Atgriezties pie raksta

Kāpēc apkures sezonas sākumā visos dzīvokļos nav vienāda temperatūra?

Sākoties apkures sezonai, dzīvokļu īpašnieki nereti ir neizpratnē, kāpēc kaimiņu dzīvoklī vai arī dažādās dzīvokļa telpās ir krasi atšķirīga temperatūra, dažreiz nesilda arī kāds no radiatoriem.

"Tas, ka dzīvojamai mājai ir pieslēgta apkure, ne vienmēr nozīmē, ka dzīvoklī nekavējoties būs komforta temperatūra," skaidro SIA "Ogres Namsaimnieks" valdes loceklis Kaspars Grīnbergs. "Tā notiek, jo laikā, kad nav pieslēgta apkure, dzīvokļu īpašnieki maina apkures ierīces, proti, radiatorus, konvektorus. Stāvvados ir pazemināts spiediens, bet, kādā dzīvoklī nomainot radiatoru, tas paaugstinās, tādēļ apkures sistēma ir jāatgaiso."


K. Grīnbergs norāda, ka apkures sistēmas atgaisošana ir darbietilpīgs process, un, vienlaikus pieslēdzot apkuri visām dzīvojamām mājām, atgaisošanas darbus var veikt tikai pakāpeniski.


Pieslēdzot apkurei dzīvojamās mājās, tiek ieslēgtas arī termoregulācijas iekārtas – tas nozīmē, ka, ārgaisa temperatūrai sasniedzot +10 vai +12 grādus pēc Celsija (atkarībā no dzīvojamās mājas) un augstāk, apkure automātiski tiek izslēgta.


"Šogad, pieslēdzot apkuri, vērojams, ka nereti naktīs ārgaisa temperatūra ir tuvu nullei, bet pa dienu tā strauji kāpj. Kamēr ārā ir salīdzinoši silti un nestrādā cirkulācijas sūknis, atgaisot apkures sistēmas nevar. Tāpēc Avārijas dienesta darbiniekiem atgaisošanas darbi bieži jāveic vakaros, kad pazeminās ārgaisa temperatūra. Aicinu iedzīvotājus būt saprotošiem, jo vienlaikus visās dzīvokļa istabās panākt komforta temperatūru iespējams aptuveni divu nedēļu laikā no brīža, kad tiek uzsākta apkures pieslēgšana," skaidro K.Grīnbergs.


Ja kopš iepriekšējās apkures sezonas dzīvojamā mājā radiatori nav mainīti, atgaisošanas process norit ļoti ātri, bet atgaisot vajag visas dzīvojamās mājas, norāda K.Grīnbergs.


Ja dzīvoklī nesilst visi radiatori vai arī kaimiņu dzīvokļos ir silti radiatori, bet jūsu dzīvoklī nav, nepieciešams sazināties ar Avārijas dienestu (strādā visu diennakti), zvanot uz tālr. 65022261, vai Ēku apsaimniekošanas departamentu (darba laikā), zvanot uz tālr.28384246, lai tiktu veikta apkures sistēmas atgaisošana.


SIA "Ogres Namsaimnieks" daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pieslēgšanu centralizētajai siltumapgādes sistēmai šogad uzsāka š. g. 12. oktobrī un beidza 16. oktobrī. Daļai dzīvojamo māju apkure uz dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu vai kontaktpersonu iesnieguma pamata tika pieslēgta jau ātrāk.


Šobrīd intensīvi norit dzīvojamo māju apkures sistēmu atgaisošanas darbi. SIA "Ogres Namsaimnieks" aicina iedzīvotājus būt saprotošiem!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48243

19. oktobrī, 17:13, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

?!? • 20. oktobrī, 12:26
Ogrenet, mēziet taču prom tādas Klaudijas Kleinas?!?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet