Atgriezties pie raksta

Pie Ogres slimnīcas svinīgi atklāts unikāls skulptūru dārzs Foto

Septiņu gadu laikā pie Ogres slimnīcas mājvietu radušas 20 Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas skulptūras, tādējādi pārvēršot ārstniecības iestādes piegulošo teritoriju par skulptūru dārzu.

18.septembrī, klātesot SIA "Ogres rajona slimnīca" valdes priekšsēdētājam Dainim Širovam, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoram Kristapam Zariņam, LMA Tēlniecības katedras vadītājam, profesoram Bruno Strautiņam, Tēlniecības nodaļas docentam Valtim Barkānam un studentiem – darbu autoriem, pie Ogres slimnīcas tika atklāts skulptūru dārzs.


"Dažas atsevišķas skulptūras nevar veidot skulptūru dārzu. Tagad, kad pie slimnīcas izvietotas jau 20 skulptūras, varam to droši dēvēt par skulptūru dārzu un pieaicinot darbu autorus, rīkot svinīgu atklāšanu," norāda slimnīcas vadītājs D.Širovs. "Ogres novadā un, iespējams, arī Latvijas mērogā, tāds skulptūru dārzs ir vienīgais. Ogre ir brīnišķīga, priežu ieskauta, pilsēta. Tāda ir arī slimnīcas apkārtne. Skulptūru dārzs ļoti iederas šajā vidē. Mēs to veidojām, domājot par mediķu, pacientu un slimnīcas apmeklētāju labsajūtu."


Sakot paldies par sadarbību Ogres rajona slimnīcas skulptūru dārza izveidē un tā attīstības veicināšanā D.Širovs pasniedza Pateicību LMA rektoram Kristapam Zariņam. LMA Tēlniecības katedras vadītājam, profesoram Bruno Strautiņam, Tēlniecības nodaļas docentam Valtim Barkānam. Ogres rajona slimnīcas Pateicība un piemiņas veltes tika arī katram autoram, kurš piedalījies skulptūru dārza veidošanā.


Uzrunājot klātesošos, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka cilvēku var ārstēt ne tikai ar medikamentu un ārstniecisku manipulāciju palīdzību, bet arī ar mākslu.


"Māksla mūs ārstē mentāli. Baudot mākslu, mēs iegūstam sava veida garīgo līdzsvaru. Es novēlu mums visiem būt garīgā līdzsvarā - staigāt pa parku un baudīt šīs brīnišķīgās skulptūras. Ceru, ka ar laiku šo darbu autori kļūs par atzītiem māksliniekiem un varēs atbraukt uz Ogri, lai paskatīties uz skulptūrām, ko veidojuši studiju laikā," sacīja E.Helmanis.


Arī LMA rektors Kristaps Zariņš gandarīts, ka jaunie  tēlnieki dalījušies ar savu jaunības degsmi un talantu, lai iepriecinātu tik daudzus cilvēkus.


Kā akcentēja D.Širovs, gada laikā Ogres rajona slimnīcas Ambulatorās nodaļas pakalpojumus vien izmanto ap 90 000 pacientu, un tas nozīmē, ka LMA studentu veikumu novērtē daudz vairāk nekā 100 000 cilvēku gadā. Uz šejieni ekskursijās nāk Ogres izglītības iestāžu skolēni, kā arī iedzīvotāji slimnīcas apkārtni izvēlas par pastaigu maršrutu.


Šovasar pie Dzemdību nodaļas uzstādīta Rūtas Patmalnieces granīta skulptūra "Lai dzīvo sveiks!". Šo mākslas darbu īpaši iecienījuši vecāki, nofotografējoties pie skulptūras ar jaundzimušo. Pie skulptūras ieklāts bruģis, plānots arī izvietot uzrakstu, kas apliecinātu, ka ģimenes foto tapis pie Ogres slimnīcas.


Lai skulptūru dārza apmeklētājiem būtu iespējams iepazīt tuvāk darbus un uzzināt vairāk par to autoriem, izdots buklets, kā arī uzstādīts informatīvais stends.


Svinīgā atklāšanas pasākuma dalībnieki devās arī ekskursijā pa skulptūru dārzu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/47972

19. septembrī, 23:07, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

... • 22. septembrī, 16:14
Skulptūras skaistas, bet vai ar to Širovam jānodarbojas ?
Rodēns • 22. septembrī, 12:45
Bet tās rindas pie speciālistiem... Kaut vai pie acu ārsta. Nu liec cik skulptūras gribi. Vai tad slimnīcas pamatfunkcija nav iedzīvotāju veselība? Tad, kad tas būs līmenī, aiziet, taisam mākslas dārzus! Stulbi. Māksliniekiem paldies!
kā lai ieintersē cilvēkus • 22. septembrī, 12:06
aktīvam dzīves veidam nakotne.com, tur nav strādāšana ar attīstības vīziju un reemigrācijas plānu tur ir attīstība

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet