Atgriezties pie raksta

Ogri darba vizītē apmeklē Latvijas Republikas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Foto

16.oktobrī Ogrē ieradās Latvijas Republikas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, lai apmeklētu Iekšlietu ministrijas padotībā esošās iestādes, tiktos ar Ogres novada pašvaldības vadību, izglītības iestāžu vadītājiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

Ogres 1.vidusskolā ministrs tikās ar Ogres pilsētas skolu un Ogres tehnikuma direktoriem un viņu vietniekiem, lai pārrunātu aktuālākās pusaudžu problēmas un drošības jautājumus. Ogres novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un izpilddirektors Pēteris Špakovskis.


"Visās Ogres pilsētas skolās skolēni var iekļūt mācību iestādē tikai ar Ogres skolēna karti, ar kuru var pārvietoties arī sabiedriskajā transportā un norēķināties par pusdienām. Katrā pilsētas skolā ir arī dežurējošais Ogres novada pašvaldības policijas darbinieks, kurš uzrauga sabiedrisko kārtību mācību iestādē," par izveidoto drošības sistēmu skolās informēja G.Sīviņš. "Tajā pat laikā esam saņēmuši informāciju par narkotiku un apreibinošo vielu izplatību mācību iestādēs, tāpēc plānojam uzlabot sadarbību ar Valsts policiju, jo skolēnu drošība mācību iestādē un ārpus tās ir viena no pašvaldības prioritātēm."


G.Sīviņš pauda gandarījumu, ka iekšlietu ministrs ieradies Ogrē, lai uzklausītu izglītības iestāžu vadītāju pieredzi un ierosinājumus sadarbības uzlabošanai ar Valsts policiju. Skolu direktori izteica ministram daudz vērā ņemamu priekšlikumu par preventīvo pasākumu  veikšanu skolās, kā nepieciešamību minot veikt izglītojošo darbu arī pedagogu vidū. Skolotājiem nereti pietrūkst informācijas par apreibinošo vielu veidiem un paveidiem, ar ko aizraujas jaunieši, līdz ar to pedagogs ne vienmēr var adekvāti novērtēt situācijas bīstamību.


"Pagājušajā gadā es uzsāku iniciatīvu skolām sadarboties ar Valsts policiju – rīkot reidus, bet šo programmu es neuztveru kā represīvu formu. Tā vairāk ir domāta, lai darbotos preventīvi. Valsts policijas ierašanās mērķis izglītības iestādē nav pazemināt skolas prestižu, bet risināt problēmu, uzsākot diskusiju ar skolas vadību, pedagogiem, vecākiem un kopīgiem spēkiem mēģināt jauniešus pārliecināt par viņu nepareizo rīcību. Lielākā daļa no viņiem nav ļaunprātīgi alkohola vai apreibinošo vielu lietotāji – tādu vai citādu iemeslu dēļ jauniešiem ir vēlme tās pamēģināt," norāda ministrs. "Valsts policija turpinās šos reidus. Ja vispārizglītojošās vai profesionālajās izglītības iestādēs ir radušās aizdomas par apreibinošo vielu lietošanu vai izplatīšanu, aicinu ziņot Valsts policijas iecirknim."


Dažkārt vecāki pauž neapmierinātību par  reidu veikšanu skolās ar dienesta suņu palīdzību, taču, kā uzsver ministrs, arī tiem bērniem un jauniešiem, kuri nelieto narkotikas, ir tiesības dzīvot drošā vidē.


Vizītes turpinājumā S.Ģirģens tikās ar Ogres novada pašvaldības vadību. Ministrs atzinīgi novērtēja Ogres pilsētas attīstību un Ogres novada pašvaldības domes vadības darbu, uzsverot, ka vienmēr ir patīkami atbraukt uz šo pilsētu. Arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pozitīvi novērtēja iekšlietu ministra iniciatīvas un aktīvu darbošanos nozares pilnveidošanā. Abas puses norādīja, ka ir gatavas stiprināt līdzšinējo sadarbību.


S.Ģirģens apmeklēja arī Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolu, kur iepazinās ar skolas darbu un nodrošinājumu. Ministrs ne tikai vēroja tuvcīņas paraugdemonstrējumus, ko rādīja skolas dibinātājs Egils Helmanis un treneris Jānis Eglīts, bet arī pats izmēģināja tuvcīņas elementus. 


Ministrs atzinīgi novērtēja Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas ieguldījumu jauniešu audzināšanā, kur to var darīt bez maksas.


"Daudzās ģimenēs nav līdzekļu, lai varētu apmaksāt treniņus, un jaunieši nonāk uz ielas. Tāpēc patriotiskā audzināšana - iemācīt pareizās vērtības, cienīt valsti un ģimeni, un piedevām būt fiziski un garīgi veselam, tas ir virziens, kurā mums jāiet. Tas viss jāsāk jau bērnībā," pārliecināts ministrs. "Lai to pēc tam labotu, jātērē ļoti daudz līdzekļu. Paldies, Helmaņa kungs, par to, ko jūs darāt!"


Vizītes ietvaros ministrs apmeklēja arī Iekšlietu ministrijas padotības iestādes -  Valsts policijas iecirkni Ogrē, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona brigādes Ogres daļu.


Noslēgumā ministrs tikās ar Ogres novada uzņēmējiem, kā arī iedzīvotājiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48227

17. oktobrī, 18:02, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

R • 18. oktobrī, 22:25
Kā teica biedrs Staļins, katrai kļūdai ir vārds un uzvārds, un te mēs redzam vairākas kļūdas
iedzivotajs • 18. oktobrī, 09:38
Sarunajat labus sadarbibas loklocus.
rebjonoks • 17. oktobrī, 23:48
Tuvcīņa var nepalīdzēt. Dēlis varenāks.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet