Atgriezties pie raksta

Topošā gājēju tilta pār Ogres upi pamatos iemūrēta Laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm Foto

21.augustā teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu topošā gājēju tilta pamatos svinīgi tika iemūrēta Laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

"Ogres novada pašvaldība kopā ar SIA "Būvinženieris" dod startu jauna gājēju tilta celtniecībai. Jau nākamā gada pavasarī jaunais tilts sāks pildīt savas funkcijas. Un, lai nokļūtu otrpus upei, gan gājēji, gan velosipēdisti varēs doties pa jauno tiltu," teikts vēstījumā, ko nolasīja Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas preses sekretāre Zane Cirīte.


Laika kapsulā tika ievietots īpašs vēstījums, ko parakstīja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un SIA "Būvinženieris" valdes priekšsēdētājs Vladimirs Makarovs, tilta izbūves vietas attēls šobrīd un jaunā tilta vizualizācija, pastkarte ar Ogres upes ainavu, kā arī novada pašvaldības informatīvā izdevuma "Ogrēnietis" nupat iznākušais eksemplārs, kas liecinās par aktuālākajiem novada notikumiem laikā, kad uzsākta tilta būvniecība.


"Mēs jau sen bijām plānojuši būvēt šo tiltu, jo nepieciešams savienot abus upes krastus, lai veidotos aplis," savā uzrunā atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. "Ne mazāk svarīgi, ka dārzkopības sabiedrībā "Lašupe" ievērojami pieaudzis iedzīvotāju skaits, jo daudzi šeit apmetušies uz patstāvīgu dzīvi. Arī viņiem nepieciešams nokļūt otrpus upei."


Svinīgajā kapsulas iemūrēšanas brīdī piedalījās būvnieki, novada pašvaldības domes vadība un speciālisti, kā arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.


K.Gerhards vēlēja veiksmīgi īstenot jaunā tilta būvniecību, kas dos ieguldījumu gan Ogres novadam, gan Latvijai kopumā.


"Jebkuram tiltam ir ne tikai funkcionāla, bet arī dziļi simboliska nozīme, saliedējot iedzīvotājus, kopienas un sabiedrību. Savienojot abus upes krastus, tas dos gan ekonomisku dinamiku un attīstību, gan tuvinās iedzīvotājus," atzina A.T.Plešs.


Apņēmību gājēju tiltu uzbūvēt atbilstoši būvprojektam un noteiktajā termiņā pauda būvdarbu izpildītāja – SIA "Būvinženieris" – valdes priekšsēdētājs Vladimirs Makarovs. Viņš arī iepazīstināja ar tilta izbūvē izmantoto urbpāļu tehnoloģiju - balsti tiks izbūvēti urbpāļos, kas nodrošinās balstu slodzes izturību pavasaros, kad notiek ledus iešana.


Jaunais gājēju tilts savienos Ogres upes kreisā krasta J.Čakstes prospekta ar Indrānu ielu un Mazās Ķentes ielas krustojumu ar labā krasta Ogres ielas un Peldu ielas krustojumu, kas nodrošinās ērtu gājēju un riteņbraucēju piekļuvi tiltam no abām pusēm. Iekārtā tilta garums būs 120 metri un platums 1.5 metri, to veidos 3 laidumu tērauda konstrukcijas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47691

23. augustā, 23:39, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

dziļi simboliski > ??? • 19. septembrī, 13:11
visa pilsēta ir suņu pastaigas laukums, tikai dažviet ar suņiem nelaiž iekšā
??? • 19. septembrī, 12:32
kur ir sunu pastaigas laukums?
Juris • 12. septembrī, 10:05
Dzirdēju, ka tiek plānots vēl viens tilts- pretim suņu pastaigas laukuman, Tas būti tik ērti mūsu draugiem dzīvniekiem. Vai tas jau tiek projektēts?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet