā, 08:00, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

:( • 1. jūlijā, 03:44
Cilvēkus ar invaliditāti tiešām ir ciniski izmantot. Izņemot "Zelta liepu" Ogrē cilvēkiem ar invaliditāti nav nekāda papildus atbalsta no domes, tikai tas, ko pieprasa likums. Varētu taču apmaksāt medicīnas izdevumus vai ceļu līdz ārstam, ja tas ir citur, ceļu līdz izgļītības iestādēm, līdzfinansēt asistentus, veicināt iekļaušanu bērnu dārzos, skolās, veidot darba vietas. Ogrē visur popularizē "Zelta liepu", kurā cilvēki ar invaliditāti nemaz neiet, jo nevar to atļauties.
->??? • 1. jūlijā, 01:10
Tur jau ir tas absurds, ka nav jāatpērk, bet jāliek sakārtot. Bet acīmredzot ļāva prihvatizēt par sertifikātiem ar tālejošu domu - lai par nodokļu maksātāju naudu vēlāk atpirktu par tirgus cenu, ļaujot "savējiem" prihvatizētājiem tūkstoškārtīgi nopelnīt, un ja vēl kāda siena nošpaktelēta pirms atpakaļpārdošanas, tad cenu uzpūst vēl vairākas reizes. Ideāls komunistu feodālisms ar neierobežotām iespējām izzagt pašvaldības līdzekļus.
??? • 1. jūlijā, 00:19
Kādēļ vispār jāatpērk? Lai īpašnieki sakārto ēkas, negrib, lai pārdod. Manu privātmāju arī varbūt atpirksiet? Absurds ...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet