Atgriezties pie raksta

Labākais veids, kā pavadīt brīvdienas – iepazīt savu vai kaimiņu novadus

Latvijā ir daudz vietu, kuras būtu vērts apskatīt. Tādas ir arī Ogres novadā. "OVV" turpina ar tām iepazīstināt mūsu lasītājus. Šoreiz – par Suntažu  pagastu, kas lepojas ar vienu no skaistākajām arhitektūras pērlēm Ogres novadā – Suntažu pili.

Tajā mājo skola un vietējais muzejs.


Suntažu pils jeb muižas kungu māja, kura pārbūvētā veidā saglabājusies līdz mūsdienām, celta 18.gadsimta beigās. 19.gadsimta vidū modernizēta, piešķirot tai neogotisku veidolu. Ēka vairākkārt postīta un atjaunota. Kopš 1920.gada pilī darbojas skola. Telpās aplūkojams pils interjers, pagasta un vēstures ekspozīcija. Ir iespējams uzkāpt pils tornī un izbaudīt apkārtnes ainavu. Suntažu pils un muižas apbūve ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Apmeklējums jāpiesaka iepriekš! (Kontaktinformācija – 65037319). 


Ievērības cienīgs apskates objekts ir arī Suntažu luterāņu baznīca, kas celta 1780. – 1782. g. pēc arhitekta K.Hāberlanda projekta, 1874.gadā rekonstruēta. Baznīcas zvans ir viens no lielākajiem luterāņu lauku baznīcās Latvijā. Tas sver 1,4 tonnas, tā sānus grezno uzraksts "Tuvojieties Dievam, tad Viņš tuvosies jums". Dievnams un tā interjera elementi – altāris, kancele, soli, ērģeļu prospekts un luktas – ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Savukārt Suntažu Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas greznākā rota ir altāris, kas būvēts franču baroka stilā. Kopš 2009.gada jaunu mājvietu Suntažu katoļu baznīcā radis arī zvans, kas bijis kopā ar Ilūkstes ticīgajiem priekos un bēdās un aicinājis tos uz dievkalpojumiem 225 gadus. 


Suntažos atrodams arī vietējas nozīmes arheoloģijas piemineklis – mākslīgi veidots uzkalniņš, uz kura 1991.gadā uzstādīts tēlnieka Jāņa Karlova piemineklis «Svešumā dzītajiem». Pēc nostāstiem, šeit ir senā baznīcas vieta. 


Ķoderu pilskalns, saukts arī par "Lielā vīra gultu" tā interesantā izskata dēļ, ierīkots Mazās Juglas upei paralēlā Lielo kangaru kalnu grēdā. Teika vēsta, ka šeit gulējis milzis, kurš vārījis putru un gājis uz Rīgu pēc sāls. Pilskalns ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis. 


Savukārt netālu no ciema centra – Upespilī, bijušās Kastrānes muižas klētī, saimnieko "IndieJānis", kas brūvē alu un aicina pie sevis ciemos, lai degustētu alu, apskatītu brūzi un klausītos interesantus stāstus par alus brūvēšanas procesu un tā rašanās vēsturi.


Suntaži slaveni arī ar "StarSpace" observatoriju, kurā var vērot debesis, sauli un mēnesi, kā arī apskatīt meteorītu kolekciju un iepazīties ar novērojumu tehniku. Savukārt aktīvās atpūtas piekritējus iepriecinās Piedzīvojumu parks «Aļaska», kas piedāvā izmēģināt spēkus šķēršļu pārvarēšanā unikālas konstrukcijas tornī 3, 6, 9 un 12 metru augstumā.


Dodoties ceļojumā uz Suntažu vai kādu citu Ogres novada pagastu, Ogres novada TIC darbinieki aicina izmantot arī mobilo aplikāciju "Ogres novadnieks", kur sadaļā "Tūrisms" iespējams atrast karti ceļojuma plānošanai, kā arī noklausīties saistošu bezmaksas audiogida stāstījumu par katru no ceļā sastaptajiem ievērības cienīgajiem objektiem. 


Marta Poga,OVV


Foto no Ogres novada TIC arhīva


Saistītie raksti:


Labākais veids, kā pavadīt brīvdienas – iepazīt savu vai kaimiņu novadus Mazozolu  pagasts


Labākais veids, kā pavadīt brīvdienas – iepazīt savu vai kaimiņu novadus Krapes  pagasts


 


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47250

4. jūlijā, 10:05, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet