Atgriezties pie raksta

Jaunveidojamajā Ogres novadā Administratīvi teritoriālā reforma tiks īstenota pēc noteikta grafika

Pirmdien, 20.jūlijā, Ogres novada pašvaldībā notika Administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas darba grupas sanāksme, kurā jaunā Ogres novada struktūras izveides koordinators Juris Saratovs iepazīstināja Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles pašvaldību vadītājus ar darba grupas izstrādāto grafiku.

Šī sanāksme bija īpaša  ar to, ka tajā piedalījās visu četru pašvaldību, kuras ietilps jaunajā novadā, vadītāji – Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja Santa Ločmele,  Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls.


I.Trapiņš aizbildinājās, ka līdz šim atturējies no iesaistīšanās darba grupā, jo nogaidījis, kamēr Saeima pieņems un prezidents izsludinās Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu. Sanāksmē piedalījās arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Mariss Martinsons un Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka tikai sadarbojoties visiem četriem novadiem, iespējams sekmīgi īstenot administratīvi teritoriālo reformu. "Kad 2021.gada Pašvaldību vēlēšanās tiks ievēlēti jaunie deputāti, viņi varēs lemt un izvēlēties atbilstošāko variantu, bet mums jāparāda virziens. Turpmākā gada laikā jāizdiskutē, kādi pakalpojumi un kur būs pieejami. Mūsu uzdevums gādāt, lai nepieciešamie pakalpojumi labā kvalitātē būtu pieejami jebkurā attālākajā jaunā novada apdzīvotajā vietā un mēs varētu parūpēties par novada iedzīvotājiem," norādīja E.Helmanis.


J. Saratovs iepazīstināja pašvaldību vadītājus ar kalendāro grafiku, kādā paredzēts izskatīt visas jomas, lai mērķtiecīgi sagatavotu jaunā Ogres novada struktūras projektu līdz 2021.gada martam, atstājot laiku papildinājumiem un uzlabojumiem. 


"Veidojot kalendāro grafiku, mēs prioritāri izvēlējāmies tās nozares, kas skar lielāko daļu sabiedrības. Tāpēc vispirms noritēs darbs pie izglītības sistēmas sakārtošanas jaunajā novadā," sacīja J.Saratovs.


Darba gaitā notiks tikšanās ar visu iestāžu vadītājiem, lai vienotos par labāko darbības modeli.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47400

20. jūlijā, 18:34, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Skuja • 4. augustā, 23:26
Kam tas Trapiņš vajadzīgs... :P Solījumus nepilda... :/
Jauki! • 28. jūlijā, 00:19
Atkal draudzīgi dzīvosim kopā Ogres rajonā! Novadā!
Puce • 21. jūlijā, 09:04
Vissvarigakais saja reforma ir izdomat amatus trim odiozam personam : no Ikskiles = Trapinam ; no Keguma = Uzulim jeb ta sauktajam dzagulenam un no Lielvardes = Balodim . Ja Helmanim tas izdosies tad bus miers un saticība .

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet