Atgriezties pie raksta

Autoceļu uzturētājs atgādina: karstuma dēļ valsts autoceļu atsevišķos posmos var veidoties izsvīduma vietas

Ņemot vērā, ka meteorologi prognozē karstu un saulainu laiku, VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" atgādina, ka ilgstoši pieturoties augstai gaisa temperatūrai uzkarst autoceļu segums.

Atsevišķās vietās uz melnā seguma valsts autoceļiem var veidoties izsvīduma vietas, kuras var būt slidenas. Autoceļu uzturētājs arī brīvdienās uzraudzīs situāciju uz valsts autoceļiem un nepieciešamības gadījumā veiks izsvīdumu vietu apstrādi, tās vienmērīgi kaistot ar smilti vai sīkām šķembām, tādējādi uzlabojot satiksmes drošību. Nepieciešamības gadījumā darbs tiek veikts atkārtoti. Ceļu segumam uzkarstot vairāk par + 50 grādiem melnā seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un tas sāk mīkstēt.Izsvīdumi var veidoties uz tiem autoceļu posmiem, kuros veikta virsmas apstrāde un kur bedres ir labotas ar bitumena emulsiju un šķembām. VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un izvēlēties ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu. 

 

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS "Latvijas Valsts ceļi" mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī aplikācija.

“Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Par bīstamām situācijām uz valsts autoceļiem aicinām informēt arī VAS "Latvijas Valsts ceļi" Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

 

Par LAU:

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 129 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem. 

 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47557

8. augustā, 09:21, Aktualitātes
LAU

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet