Atgriezties pie raksta

Dzīvokļu īpašnieku pārstāvju kopsapulcē SIA "Ogres Namsaimnieks" speciālisti informē par aktualitātēm Foto

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Mazajā zālē š. g. 16. jūlijā notika daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu un kontaktpersonu kopsapulce, kurā tika pārrunāti vairāki aktuāli jautājumi – jaunais siltumenerģijas tarifs, dzīvojamo māju iekšpagalmos esošo piebraucamo ceļu un bērnu rotaļu laukumu iekārtu tehniskais stāvoklis, kā arī jaunā lielgabarīta atkritumu savākšanas kārtība.

Ogrē jauns siltumenerģijas tarifs
SIA "Ogres Namsaimnieks" Siltumapgādes nodaļas vadītājs Igors Minovs sniedza skaidrojumu par jauno siltumenerģijas tarifu, kas stājās spēkā ar šī gada 1. jūliju.


"Jaunais siltumenerģijas tarifs ir unikāls ar to, ka tas ir Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pirmais apstiprinātais divdaļīgais siltumenerģijas tarifs. Šāda tarifa apstiprināšana bija iespējama, jo Ogrē jau vēsturiski tiek piemērots divdaļīgs siltumenerģijas tarifs, kas sastāv no mainīgās un patstāvīgās maksas," norādīja I. Minovs. "Divdaļīgā tarifa galvenā priekšrocība ir tā, ka pastāvīgā maksa tiek sadalīta vienādos maksājumos katru mēnesi, kas ļauj samazināt siltumenerģijas izmaksas apkures sezonā, kad siltumenerģijas patēriņš ir augstāks."


Mainīgā maksa tiek noteikta atbilstoši skaitītāja rādījumiem, bet pastāvīgā tiek aprēķināta, balstoties uz ēkas vidējo siltumenerģijas patēriņu pēdējo trīs gadu periodā. Pastāvīgo maksu katrai dzīvojamai mājai var noskaidrot SIA "Ogres Namsaimnieks" mājas lapas sadaļā "Pakalpojumi – Siltumapgāde" vai sazinoties ar Klientu apkalpošanas nodaļu pa tālruņa numuru 65049114.


"Jo energoefektīvāka dzīvojamā māja, jo mazāk jāmaksā par siltumenerģiju. Iepriekšējā kārtība bija netaisnīga pret tām dzīvojamām mājām, kurām siltumenerģijas patēriņš proporcionāli to platībai ir mazāks. Šo dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki maksāja izlīdzināto maksājumu," skaidroja K. Grīnbergs.


SIA "Ogres Namsaimnieks" papildus piešķirtas tiesības pašiem noteikt tarifu. "Ja tarifa aprēķināšana un apstiprināšana ir diezgan garš un sarežģīts process, tad šīs tiesības dod mums iespēju ātrāk reaģēt gan uz kurināmā, gan uz iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām. Mums ir samazinājušās koģenerācijas izmaksas, līdz ar to šis tarifs tuvākajā laikā vēl tiks samazināts," informēja I.Minovs. "Uz citu siltumapgādes piegādātāju fona  piedāvājam vienu no zemākajiem tarifiem Latvijā."


Bērnu rotaļlaukumu iekārtas dzīvojamo māju iekšpagalmos remontēs vai demontēs
SIA "Ogres Namsaimnieks" Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva ziņoja par bērnu rotaļlaukumu iekārtu tehnisko stāvokli daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos. "Pagājušā gada nogalē pasūtījām SIA "JŪRMALAS MEŽAPARKI", lai viņu uzņēmuma speciālisti apseko bērnu rotaļlaukumus Ogrē. Pavisam tika apsekoti 38 rotaļlaukumi. Kā jau varēja prognozēt, ļoti reta bija tā dzīvojamā māja, kuras piesaistītajā teritorijā esošajā rotaļlaukumā nebūtu demontējamu iekārtu," norādīja M. Kaiva."“Lai izvairītos no traumām, šūpolēm jābūt trieciendrošam sēdeklītim, iekārtām jāizmanto vieglas plastmasas konstrukcijas, jāizveido atbilstošs segums no gumijota materiāla vai mulčas."


"Tām dzīvokļu īpašnieku kopībām, kuras vēlas uzstādīt jaunas iekārtas, jāpieņem lēmums un par to jāziņo SIA “Ogres Namsaimnieks", informēja M.Kaiva.


K.Grīnbergs uzsvēra, ka jaunu bērnu rotaļlaukumu iekārtu uzstādīšanas, kā arī remonta izmaksas pilnībā jāsedz no dzīvojamās mājas līdzekļiem: "Ja bērni no blakus esošajām dzīvojamām mājām arī izmanto šo rotaļlaukumu, dzīvojamo māju īpašnieki var vienoties savā starpā un izmaksas proporcionāli sadalīt."


Atjaunos iekšpagalmu ceļus
Kopsapulcē tika aktualizēts dzīvojamo māju iekšpagalmos esošo piebraucamo ceļu tehniskais stāvoklis.
"Vairākas dzīvojamās mājas šim mērķim ir rūpīgi krājušas naudu, pašvaldība ir nodrošinājusi līdzfinansējumu. Darbus paredzēts veikt šī gada laikā. Tāpat esam paredzējuši bedrīšu remontu ar pilno tehnoloģiju," informēja M. Kaiva.
M. Kaiva uzsvēra, ka nereti iedzīvotāji sūdzas par iekšpagalma ceļu slikto tehnisko stāvokli, taču, lai tos salabotu, dzīvokļu īpašnieku kopībai jāpieņem lēmums par darbu veikšanu.


"SIA "Ogres Namsaimnieks" piedāvā darbus veikt, un, ja kopība apstiprina darbus, mēs tos veicam," norādīja M. Kaiva.
Ir gadījumi, kad plānotie bedrīšu remonta darbi tiek aizstāti ar citiem darbiem. Tā, piemēram, Skolas ielā 15, Ogrē, pieņemts lēmums nomainīt esošos kanalizācijas guļvadus pret jauniem, bet Grīvas prospektā 29, Ogrē, atjaunos bojātos lodžiju vairogus 17 dzīvokļiem.


No 1. septembra mainīsies lielgabarīta atkritumu savākšanas kārtība
Sākot ar š.g. 1.septembri, lielgabarīta atkritumu izvešana būs jānodrošina katram individuāli. SIA "Ogres Namsaimnieks" vairs nenodrošinās centralizētu lielgabarīta atkritumu izvešanas pakalpojumu, kas attiecīgi atspoguļosies arī ikmēneša komunālo pakalpojumu rēķinos pie nosacījuma, ka iedzīvotāji ievēros noteikto kārtību. Rēķina pozīcijā "Par atkritumiem", sākot ar septembra rēķinu, vairs netiks ietverti izdevumi par lielgabarīta atkritumu utilizēšanu.


Tie iedzīvotāji, kuri neizvēlēsies pasūtīt lielgabarīta atkritumu konteineru no SIA "Ķilupe" vai paši nevarēs lielgabarīta atkritumus nogādāt atkritumu poligonā "Getliņi", varēs izmantot SIA "Ogres Namsaimnieks" piedāvāto maksas pakalpojumu, lai aizgādātu prom lielgabarīta atkritumus nelielos apjomos. Kā uzsvēra K.Grīnbergs, lielāko daļu atkritumu šķirotā veidā pieņem bez maksas SIA "Ķilupe" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Akmeņu ielā 43b, Ogrē.


K.Grīnbergs informēja, ka detalizēta informācija par lielgabarīta atkritumu savākšanas jauno kārtību un šo atkritumu nodošanas iespējām tuvākajā laikā tiks publicēta atsevišķi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47456

28. jūlijā, 08:56, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Armands • 30. jūlijā, 21:52
Minovs slikts darbinieks,ej prom.
Re • 30. jūlijā, 14:34
Es zinu un redzu ,ka tie aizbēgušie nav laimigi jo cerēja ka viss būs lētāk un pareizi sakārtots,bet izrādās ka tie nostādīti faktu priekša kur nesakrīt vārdi ar darbiem
majonēzei • 30. jūlijā, 12:15
Tiešam viss ir sakārtots, kā nekad. Nu tāda nekārtīga pilsēta nav bijusi nekad........... Zāle nepļauta, krūmi izkropļoti un sabojāti, konteineri laikā neizvesti u.t.t. u.tt. Namsainieks, tiešam malacis, īstens saimnieks!!!!!!!! Lai gods un slava

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet