Atgriezties pie raksta

Krīzes zvanu centrs darbosies līdz 31.oktobrim

Ņemot vērā Ogres novada iedzīvotāju vajadzības, kas saistītas ar ārkārtējo situāciju un tās seku pārvarēšanu, 16.jūlijā domes sēdē pieņemts lēmums pagarināt Ogres novada krīzes zvanu centra darbību līdz 31.oktobrim.

Lēmumu par Ogres novada krīzes zvanu centra izveidi Ogres novada pašvaldības dome pieņēma šī gada 20. aprīlī, nosakot tā darbības termiņu no 23.aprīļa līdz 31.jūlijam. Krīzes zvanu centrs izveidots, lai Ogres novadā nodrošinātu garīgo un emocionālo atbalstu krīzes situācijā nonākušai personai (ģimenei) laikā, kad visā Latvijas valsts teritorijā bija izsludināta ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.


Lēmums tika pieņemts laikā, kad ārkārtējā situācija bija izsludināta līdz 2020.gada 12.maijam. Ar Ministru kabineta 2020.gada 7.maija rīkojumu Nr. 254 ārkārtas situācija tika pagarināta līdz 2020.gada 9.jūnijam. Šobrīd ārkārtējā situācija valstī ir atcelta, tomēr saglabājas virkne drošības pasākumu, kas jāievēro, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību.


Ārkārtējās situācijas laikā daudzi iedzīvotāji saskārās ar dažāda veida problēmām – ar darba zaudējumu, ienākumu samazināšanos, pārvietošanās ierobežojumiem uz citām valstīm. Tas radīja satraukumu un emocionālo spriedzi, kas turpinās arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas; ar dažāda veida problēmām cilvēkiem nāksies saskarties ilgstošā laika periodā.


Ar Ogres novada pašvaldības domes 2020.gada 9.aprīļa lēmumu tika izveidota Ogres novada krīzes vadības grupa, kuras darbības mērķis ir apzināt un izvērtēt Ogres novada pašvaldības iedzīvotāju, komersantu un nevalstisko organizāciju vajadzības laikā, kad visā Latvijas valsts teritorijā izsludināta ārkārtējā situācija, un sniegt priekšlikumus Ogres novada pašvaldības domei atbalsta pasākumiem, pabalstu un palīdzības noteikšanai pašvaldības domes apstiprinātā budžeta ietvaros no līdzekļiem "Pašvaldības pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai". Izvērtējot iedzīvotāju vajadzības krīzes situācijas pārvarēšanai, krīzes vadības grupa ierosināja pagarināt zvanu centra darbības termiņu.


Būtiski, ka zvanu centra turpmākās darbības nodrošināšanai papildu finansējums nav nepieciešams, jo pašvaldības budžeta līdzekļi, kas tika paredzēti pašvaldības pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai, ir pietiekami.


Darbu Ogres novada krīzes zvanu centrā ar 1. augustu turpinās četri speciālisti – dažādu konfesiju mācītāji –, kuri savas kompetences robežās atbildēs uz iedzīvotāju zvaniem, sniegs garīgo un emocionālo atbalstu, kā arī apkopos informāciju par krīzē nonākušai personai vai ģimenei nepieciešamo palīdzību ārkārtējās situācijas laikā un nodos šo informāciju izskatīšanai Ogres novada krīzes vadības grupai, nodrošinot fizisko personu datu aizsardzību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47427

24. jūlijā, 08:52, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

malacis • 4. augustā, 14:25
helmis jau laicīgi zvejo balsis pie ticīgajiem!
un pēc tam? • 24. jūlijā, 11:20
tumšajā rudenī un ap Ziemassvētku laiku bēdas lien laukā no visām malām; varbūt vajag tos Dieva kalpus pieņemt pastāvīgā darbā, lai ir klāt domes sēdēs, lai pauž viedokli par pieņemtajiem lēmumiem, vai tie ir Dievam tīkami, vai kas jāuzlabo... tā labums būs pulka vairāk iedzīvotājiem un krīzes varēs vieglāk pārciest!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet