Atgriezties pie raksta

Covid-19 ierobežojumi: augustā ārā varēs pulcēties līdz 3000 cilvēkiem, maskas transportā - ieteicamas

Sabiedriskajā transportā no 1. jūlija vairs nebūs obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs, kā arī no 1. augusta pasākumos, ievērojot distanci, varēs pulcēties līdz 3000 cilvēkiem, otrdien lēma valdība.

Īsumā:


-No 1. jūlija vairs nebūs obligāti mutes un deguna aizsegi sabiedriskajā transportā.


-No 1. jūlija pasākumā ārā varēs pulcēties 1000 cilvēki; ierobežojumi iekšā atkarīgi no telpas lieluma.


-No 1. augusta pasākumos ārā varēs pulcēties līdz pat 3000 cilvēkiem.


-Sabiedriskās ēdināšanas vietās uz vienu cilvēku vajadzēs būt trīs, nevis četriem  kvadrātmetriem.


-Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana.


Mutes un deguna aizsega lietošanai būs ieteikuma raksturs – it īpaši personām, kurām ir elpceļu slimības pazīmes (iesnas, klepus). Savukārt personām, kuras iebraukušas no ārvalstīm ar augstu saslimstību ar Covid-19, dodoties uz dzīvesvietu pašizolācijā, izmantojot sabiedrisko transportu, mutes un deguna aizsegs būs jālieto.


Epidemiologs Uga Dumpis uzsvēra, ka saslimšana ar Covid-19 Latvijā ir minimāla un izsekojama. "Varam atcelt šīs masku prasības, kas tāpat netiek ievērotas un rada tikai iespējamu pretdarbību situācijā, kad aizsargmaskas patiešām varētu būt vajadzīgas, ja saslimšana kļūtu aktīvāka. Mums tagad ir jāmēģina riskēt, iet šajā virzienā, ka mēs maksimāli komunicējam ar sabiedrību, atvieglojam ierobežojumus, bet gatavojam viņus, ka jebkurā brīdī  ierobežojumi var atgriezties.


Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Elīna Dimiņa uzsver, ka pilnībā atteikties no masku lietošanas arī tagad nevajadzētu: "Maskas noteikti ir jālieto cilvēkam, kuram pēkšņi parādās akūtas vīrusa infekcijas pazīmes – sāpes kaklā vai tamlīdzīgas pazīmes, ir nekavējoties jāliek maska, jo maskas mērķis ir maksimāli samazināt vīrusa nonākšanu apkārtējā vidē."


Eksperte iesaka maskas lietot arī cilvēkiem, kuriem ir hroniskas infekcijas slimības un kuriem ir vāja imunitāte.


Veselības ministre pieļauj, ka gadījumā, ja saslimstība ar Covid-19 pieaugs, masku lietošana sabiedriskajā transportā atkal būs obligāta.


Grozījumi precizē arī pulcēšanās nosacījumus publiskos pasākumos, paredzot, ka no šā gada 1. augusta ārtelpās būs atļauts pulcēties līdz 3000 cilvēkiem, ievērojot nosacījumu, ka vienai personai tiek nodrošināta 4 kvadrātmetru liela platība. Pašlaik netiek mainīts maksimālais cilvēku skaits pasākumos iekštelpās - ne vairāk kā 250 cilvēki iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir mazāka nekā 1000 kvadrātmetriem, un 500 cilvēki iekštelpās, kuru kopējā publisko telpu platība ir lielāka nekā 1000 kvadrātmetri.


Vienlaikus no 1. jūlija paredzēts, ka ārā varēs pulcēties līdz 1000 cilvēkiem. Pasākumā telpā, kas ir mazāka par 1000 kvadrātmetriem, vienlaikus varēs uzturēties ne vairāk kā 100 cilvēki, bet telpās, kas ir lielākas par 1000 kvadrātmetriem - 500 cilvēki.


Tāpat noteikumos precizēts, ka uz sporta pasākumiem ārtelpās netiek attiecināti to norises laika ierobežojumi.


Savukārt sabiedriskās ēdināšanas telpās no 1. jūlija jāievēro nosacījums par 3 kvadrātmetru lielu platību uz vienu cilvēku. Vienlaikus no 1. jūlija spēku zaudē ierobežojums apmeklētāju skaitam pie viena galdiņa gan iekštelpās, gan ārtelpās.


Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar ierobežojumu mazināšanu norādīja:"Covid-19 izplatība Latvijā tiek mērķtiecīgi kontrolēta, taču pasaulē mēs redzam, ka saslimstības rādītāji joprojām pieaug.


Kamēr Covid-19 nav pilnībā izskausta un tai nav radītas zāles vai vakcīna, ikvienam jābūt atbildīgam pret sevi un apkārtējiem – jāievēro roku higiēna, jāizvairās no drūzmēšanās un, īpaši atvaļinājumu sezonā, ļoti rūpīgi jāizvērtē, vai doties ārvalstu braucienos.


Samazināt ierobežojumus Latvijā mēs varam divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, paldies iedzīvotājiem, kuri savā ikdienā ievēro drošas sadzīves principus šajos izaicinošajos apstākļos. Otrkārt, mēs esam stiprinājuši veselības aprūpes sistēmu un spējam gan izsekot vīrusa izplatībai, gan esam gatavi jauniem saslimšanas gadījumiem, ja tādi būs."


Plašāk šeit:


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47216

1. jūlijā, 09:31, Aktualitātes
lsm

Jaunākie komentāri

kamielis • 1. jūlijā, 13:37
jeeeee,taisam bermudu vaļā!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet