Atgriezties pie raksta

Nostiprina savulaik noslīdējušo autoceļa nogāzi un ceļa klātni pie Ērgļiem

Reģionālā autoceļa Koknese-Ērgļi (P79) posmā pie Ērgļiem no 34,3. līdz 35.kilometram tiek veikta nogāzes un ceļa klātnes nostiprināšana,  informē VAS "Latvijas valsts ceļi" Komunikācijas daļā. 

Pirms diviem gadiem - 2018.gada janvārī - stiprās lietavās pārmitrinoties gruntij un paaugstinoties Ogres upes ūdens līmenim autoceļa Koknese-Ērgļi 34,8.kilometrā nobruka ceļa klātne un kopš tā laika ceļš tur tika sašaurinātrs un satiksme šī ceļa apmēram 150 metrus garajā posmā tika organizēta pa vienu joslu.


Lai rastu risinājumu ceļa posma drošam un ilgtspējīgam remontam, veikta ģeotehniskā projektēšana un ceļa nogāzes stabilitātes modelēšana. Uz iegūtajiem datiem balstīta projekta izstrāde turpinājās līdz pērnā gada augustam un to veica SIA "Projekts EAE".


Tā kā minētais autoceļa posms pie Ērgļiem atrodas dabas parka Ogres ieleja teritorijā un būvdarbi varētu kaitēt ligzdojošiem putniem, darbus šogad bija iespējams sākt ne ātrāk kā 1.jūlijā.


Noslīdeņa zonā, kas atrodas 34,8.kilometrā un ir apmēram 100-150 metru gara, ceļa labajā pusē ir paredzēta drenāžas sistēmas izbūve. Savukārt ceļa kreisās puses nogāze tiks nostiprināta ar preterozijas paklāju un ātraudzīgiem krūmu stādījumiem. Visā 700 metru garajā posmā notiks sāngrāvju rakšana un grants seguma izbūve 15 centimetru biezumā. 


Darbu laikā tiks pārbūvētas un tīrītas arī caurtekas, kā arī tiks nostiprināta Ogres upes krasta līnija pie autoceļa 34,5.kilometra.


Remontdarbu zonā ir izvietoti vadstatņi un noteikts ātruma ierobežojums 30 un 50 kilometri stundā.


Būvdarbus veic SIA "8 CBR", un to līgumcena ir 264 918 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, kas tiks segti no valsts budžeta. Darbus plānots pabeigt līdz septembra beigām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47278

7. jūlijā, 12:56, Aktualitātes
Leta

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet