Atgriezties pie raksta

Nostiprināta ceļa nogāze un ceļa klātne pie Ērgļiem

Reģionālā autoceļa Koknese-Ērgļi (P79) posmā pie Ērgļiem pabeigti nogāzes un ceļa klātnes nostiprināšanas darbi, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" Komunikācijas daļā.

Autoceļa Koknese-Ērgļi 34,8.kilometrā 2018.gada janvārī stipru lietavu dēļ, pārmitrinoties gruntij un paaugstinoties Ogres upes ūdens līmenim, nobruka ceļa klātne un kopš tā laika ceļš tur tika sašaurināts un satiksme šī ceļa apmēram 150 metrus garajā posmā tika organizēta pa vienu joslu.


Lai rastu risinājumu ceļa posma drošam un ilgtspējīgam remontam tika veikta ģeotehniskā projektēšana un ceļa nogāzes stabilitātes modelēšana. Uz iegūtajiem datiem balstīta projekta izstrāde turpinājās līdz 2019.gada augustam un to veica SIA "Projekts EAE".


Tā kā minētais ceļa posms pie Ērgļiem atrodas dabas parka Ogres ieleja teritorijā un būvdarbi varētu kaitēt ligzdojošiem putniem, darbus šogad bija iespējams sākt ne ātrāk kā 1.jūlijā.


Noslīdeņa zonā izbūvēta drenāžas sistēma. Savukārt ceļa kreisās puses nogāze nostiprināta ar preterozijas paklāju un ātraudzīgiem krūmu stādījumiem. Visā 700 metru garajā posmā veikta sāngrāvju rakšana un grants seguma izbūve 15 centimetru biezumā. Vēl darbu laikā pārbūvētas un tīrītas caurtekas, kā arī nostiprināta Ogres upes krasta līnija pie autoceļa 34,5.kilometra.


Būvdarbus veica SIA "8 CBR", un to līgumcena bija 264 918 eiro, kas segti no valsts budžeta.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47961

17. septembrī, 18:58, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

vista • 17. septembrī, 19:24
un saka vēl, ka pīlēm neesot nekādas teikšanas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet