Atgriezties pie raksta

Leģionāru slimības profilakse jāveic arī individuāli

SIA "Ogres Namsaimnieks" aicina daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus veikt individuālus profilaktiskus pasākumus, lai mazinātu iespēju saslimt ar retu, bet nopietnu slimību – legionelozi (t. s. leģionāru slimību).

Profilaktiskie pasākumi iedzīvotājiem


Vismaz reizi nedēļā dažas minūtes jātecina karstais un aukstais ūdens tajos krānos un dušās, kas tiek reti izmantoti. Tā jārīkojas arī ikreiz pirms ūdens lietošanas pēc ilgstošākas prombūtnes.


Ja telpās tiek izmantoti gaisa mitrinātāji, tiem jābūt brīviem no organiskā un neorganiskā aplikuma, un tajos jāizmanto tikai tīrs un ikdienas svaigi ieliets ūdens, kas ir novārīts un atdzesēts. Vienreiz nedēļā rūpīgi jāiztīra mitrinātāja iekšpuse, izmantojot piemērotu tīrīšanas līdzekli saskaņā ar ražotāja norādījumiem.


Jāseko, lai karstā ūdens temperatūra nebūtu zemāka par +50 °C (temperatūra mērāma minūti pēc tecināšanas). Aukstā ūdens temperatūrai jābūt zem +18 °C.


Regulāri jātīra dušu galviņas no organiskā un neorganiskā aplikuma, kā arī tās jādezinficē, izmantojot hloru saturošus dezinfekcijas līdzekļus vai ieliekot verdošā ūdenī.


Legionelozes simptomi


Legioneloze bieži norit kā plaušu karsonis. Tās sākotnējie simptomi ir apetītes trūkums, sāpes muskuļos un galvassāpes. Slimībai raksturīgs straujš sākums, temperatūras paaugstināšanās līdz 39–40,5 °C, novēro vispārējas intoksikācijas pazīmes, sausu klepu, sāpes krūtīs, elpošanas traucējumus, sirds un nieru darbības traucējumus, caureju, ko gripas sezonas laikā viegli sajaukt ar citu vīrusu infekcijām.


Minēto saslimšanas simptomu parādīšanās gadījumā nekavējoties jāvēršas pēc palīdzības pie sava ģimenes ārsta.


Vairāk informācijas par legionelozi un tās profilaksi


Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā: www.spkc.gov.lv/lv/legioneloze


SIA "Ogres Namsaimnieks" mājas lapas sadaļā "Pakalpojumi – Cita informācija": www.ogresnamsaimnieks.lv/cita-informacija/


 


Informāciju sagatavoja SIA "Ogres Namsaimnieks"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48265

22. oktobrī, 13:19, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

? • 23. oktobrī, 19:26
Prasi mājas apsaimniekotājam!
Jānis • 23. oktobrī, 16:49
Un kā ar karsto ūdeni ir Skolas ielā? Tecini cik gribi, 50 grādus nesagaidīsi...Un tā tas ir desmitiem gadu, Ogres namsainiek!
sūna • 23. oktobrī, 15:26
Varētu būt kaut kas ar imunitāti.Zinu 3 cilvēku ģimeni,kur māte saslima un nomira,bet tēvam un dēlam nebija šī slimība,kaut visi vienlaicīgi lietoja ūdeni.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet