Atgriezties pie raksta

Latvijā Covid-19 dēļ atkal izsludina ārkārtējo situāciju, būs jauni stingrāki ierobežojumi

Lai ierobežotu strauju Covid-19 izplatību, no pirmdienas, 9.novermba, Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju, un būs spēkā jauni stingrāki ierobežojumi, un iedzīvotājiem būs pieejami tie klātienes pakalpojumi, kuri ir īpaši svarīgi veselīgai un drošai sadzīvei un kuru pieejamība nav atliekama, sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai, tiek atcelti un aizliegti publiskie pasākumi klātienē (piemēram, teātri, koncerti).

Valdība vienojās izsludināt ārkārtējo situāciju no 9.novembra līdz 6.decembrim, paziņojumā medijiem informēja Valsts kanceleja.


Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem paredzēts nauds sods fiziskajai personai līdz 2000 eiro, bet bet juridiskajai personai - līdz 5000 eiro.


Izprotot ārkārtējās situācijas pasākumu ietekmi uz ekonomiku un sabiedrību kopumā, vienlaikus tiek strādāts pie atbalsta mehānismu izstrādes darba devējiem, darba ņēmējiem un tām iedzīvotāju grupām, kuras visvairāk skar vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumi.


No nākamās nedēļas iedzīvotājiem būs pieejami tie klātienes pakalpojumi, kuri ir īpaši svarīgi veselīgai un drošai sadzīvei un kuru pieejamība nav atliekama.  


Pulcēšanās, izklaide, atpūta, sports un sabiedriskā ēdināšana


- Tiek atcelti un aizliegti publiskie pasākumi klātienē (piemēram, teātri, koncerti).


- Pulcēties privātos pasākumos var ne vairāk kā 10 cilvēki un ne vairāk kā divas mājsaimniecības vienlaicīgi.


- Sapulcēs, gājienos un piketos ārā var pulcēties līdz 50 cilvēkiem.


- Bērēs var piedalīties vairāk nekā divas mājsaimniecības, nepārsniedzot 10 cilvēkus (neieskaitot cilvēkus, kas nodrošina bēru norisi).


- Nenotiek izklaides pasākumi, piemēram diskotēkas. Slēgtas ir spēļu zāles un bāri, tāpat nestrādā slidotavas, bērnu viesību organizēšanas vietas, izklaides un atrakciju centri, batutu parki, bērnu rotaļu laukumi un pieskatīšanas istabas (tai skaitā tirdzniecības centros).


- Nestrādā arī ūdens izklaides un atrakciju centri, pirtis un SPA.


- Dabas takas ir pieejamas individuālai atpūtai un strādā arī muzeji, izstādes, bibliotēkas un citas kultūrvietas. Pasākumi šajās vietās nenotiek.


- Nenotiek sporta pasākumi – sacensības, paraugdemonstrējumi, šovi un u.tml. Sporta treniņos ārā vienkopus pulcējas ne vairāk kā 10 personas, neskaitot treneri. Ģērbtuves nedrīkst izmantot. Iekštelpās var trenēties tikai individuāli – treneris un viens klients vai arī treneris un cilvēki no vienas mājsaimniecības. Uz vienu personu ir ne mazāk kā 10 kavdrātmetru no kopējās iekštelpas platības. Darba laiks porta pasākumu vietām un sporta klubiem ir līdz 22.00.


- Bez skatītājiem notiek starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības pieaugušo izlašu sportistiem un komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti.


- Sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai, izņemot izglītības iestādēs, darbavietās un lidostā "Rīga".


 


Pakalpojumu pieejamība, tirdzniecības vietas un darba laiks


- Valsts un pašvaldību iestādēs pakalpojumi tiek nodrošināti attālināti vai pēc pieraksta.


- Nestrādā skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji.


- Frizieru pakalpojumi pieejami pēc iepriekšēja pieraksta un ievērojot 2 metru distanci starp klientiem.


 


Tāpat no šā gada 9. novembra tiek ierobežota tirdzniecības centru darbība brīvdienās un svētku dienās. Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros varēs darboties:


- pārtikas veikali,


- aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekām),


- optikas veikali,


- dzīvnieku barības veikali,


- grāmatnīcas,


- preses tirdzniecības vietas,


- higiēnas un saimniecības preču veikali,


- telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas,


- preču izsniegšana, kas iegādātas internetveikalos.


Valdības rīkojuma izpratnē tirdzniecības centri ir ēkas, kas iekārtotas pastāvīgai un sistemātiskai tirdzniecībai ar kopējo tirdzniecībai atvēlēto platību vismaz 10 000 kvadrātmetru vai kurās atsevišķās tirdzniecības vietās darbojas vismaz 10 tirdzniecības dalībnieki vai pakalpojuma sniedzēji.


- Tirdzniecības vietās jānodrošina 10 kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju un jāvalkā maska.


- Maska jāvalkā arī atklātā tirgus teritorijā un ielu tirdzniecības vietās.


- No 6.00 – 20.00 ir saīsināts darba laiks kultūras pasākumu vietām (var apmeklēt tikai individuāli) un izstādēm, baznīcām u.c. reliģiskām darbības veikšanas vietām.


Izglītība un regulējums citās nozarēs


- Mācību process klātienē notiek 1.-6. klasēs. Strādā pirmskolas izglītības, speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.


- Attālināti mācās 7.-12. klases, kā arī studenti un pieaugušie profesionālajā pilnveidē un tālākizglītībā, izņemot praktiskās nodarbības.


- Klātienē nenotiek bērnu nometnes, interešu izglītība, profesionālās ievirzes izglītības programmas un amatiermākslas un citu māksliniecisko kolektīvu mēģinājumi, izņemot individuālas nodarbības un, ja cilvēki ir no vienas mājsaimniecības.


- Papildu regulējums ārkārtējās situācijas laikā ir arī tiesvedības procesu organizēšanai, bāriņtiesu darbam, sociālās aprūpes institūcijām un sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kas sniedz sociālos pakalpojumus ar pilnu vai daļēju izmitināšanu, ieslodzījuma vietām,  virsstundu darbam u.c.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48385

6. novembrī, 17:53, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet